Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Snorkle Yamaha Grizzly 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.05.2024 04:25



Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Snorkle Yamaha Grizzly 700 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 05.09.2015 20:27 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
EmilT4
NIe jestem mechanikiem, mam tylko quada i nim sobie jeżdzę.
Ale czytając Twego posta wybija się pewna sprawa, A mianowicie cytat
``Czy ktoś ma na uwadze że za licznikiem są wężyki odpowietrzające oba dyfry oraz silnik?``
Odpowiem innym cytatem
``Chyba trochę źle policzyłeś ja dorzucił bym jeszcze parę urządzeń.
Tylny dyfer
Przedni dyfer
Zbiornik paliwa
Wentylator chłodnicy``
Poza tym woda sama w sobie nie zabija niczego w quadzie, ale jeśli ktoś nie zakłada odpowietrzeń i nie kontroluje tego , co się dzieje w silniku, dyfrach po topieniu maszyny, to niech się nie dziwi, że się cos popsuło.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 05.09.2015 22:23 
Re: Topienie (skierowany do ludzi z wiedzą mech. lub praktyc
EmilT4 napisał(a):
Proszę wytłumaczcie mi z punktu widzenia mechanika jaka jest zasadność stosowanie takich dziwolągów, bo od roku mam ten sprzęt, nie jedno w nim rozebrałem i poznałem maszynę dość dobrze a mechanikiem jestem od kilkudziesięciu lat.

Nie bardzo rozumiem Twoich rozterek.
Montuje się snorkle, odpowietrzenia przedłuża lub zastępuje harmonijkami i lata się w wodzie bez problemów, często kontrolując stan oleju w mostach, silniku, skrzyni. Więc zasadnośc jest o ile ktoś zamierza moczyć g700 po kierownicę

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 23.03.2014 12:25
Posty: 87
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
Poprzednie quady: Na pedały, jako dziecko ;)
PostWysłany: 06.09.2015 02:40 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
DKfan napisał(a):
Nie bardzo rozumiem Twoich rozterek.
Montuje się snorkle, odpowietrzenia przedłuża lub zastępuje harmonijkami i lata się w wodzie bez problemów, często kontrolując stan oleju w mostach, silniku, skrzyni. Więc zasadnośc jest o ile ktoś zamierza moczyć g700 po kierownicę

Już wyjaśniam.

Oto co stało się po kilkunastu przejazdach przez wodę zakrywającą całkowicie koła.
Wypłukany smar z łożyska.
Image

Zatarty przegub przy nieuszkodzonej gumie!
Image

Zablokowane odpływy przez elementy stałe z drzew często występujące w bajorach i cała elektronika w wilgoci.
Image
Jak widać jest tyle tego że moduły są całkowicie zakryte.

Na tej właśnie podstawie szukając przyczyny nasunęły mi się kolejne pytania. Między innymi co jeszcze jest podatne na dużą ilość wody.
Rozbierając nie raz do ramy Miśka i mając doświadczenia z poprzednim przednim dyfrem u kuzyna który właśnie od wody padł na Amen zastanawiałem się ilu ludzi tak naprawdę jest w stanie przygotować maszynę do nurkowania a ilu rury ma dla ozdoby.

Łożyska kół mają tylko cieniutki pierścień chroniący przed rozpryskiem wody który nie jest podatny na szlam i błoto działające jak papier ścierny na kręcącej się wew bieżni łożyska. Podobnie jak zimeringi półosi i wałków napędowych. Dodajmy do tego różnice ciśnień wywołane temp. pracującego oleju i działaniem chłodzącym takiego błota na korpus w dyfrach, bo zazwyczaj odpowietrzenia są zalane przy nurkowaniu lub zatkane. Idąc dalej elementy elektroniki i z czasem parciejące od temp. silnika gumki uszczelniające we wtyczkach na każdych pinach.

