Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Yamaha TIMBERWOLF 250 PROBLEM Z ROZRUSZNIKIEM ELEKTRYCZNYM
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 08:08



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Yamaha TIMBERWOLF 250 PROBLEM Z ROZRUSZNIKIEM ELEKTRYCZNYM 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2006 18:55
Posty: 14
Miejscowość: STRÓŻE
Quad: Suzuki 250 4X4
PostWysłany: 08.02.2007 08:06 
Yamaha TIMBERWOLF 250 PROBLEM Z ROZRUSZNIKIEM ELEKTRYCZNYM
Witajcie. Od tygodnia jestem posiadaczem Yamahy Timberwolf 250 z tego co widzę jest mało znana na naszym rynku zdążyłem ją rozebrać wypiaskować jest poskładana i jeździ pojazd w stanie technicznym super.Niestety mam z nim jeden problem pali właściwie tylko z "szarpajki"rozrusznik kręci ale wydaje mi się że za wolno ,rozbierałem i wygląda jak nowy ,przeszlifowałem komutator i nic to nie dało. kiedyś wcześniej miałem trujkołowca z takim samym silnikiem i miałem podobny problem tylko tam nie zapalał z rozrusznika jak był zimny ,później palił za każdym razem ,a ten jak jest ciepły to czasem zapali .Z" szarpajki"pali od pierwszego .Czy ktoś wie jaka może być przyczyna takiego zachowania? Oprócz tego spisuje się świetnie i jest dosyć żwawa jak na taki silniczek. :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.10.2006 21:08
Posty: 273
Miejscowość: okolice Kępna
Quad: Yamaha gryzly 660
PostWysłany: 08.02.2007 08:29 
Jak kręci szybko czy wolno?
za dużo prądu idzie na rozruch i słaba iskra
podłącz przewodami rozruchowymi inny akumulator
sprawdź ładowanie :?:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2006 18:55
Posty: 14
Miejscowość: STRÓŻE
Quad: Suzuki 250 4X4
PostWysłany: 08.02.2007 10:24 
Ładowanie jest ok. Najśmieszniejsze jest to że dzisiaj rano podszedłem i zapalił od szczała. zobaczę jeszcze później jak go zagrzeje przy jeździe , być może że nie była zbyt dobra kompresja ,i dopiero jak pojeździłem to się dotarł . :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 12.02.2007 14:57 
Jesli rozrusznik kręci ci zbyt wolno to na ogół wina zbyt dużego stopnia kompresji, bądź niewłaściwego oleju do danej temperatury. To są najczestsze przyczny.
PS. Gratuluję sprzetu, świetny wybór - równiez się za tym rozgladałem, za lekkim i ekonomicznym 4x4 - w tym wypadku Timberwolf, czyli Beartracker z napędem na 4 łapki, jest w sam raz :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2006 18:55
Posty: 14
Miejscowość: STRÓŻE
Quad: Suzuki 250 4X4
PostWysłany: 13.02.2007 08:20 
"aXcid", Wychodzi na to, że przy tych silnikach rozrusznik tak kręci, po przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczął odpalać od pierwszego, prawdopodobnie musiał się dotrzeć. Co do oleju masz racje wlałem zwykłego lotosa żeby przepłukać silnik, dopiero dzisiaj zaleję go czymś leprzym. Tak w ogóle jaki olej proponujesz, ja wcześniej używałem motocyklowych. W najbliższych dniach mam zamiar przetestować go konkretnie po robię fotki to podeślę. Na razie jestem mile zaskoczony strome wzniesienia pokryte liśćmi oraz woda do 60 cm wysokości nie stanowi problemu (ciekawe jak błoto o tej głębokości :D )chyba najpierw założę wciągarkę.

Pozdrawiam wszystkich
Piotr


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.