Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 02:02



Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Bashan 200 - zwarcie i brak iskry 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 28.09.2009 09:41 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
cinek9520 napisał(a):
wiec mam inny pomysł. napisz mi na e-meil swój nr telefonu. i moj dziadek się z toba skontaktuje.
[email protected]

Telefon odpada. Już raz podałem i mało mnie ku...ca nie wzięła. GG też już nawet nie uruchamiam bo mam tyle wiadomości że głowa mała. Do pomagania służy FORUM. Wszystko jest napisane jak na tacy. Zrób co ci kazałem i opisz efekty. Nie potrzeba być doktorem czy inżynierem żeby wydrukować opis z forum wziąć miernik diodę LED i pomierzyć co kazali a później opisać.

Na tym forum jest zapisana taka wiedza że przy odrobinie inicjatywy można znaleźć dosłownie wszystko tyle że po co komu szukać w szukajce i czytać bezsensowne posty. Założę 123 temat zatytułowany "mój chińczyk nie ma iskry" tyle że dwa tematy niżej jest taki sam zatytułowany "moja chińska 110 nie ma iskry pomocy" ale nie będę go czytał bo ja mam 150 i to co tam piszą to w moim quadzie się nie sprawdzi.

Człowieku skoro nie chce ci się czytać odpowiedzi to poco w ogóle zadajesz pytania?

maniek głodzilla napisał(a):
gdyby mnie wywieźli na pustynie to po przeczytaniu tych ostatnich postów jestem w stanie zbudować quada i przyjechać nim do domu.

Maniek twoje posty są dla mnie podporą. Dzięki :)

maniek głodzilla napisał(a):
w tłumaczenie telefoniczne to bym się nie dał

Już raz się na to nabrałem. Nauczka na całe życie. Trzeba mieć konkretny zapas nerwosolu.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 24.09.2009 21:42
Posty: 9
Quad: zongshen
PostWysłany: 30.09.2009 15:10 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
dzięki wszystkim za pomoc i przepraszam ze zająłem czas. Quad już chodzi, okazało się, ze gdzieś było zwarcie.


 
Profil

Rejestracja: 28.08.2009 14:05
Posty: 35
Miejscowość: Dopiewo
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 22.11.2009 22:17 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
witam mam taki problem dzisiaj wyregulowałem zawory i chciałem odpalić quada krecę rozrusznikiem a tu nic quad nie chce odpalić i kabelek od cewki mi się stopił zwarcie gdzieś było iskra jest a gad nadal nie chce odpalić co go boli pomóżCię


raz wystarczy. używaj polskich znaków //maniek


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 23.11.2009 06:09 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
A może opiszesz co próbowałeś zrobić aby to naprawić. Co znalazłeś na forum i czy to pomogło. Może dokonałeś jakichś pomiarów i podzielisz się wynikami. Opis typu spalił mi się kabelek od cewki nic nie mówi. Który kabelek? Kiedy to się stało? Wystarczy poszukać wszystko jest na forum.

Jeśli masz iskrę i zadał byś sobie trochę trudu aby poszukać to wiedział byś że należy podlać trochę paliwa pod świecę lub do króćca ssącego i spróbować odpalić. Jeśli odpali to przyczyna leży w gaźniku jeśli nie to mususz szukać dalej.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 28.08.2009 14:05
Posty: 35
Miejscowość: Dopiewo
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 23.11.2009 20:32 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
nic to nie dało wlałem troszkę paliwa do króćca i pod świecę i nic quad nadal nie chce odpalić . Kabelek od cewki mi się zjarał po przekręceniu stacyjki jakieś zwarcie było. gaźnik jest dobry bo przed regulacją zaworów jeździłem quadem


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 24.11.2009 06:13 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
viper125433 napisał(a):
jakieś zwarcie było

Miernik w łapkę i szukamy. Sam sobie odpowiedziałeś co jest nie tak.
Może rozłączyłeś jakieś kable i później źle je podłączyłeś?
Może włożyłeś odwrotnie akumulator?
Może przycisnąłeś jakiś przewód skręcając jakieś elementy przez co powstało zwarcie do masy?
Może jakiś przewód się przetarł i zwiera do masy?