Wiedząc to wszystko pytanie o Snorka nasunęło mi się samo. Jako że nie miałem z tym wcześniej styczności jestem ciekawy ilu z Was zabezpieczyło całą resztę i w jaki sposób prócz widocznego na wielu zdjęciach komina.

robertmuszka Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Skoro zacytowałeś mnie że napisałem "Oba dyfry" to dorzucasz Przedni i tylny dyfer? Nie czaje.
Fakt o zbiorniku zapomniałem, jak i o łożysku ślizgowym kolumny kierowniczej które nie ma żadnego uszczelnienie a działa we współpracy ze smarem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 06.09.2015 07:33 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Ale czemu upierasz się ze odpowietrzenia zalana, Jak robisz snorkle, to odpowietrzenia też wyciagasz do góry albo harmonijkowe dajesz.
Rorki daje się 50 a wężyki są przezroczyste i cieniutkie więc można nie zauważyć na fotce. Cytat był a prosta przed Twoim lub wcześniejszym, watro abyś przeczytał ten temat cały a potem zadawał pytania.
I jeszcze raz napisze że trzeba dbać o podzespoły po wodowaniu czyli sprawdzać czy jest olej i w jakim stanie bo wjechanie do wody nic nie zrobi Ale jeżdżenie z wodą może coś popsuć.
A czego nie rozumiesz z tylnym dyfrem, jeśli rozbierales miska do ramy, to wiesz z ilu podzespołów wychodzą wężyki i idą pod licznik, więc te wszystkie wężyki trzeba wyciągnąć, można wszystkie Ale można też połączyć i dbać jeden


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 06.09.2015 07:33 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Ale czemu upierasz się ze odpowietrzenia zalana, Jak robisz snorkle, to odpowietrzenia też wyciagasz do góry albo harmonijkowe dajesz.
Rorki daje się 50 a wężyki są przezroczyste i cieniutkie więc można nie zauważyć na fotce. Cytat był a prosta przed Twoim lub wcześniejszym, watro abyś przeczytał ten temat cały a potem zadawał pytania.
I jeszcze raz napisze że trzeba dbać o podzespoły po wodowaniu czyli sprawdzać czy jest olej i w jakim stanie bo wjechanie do wody nic nie zrobi Ale jeżdżenie z wodą może coś popsuć.
A czego nie rozumiesz z tylnym dyfrem, jeśli rozbierales miska do ramy, to wiesz z ilu podzespołów wychodzą wężyki i idą pod licznik, więc te wszystkie wężyki trzeba wyciągnąć, można wszystkie Ale można też połączyć i dbać jeden


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 06.09.2015 21:03 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Nic dodać nic ująć jeżeli chodzi o wypowiedz Roberta. Jeżeli chce się jeździć po wodzie trzeba kontrolować rzeczy o których wspomniał, smarować tuleje wahaczy i zwracać uwagę na rzeczy o których się wie że w danym modelu są jecgo słabą stroną. Są quady nie nadające się do jazdy po wodzie, np X8 ale akurat g700 jest jednym z lepiej radzących sobie quadów w takich warunkach. Wyciągnąć odpowietrzenia, kontrolować, smarować.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 23.03.2014 12:25
Posty: 87
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
Poprzednie quady: Na pedały, jako dziecko ;)
PostWysłany: 22.09.2015 19:49 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
robertmuszka napisał(a):
Ale czemu upierasz się ze odpowietrzenia zalana, Jak robisz snorkle, to odpowietrzenia też wyciagasz do góry albo harmonijkowe dajesz.
Rorki daje się 50 a wężyki są przezroczyste i cieniutkie więc można nie zauważyć na fotce. Cytat był a prosta przed Twoim lub wcześniejszym, watro abyś przeczytał ten temat cały a potem zadawał pytania.
I jeszcze raz napisze że trzeba dbać o podzespoły po wodowaniu czyli sprawdzać czy jest olej i w jakim stanie bo wjechanie do wody nic nie zrobi Ale jeżdżenie z wodą może coś popsuć.
A czego nie rozumiesz z tylnym dyfrem, jeśli rozbierales miska do ramy, to wiesz z ilu podzespołów wychodzą wężyki i idą pod licznik, więc te wszystkie wężyki trzeba wyciągnąć, można wszystkie Ale można też połączyć i dbać jeden
Temau całego nie czytałem gdyż mój post już napisany został tu przeniesiony. Nie upieram się też tylko jestem ciekaw czy ludzie zakładający doloty dołączają też inne modyfikacje które zapobiegną wlewaniu się wody do wnętrza.

