Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Amortyzatory Blaster, Banshee
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 06.06.2024 14:32



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Amortyzatory Blaster, Banshee 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.09.2006 01:14
Posty: 114
Miejscowość: okolice Leszna, Wrocław
Quad: LT500R, LTR 450
Poprzednie quady: Yamaha Blaster
PostWysłany: 01.03.2007 15:16 
Amortyzatory Blaster, Banshee
Zastaawiam się nad wymiana przednich amortyzatorow w moim dzielnym blasterku,
gdyz firmowki skonczyly się po paru mieciacach mojej jazdy - poprostu bardzo szybko odbijaja jaby skladaly się tylko ze sprężyn.Na moja skromna wiedze z dzialu mechaniki chyba nie można już znimi nic zrobic- nie sa rozbieralne ( no chyba ze się myle to bardzo proszę o rady )

Wracając do tematu
Zastanawiam się na kupnej jakis amortyzatorów za niewielkie pieniadze ~ 200$ gdyz i tak mam zamiar w przszlosci kupić cos mocniejszego ( banshee lub którąś z 450-tek)

Ponizsze pytania dla niektorych moga okazac się lamerskie i smieszle - wybaczcie lecz naprawde moja wiedza na temat mechaniki jest naprawde skromna.

1 od ktorych modeli quadow amortyzatory beda pasowaly również do Blastera ?
2 Czy istnieje mozliwosc kupienia amortyzatorow ktore beda pasowaly również do banshee lub 450-tek
3 Na co zwracac uwage ? Jakie jest ryzyko kupowania np uzywanej Elki?


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 01.03.2007 15:36 
Ad 1 tego nie wiem. Wybacz.
Ad 2 Zmierz sobie długość i skok amortyzatora. Będziesz mógł coś dobrać. Warunek do sprężyna przewidziana do masy pojazdu. Przykładowo amortyzatory Ohlinsa od Yamahy YZF 450 ważącej powiedzmy 150kg będą pasować długością i skokiem do 300kg Bombardiera... ale z innymi sprężynami.
Ad 3 Problem polega na tym że u nas nie ma serwisu tych amortyzatorów no chyba, że pewna firma z Poznania to zagwarantuje-która jest przedstawicielem tego brandu.
Używany amortyzator którego nie możesz obejrzeć i sprawdzić to strata czasu i pieniędzy.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 01.03.2007 22:03 
Co do amortyzatorów, to się Konio mylisz- jak najbardziej jest do regenracji, i to na 12 miesięcznej gwarancji. Jakbyś potrzebował więcej szczegółów to pisz PW.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.09.2006 01:14
Posty: 114
Miejscowość: okolice Leszna, Wrocław
Quad: LT500R, LTR 450
Poprzednie quady: Yamaha Blaster
PostWysłany: 05.03.2007 21:42 
no dobra , to wezmy pod uwage nowe amortyzatory
W chwili obecnej mam blasterka w przyszlosci mam zamiar sobie sprawic jeden z " szanowanych " modeli 450-tek YFZ,TRX lub LTR
Czy jest szansa na to abym mogł kupić amortyzatory na ktorych w miare normalnie posmigam blasterkiem a w przyszlosci będę mogł je przelorzyc do nowej maszyny?

Na ukcjach ebay sprzedawcy tytuluja aukcje amorkow np.
"Elka Banshee Blaster Warrior Raptor 350" - czyli powinny pasowac do tych modeli
kolejna aukcja:
"Elka Front Shocks Yamaha Raptor 660 700 Blaster Banshee "

Czyli można powiedziec ze te same amortyzatory beda pasowac do wszystkich tych modeli??
eee sam już nie wiem :zły:

PS znajde gdzies polska instrukcje obslugi ELKI lub OHLISA ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 06.03.2007 08:35 
O polskiej instrukcji raczej zapomnij - slownik w raczke i do roboty. Co do "wielozadaniowosci" - to po prostu raczej chwyt marketingowy. Z danej aukcji dostaniesz pare amortyzatorow do jednego z tych sprzetow, co nie znaczy ze beda pasowac do wszystkich ;) Pasuja do siebie na pewno amorki z Banshee i Warriora, po lekkiej ingerencji można zainstalowac również amory od Raptora.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 06.03.2007 14:45 
Mam polską instrukcę do Elek zeskanowaną na komputerze.
Jeśli chcesz mogę przesłać.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.