Obejrzyj dokładnie instalację i napisz czy coś przy niej grzebałeś.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 28.08.2009 14:05
Posty: 35
Miejscowość: Dopiewo
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 24.11.2009 14:19 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
z instalacją nic nie ruszałem ale dzisiaj kręciłem rozrusznikiem i zapalił i zgas po chwili i do teraz nie mogę go odpalić mam takie pytanie czy to meze być wina świecy bo daje iskre ale może za małą i nie chce odpalić


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 24.11.2009 19:35 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
viper125433 napisał(a):
nic to nie dało wlałem troszkę paliwa do króćca i pod święcę i nic quad nadal nie chce odpalić . Kabelek od cewki mi się zjarał po przekręceniu stacyjki jakieś zwarcie było. gaźnik jest dobry bo przed regulacją zaworów jeździłem quadem

Kolego zastanów się. Gażnik , reg. zaworów , stopione kable , co Ty w końcu tam robiłeś. Jeśli stopił się zielony przewód masowy przy cewce , to może być spowodowane brakiem masy głównej od aku. Sprawdź jeszcze raz reg. zaworów , bo z tego co piszesz wszystko się zaczęło po tej operacji. Posiadanie w zapasie nowej świecy wydaje mi się rzeczą oczywistą , zaoszczędzi to czasu Tobie i nam. Pozdrawiam i czekam na efekty.

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 25.11.2009 06:13 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
viper125433 napisał(a):
czy to meze być wina świecy bo daje iskre ale może za małą i nie chce odpalić

Może to być wina świecy. Czasem bywa z nimi tak że pod wpływem temperatury i ciśnienia dostają przebicia. W takim przypadku wykręcona świeca działa właściwie ale po wkręceniu pod wpływem ciśnienia może działać niewłaściwie.

Jacekk napisał(a):
Jeśli stopił się zielony przewód masowy przy cewce , to może być spowodowane brakiem masy głównej od aku.

To nie maluch. Brak masy objawiał by się zupełnie inaczej.

Kolego czy sprawdziłeś choć jedną z możliwości które ci napisałem w poście wyżej?
Chyba nie bo wtedy opisał byś efekty a nie zadawał kolejne pytanie.
Po co mamy się tutaj wysilać jak Ty od razu zakładasz że to nie to.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 25.11.2009 18:40 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Johny_Bit napisał(a):
To nie maluch. Brak masy objawiał by się zupełnie inaczej.

Pisząc o zielonym kabelku ( - ) podpieram się doświadczeniem. Miałem wiele przypadków kiedy główny przewód był odłączony od masy ( urwany itp. ). Gdy to się stanie , wtedy podczas rozruchu masę daje właśnie kabel przy cewce zapł. Bashan ma dwie masy : przy mocowaniu rozrusznika do silnika ( albo przy obejmie filtra powietrza )- gruby przewód, oraz przy cewce - cienki kabel. Odnośnie danego przypadku mogę się mylić ale pogadać warto ( dużo zależy od właściwego opisu usterki, pominie się "jakiś szczegół" i gotowe.Pozdrawiam.

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 27.11.2009 06:16 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Może i racja. Jeśli jesteś praktykiem i miałeś taki przypadek to mnie zaskoczyłeś. Moje pytanie brzmi:
Mówimy o cewce zapłonowej czy o cewce ładowania?

Dopiero teraz pomyślałem że mówimy o różnych cewkach. Jeśli mowa o cewce ładowania to możesz mieć rację.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 28.08.2009 14:05
Posty: 35
Miejscowość: Dopiewo
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 12.12.2009 23:28 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
witam mam taki problem gdy wciskam na przycisk zapłonu rozrusznik nie kreci i przy akumulatorze jest takie coś i to jakby wibruje proszę o pomoc

-- dodano 13.12.2009 00:28 --

i jak włączam swiatła to na liczniku wszystko gaśnie

przed wysłaniem posta sprawdź czy nie zawiera błędów //maniek


 
Profil
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 12.12.2009 23:33 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
viper125433 napisał(a):
jest takie cos

Kurde znowu zgubiłem moją szklaną kulę. Niech to szlak :/

Rozwiń to jakoś ,albo daj zdjęcia najlepiej.

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 13.12.2009 04:09 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
viper125433 napisał(a):
to jakby wibruje

stycznik (przekaźnik) rozrusznika
viper125433 napisał(a):
i jak wlaczam swiatla to na liczniku wszystko gasnie

sprawdź naładowanie akumulatora, ewentualnie naładuj

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil

Rejestracja: 04.03.2010 23:05
Posty: 5
Quad: raptor660
PostWysłany: 05.03.2010 23:40 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Johny_Bit
czesc mam pytanie do ciebie jestem na forum 2 dzien niewiem dokogo pisac i gdzie czytalem twoja wypowiedz na temat modulu cdi ja mam Yamaha raptor660 i mam problem z moim quadem nie ma iskry,nie odpalałem go miesiąc czasu po odpaleniu odpalił na cyk potem zauważyłem ze z gaznika paliwo wycieka więc go wyłączyłem potem próbowałem ponownie odpalić ale już nie odpalił nie ma iskry chciałem kupić cewkę ale była sprawdzona i jest ok,nie wiem jak sprawdzić moduł a może być coś innego świece mam nową czy jestes mi wstanie pomoc??


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.