Ojej. Wiem że to trzeba zrobić i sam bym tak zrobił. Pytałem Ile osób też o tym pomyślało a ilu ma to tylko dla wyglądu?
Rozumiem zasadność tej modyfikacji ale pytałem ile osób zrobiło ją w całości a ile tylko wyprowadziło syfony nad quada i dlaczego tylko to?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 22.09.2015 20:49 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Wychodzi na to , że chyba tylko Twój kolega zapomniał o odpowietrzeniach.
Ten przegub ze zdjęcia, może i guma nieuszkodzona, ale w jaki sposób dostała się woda do środka?


 
Profil

Rejestracja: 23.03.2014 12:25
Posty: 87
Quad: Yamaha Grizzly 700 FI
Poprzednie quady: Na pedały, jako dziecko ;)
PostWysłany: 25.09.2015 03:02 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Obejma była na tyle luźna że guma przesuwała się po korpusie przegubu. Woda systematycznie wymywała po trochu smar a pracująca guma zasysała sobie drobiny wody. Trwało to jakiś niespełna rok czasu. Problem w tym że mocniej nie dało się zacisnąć tej obejmy bo zaraz skręcała się guma. Ostatecznie problem rozwiązała przysłowiowa trytka ale sam fakt że takiej przypadłości się nie spodziewałem i to aż w 3 przypadkach.

-- dodano 25.09.2015 03:02 --

Obejma była na tyle luźna że guma przesuwała się po korpusie przegubu. Woda systematycznie wymywała po trochu smar a pracująca guma zasysała sobie drobiny wody. Trwało to jakiś niespełna rok czasu. Problem w tym że mocniej nie dało się zacisnąć tej obejmy bo zaraz skręcała się guma. Ostatecznie problem rozwiązała przysłowiowa trytka ale sam fakt że takiej przypadłości się nie spodziewałem i to aż w 3 przypadkach.


Ostatnio zmieniony przez EmilT4, 25.09.2015 03:02, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 22.12.2016 21:32 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Odgrzewam.
Pytanko mam - czy ktoś próbował zrobić airboxa tylko na 1 wlocie fi50?
Idzie mi o G550. Pytanko mnie nurtuje bo robiąc testy kiedyś na CF 500 dopiero przy ograniczeniu przekroju do fi 38 zaczęły się problemy na dolocie. Zastanawiam się nad 3 kominami fi50.... może ktoś próbował.

-- dodano 22.12.2016 22:32 --

A może ktoś byłby tak miły i jak ma zrobionego airboxa na 2x fi50 to zasłoniłby 1 komin i sprawdził czy silnikowi wystarczy powietrza na 1 x fi50?

Jeśli ktoś tu jeszcze w ogóle zagląda....

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 22.12.2016 21:32, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.12.2013 18:10
Posty: 195
Miejscowość: Tomaszów Lubelski
Imię: Rafał
Quad: Outlander XT800
Poprzednie quady: zh250,lucky star 350.Yamaha Grizzly 400.Kq 750
PostWysłany: 23.12.2016 06:11 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Witam fi 50 w zupełności wystarczy ja miałem kq 750 a teraz mam Can Am 800 i też jest normalnie.Myślę że średnica dolotu ma znaczenie tylko przy gażnikach.Pozdro


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 23.12.2016 20:30 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
też mysle, ze starczy , wlot do airboxa jest niewiele wiekszy.


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 23.12.2016 20:48 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Dzięki.
Właśnie licząc pole powierzchni wlotu oryginalnego to bardziej musiałyby być dwie 50-tki.
Na dniach zrobimy próbę u kumpla i się okaże. Ale jak piszecie obstawiam że wystarczy 1x50

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 23.12.2016 20:59 
Re: Snorkle Yamaha Grizzly 700
Misek odresaurowany


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 100 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.