Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 07:32



Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Bashan 200 - zwarcie i brak iskry 
Autor Wiadomość
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 25.09.2009 16:35 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
Słowa kluczowe dodane.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 25.09.2009 17:13 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
Bo to jest tak, ze quada naprawia moj dziadek, który jest mechanikiem-elektrykiem z 30 letnim stażem, a ja i tak z tego nic nie kumam :D A teraz dziadek kazal mi się spytac:

"Czy w układzie elektrycznym stacyjka cewki stojana po wlączeniu stacyjki powinno być zasilenie 12V na dopływie do magneta?? A problem jest taki, ze nie ma dopływu pradu, ani wyjscia z cewek stojanu co powoduje brak napiecia na cewce WN, a tym samym brak iskry"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 26.09.2009 10:36 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
maniek głodzilla napisał(a):
Johny_Bit jeżeli zależało by to ode mnie to byś miał kolejnego "zielonego"

Dzięki Maniek :) szkoda że to nie zależy od Ciebie :(
Tak na marginesie to Ty też potrafisz dobrze poradzić.

cinek9520 napisał(a):
"Czy w układzie elektrycznym stacyjka cewki stojana po wlączeniu stacyjki powinno być zasilenie 12V na dopływie do magneta?? A problem jest taki, ze nie ma dopływu pradu, ani wyjscia z cewek stojanu co powoduje brak napiecia na cewce WN, a tym samym brak iskry"

@#$@%$!#@$ Stary ale namotałeś!!! Nie mam zielonego pojęcia o co ci chodzi. Co to jest "stacyjka cewki stojana"?
Jeśli pytasz czy prądnica WN musi być wzbudzona to odpowiedź brzmi nie.
Sprawa jest prosta. Pomiędzy masą a przewodem cewki WN przy rozruchu powinno być 100-150v prądu przemiennego. Po odpaleniu wartość ta wzrośnie. Prądnica działa na magnesach stałych więc nie wymaga wzbudzenia. Impulsator i resztę masz opisaną w linku który ci podałem wcześniej.

Jest jeszcze taki mały myk o którym powinienem wspomnieć. Musisz poszukać takiego małego przekaźnika (czarny mały prostokąt o wymiarach około 2x2x2 cm) który robi jedno "cyk" przy włączeniu zapłonu i drugie "cyk" po jego wyłączeniu. Jeśli masz uszkodzony ten przekaźnik (objawia się to ciągłym zwarciem do masy przewodu gaszaka) też nie będziesz miał iskry mimo sprawnego modułu i pozostałych części. W niektórych konstrukcjach nie ma tego przekaźnika tylko zwarcie gaszaka realizuje stacyjka .Możliwe że masz też uszkodzony przewód sterujący tym przekaźnikiem. Całość można bardzo łatwo sprawdzić. Trzeba przeciąć lub wyciągnąć z kostki wpinanej w moduł CDI przewód gaszaka. Jeśli quad odpali to szukamy przyczyny w przekaźniku. Tyle że wtedy jest problem ze zgaszeniem. Trzeba zdjąć fajkę (TYLKO NIE RĘKĄ - ja zdejmowałem i żałuje - najlepiej czymś nie przewodzącym) lub zewrzeć styk gaszaka w CDI z masą.

Na razie tyle. proszę opisz efekty pomiarów a na pewno coś poradzę.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 26.09.2009 13:50 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
widzisz a wlasnie jak przekreci się kluczyk to nie ma tego << cyk>>, myslisz ze to jest zepsuty ten przekaznik, jeżeli tak to gdzie on się znajduje??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 26.09.2009 17:15 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
Johny_Bit napisał(a):
W niektórych konstrukcjach nie ma tego przekaźnika tylko zwarcie gaszaka realizuje stacyjka

Czasem to mam wrażenie że wy nie czytacie tego co ja piszę. Możliwe że w Twoim quadzie go nie ma.

Moja zondzina ma go tutaj:
Image
to jest lewe tylne nadkole. Pisze na nim RELAY E-2425 12V 30A.

Johny_Bit napisał(a):
Trzeba przeciąć lub wyciągnąć z kostki wpinanej w moduł CDI przewód gaszaka. Jeśli quad odpali to szukamy przyczyny w przekaźniku.

Przeczytaj-wykonaj-opisz efekty. Jeśli odpali to szukaj bałaganu w stacyjce ewentualnie szukaj przekaźnika.
W małych chińczykach (50cc 90cc i często też 110cc) są tylko 3 kostki. CDI, regulator napięcia oraz przekaźnik rozrusznika wersja z homolką ma jeszcze 4 którą jest przerywacz kierunkowskazów. Gaszakiem steruje wtedy stacyjka i nie ma tego przekaźnika. Z tego co się orientuje to masz pewnie zongshena 200cc a tam nie wiem jak to jest rozwiązane. Policz kostki a najlepiej daj jakieś foto.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 26.09.2009 20:45 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
no mam zongshena 200. kostki mam 3 tak jak mówisz: CDI, regulator napiecia i kostka od rozrusznika. czyli raczej nie mam tego przekaznika. jak wyciagne gaszaka to dalej nie chce odpalic. do stacyjki co dziwne dochadza 2 + i 2 masy . przed wlaczeniem zaplonu mam + tylko na jedny, dopiero po wlaczeniu mam 2. ale dziadek się dziwi po co w stacyjce jest masa?? foto raczej nic nie pomoze bo wszystko jest rozbeblane ale moge wrzucic


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.04.2008 22:35
Posty: 623
Miejscowość: WARSZAWA WAWER
Quad: LS 250
PostWysłany: 26.09.2009 21:34 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
Stacyjka daje masę na moduł żeby zgasić silnik.
Cienek9520 masz układ niczym ze skuterów (np. Kymco). Kup sobie na allegro moduł z wejściem takim jak masz, kosztuje poniżej 50 zł z przesyłką.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 27.09.2009 07:56 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
modul mam już kupiony . foto wstawie dzisiaj


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 27.09.2009 15:26 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
cinek9520 napisał(a):
kostki mam 3

Więc nie masz tego przekaźnika a opcje gaszenia spełnia stacyjka.

W sumie to próbuje ci coś doradzić ale prawda jest taka że Ty ciągle pytasz o moduł. Może tam jest zupełnie inna przyczyna. Opisz co tam pomierzyliście, czy masz iskrę, czy masz impulsy z impulsatora, czy działa ładowanie modułu CDI, dokąd dochodzi prąd, co już wymieniłeś a czego nie.

Czasem przyczyna może być prozaiczna możliwe że masz np uszkodzoną fajkę lub przewód WN.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 27.09.2009 16:13 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
no to tak. Iskry nie ma. Cewka wysokiego napiecia jest dobra. do cewki nie dochodzi 12V. moduł jest nowy. Do modulu też nie dochodzi nigdzie prąd. cewki w magnecie też sa dobre. wszystkie przewody miedzy magneto, a modulem były przeswietlane i wszystkie maja przejscie. pytaj jeszcze to ci wszystko powiem co mi dziadek mowił.;d


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 27.09.2009 18:58 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
cinek9520 napisał(a):
Cewka wysokiego napiecia jest dobra.

Jak to stwierdziłeś?

cinek9520 napisał(a):
do cewki nie dochodzi 12V

Jakie 12V? Tam nie ma żadnego napięcia. Co żeś się tak na nie uwziął.

cinek9520 napisał(a):
Do modułu też nie dochodzi nigdzie prąd

Prąd z impulsatora możesz zbadać tylko oscyloskopem lub diodą LED. Zwykły multimetr nic nie pokaże.
Prąd z prądnicy jest przemienny i można go zmierzyć multimetrem. Jeśli piszesz że cewka WN jest sprawna to do modułu MUSI dochodzić JAKIKOLWIEK prąd. Zgodnie z moim doświadczeniem niewiele ponad 100V.

cinek9520 napisał(a):
cewki w magnecie też sa dobre.

Tylko jedna z nich jest odpowiedzialna za zapłon reszta za ładowanie.

cinek9520 napisał(a):
wszystkie przewody miedzy magneto, a modulem były przeswietlane i wszystkie maja przejscie.

Jak wyżej napisałem przy sprawnym magnecie i cewkach MUSI być tam napięcie. Nawet gdyby gaszak był aktywny to prądnica i tak ładuje moduł. Gaszak zazwyczaj zwiera sygnał z impulsatora do masy.

cinek9520 napisał(a):
pytaj jeszcze to ci wszystko powiem co mi dziadek mowił.;d

Boje się już pytać o cokolwiek.

Ciągle odnoszę wrażenie że nie przeczytałeś mojego opisu modułu CDI do którego podałem ci link. Gdybyś to zrobił opisał byś dokładnie wszystkie napięcia wg wskazówek tam zawartych.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.04.2008 22:35
Posty: 623
Miejscowość: WARSZAWA WAWER
Quad: LS 250
PostWysłany: 27.09.2009 21:06 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
Johny bo to piszesz nie z tą osobą co robi gadzinę. Kolejny przekaz....A pozatym nie jesteś sam co uważa że większość co się pisze w eter idzie bez zrozumienia ( nie dość że piszesz i radzisz to jeszcze najlepiej pojechać i zrobić ;) ). No i co 4-5 post to prawie ten sam problem tylko inaczej zatytułowany.... :zalamka:


CZYTAĆ PANOWIE CZYTAĆ :gaz: I DO ROBOTY!!!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 28.09.2009 05:03 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
Normalnie witki opadają. Ja jedno on drugie. Nie wiem czy on w ogóle czyta to co ja pisze.
Przecież my wszyscy chcemy dobrze po to jest to forum.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 28.09.2009 06:37 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
wiec mam inny pomysł. napisz mi na e-meil swój nr telefonu. i moj dziadek się z toba skontaktuje.
[email protected]


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 28.09.2009 09:09 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
kocurekm7 napisał(a):
nie dość że piszesz i radzisz to jeszcze najlepiej pojechać i zrobić ;)

gdyby mnie wywieźli na pustynie to po przeczytaniu tych ostatnich postów jestem w stanie zbudować quada i przyjechać nim do domu. (z przymrużeniem oka ;) ) Ty jedno a on swoje. ale w tłumaczenie telefoniczne to bym się nie dał :zły:

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.