Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 16:32



Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Bashan 200 - zwarcie i brak iskry 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.02.2010 21:27
Posty: 1178
Quad: 200-tka Moto Magnus
PostWysłany: 05.03.2010 23:52 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
pabii
Zapraszamy do Działu Yamaha :strzałka: YFM 660,700 Raptor :strzałka: viewforum.php?f=152


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.02.2010 17:42
Posty: 33
Quad: jest fajny
PostWysłany: 06.03.2010 08:56 
Re: Bashan 200 zwarcie i brak iskry !!!!
SUABRU_555 napisał(a):
Wydaje mi się ze raczej z tej kostki z dwoma bolcami. I w tym chyba tkwi problem bo na niej nie ma pradu przy rozruchu, czyli modul zaplonowy nie dostaje pradu i chyba przez to nie ma iskry. Ale w takim razie to gdzie po drodze przed modulem moglaby się "zgubic" ???


mała wtyczka w CDI to jest Impulsator (Który odczytuje położenie wału i wyzwala iskre z cdi ;) podłącz do niego diode LED ! DIODE ! NIE żarówke i krec rozrusznikiem. jeżeli jest dobry to powinna migać!
Johny gdzies to opisywał do niego kieruj problem on ci pomoze na pewno :P


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2010 21:55
Posty: 10
Quad: Loncin250
PostWysłany: 24.04.2010 22:00 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Nie chce zakladac nowego tematu wiec się podepne.Dotarl do mnie wynalazek z takim silnikiem , do zrobienia od podstaw instalacja elektryczna.Poleglem na CDI,brak iskry,zalozylem modul od quada 200ccm dwu wtyczkowy wg tego opisu http://img156.imageshack.us/img156/9485/image19452.jpg
Pomierzylem cewke zasilajaca i impulsator ,cewka ok350om impusl 140om,napiecie na cewce 30-40v podczas krecenia rozrusznikiem, po podlaczeni tego pod CDI na cewce zasilajacej napiecie 0v ,impulsator sprawdzalem na LED i mruga,brak mi pomyslow.Podejrzenie to stator,proszę o rade.Zmienialem CDI , jest nowe,czy moglo się trafic uszkodzone.

_________________
elektronika-motocykle.pl


 
Profil

Rejestracja: 29.09.2008 14:50
Posty: 24
Quad: Bashan BS 150
PostWysłany: 05.05.2010 19:42 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Johny_Bit
Witam, mam problem z quadem. Regulowałem w nim zawory i z dnia na dzień miał co raz gorzej palić aż do dziś, przejechałem się nim jakieś 10km, i w pewnym momencie puściłem i zgasł.. Po długich męczarniach udało mi się go odpalić, natomiast gdy wróciłem do domu znowu zgasł i nie mogę już odpalić? Czym to może być spowodowane? ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 05.05.2010 19:49 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Micchhall001 napisał(a):
Czym to może być spowodowane?

Sprawdź jeszcze ustawienie zaworów, to po tej operacji pojawiły się kłopoty.

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2007 18:53
Posty: 61
Miejscowość: Niemcza
Quad: Bashan 200, WFM 175
PostWysłany: 23.11.2010 22:08 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Witam. Mam pytanie do Johny Bit choć widzę, że znudziło cię już ciągłe pisanie o tym samym.
Mój problem polega właśnie na zanikającej iskrze.Jest to Bashan. Wymieniłem cdi , całą prądnice z impulsatorem, cewkę wraz z przewodem i świecą i co i dupa.
Sprawdziłem imulsy z czujnika, są
ładowanie kondensatora ,jest 50v przemiennego
po odpięciu gaszaka nic się nie zmienia.
a po podpięciu próbówki diodowej do + na każdym pinie do cdi jest masa :?:
przelutowałem i posprawdzałem przewody, wtyczki i inne ... i nic.
Jeszcze jedno, opisywałeś też o 12v na wyłączonym zapłonie na wyjciu cewki i właśnie tego nie rozumiem o co chodzi, (przekaźnika w bashanie brak). Jak możesz to opisz to jeszcze raz bo nie kumam, na którym powinno być te 12v przed zapłonem, a na którym po zapłonie. Sprawdzałem to,ale w sumie brak 12v (może właśnie to jest przyczyną?)
Tak ogólnie to mam dość tego dziadostwa :zły: , raz iskra jest raz nie ma, ale nawet gdy jest, motór nawet nie kichnie nawet nie prychnie. Aha zastanawia mnie jeszcze przewód impulsów z cdi do cewki bo wlutowany jest jeszcze do niego przewód (czarno-żółty) idący do licznika, (a przynajmniej o tym samym kolorze) :?:
Liczę na twoją pomoc, bo mi już mózg się zlasował. Z góry dzięki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 27.11.2010 14:40 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
marcin27 napisał(a):
po odpięciu gaszaka nic się nie zmienia.

Kolejnym wyłącznikem zapłonu jest sama stacyjka. Odłącz od niej przewód czarno-biały i sprawdź. Pozdro.

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 09.12.2010 19:06 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
W odpowiedzi na prośbę wysłaną do mnie na PW udzielam odpowiedzi w tym temacie.

marcin27 napisał(a):
Mam pytanie do Johny Bit choć widzę, że znudziło cię już ciągłe pisanie o tym samym.

Strzał w 10 :)

marcin27 napisał(a):
opisywałeś też o 12v na wyłączonym zapłonie na wyjciu cewki i właśnie tego nie rozumiem o co chodzi

To jest jakiś dziwny patent zastosowany w Zondzie. Bashan chyba tego nie posiada. Nie mam pojęcia po co wsadzili ten przekaźnik bo można go śmiało zmostkować. Może w chinach mieli ich nadmiar.

Jeśli wszystko posprawdzałeś i jet OK to może kabelek obrotomierza zwiera sygnał. Ten kabelek to właśnie to co idzie z impulsatora do licznika. Spróbuj go przeciąć tak aby sygnał z impulsatora szedł bezpośrednio do CDI.

Kolejna sprawa to fakt iż 50V przy rozruchu to chyba troszke za mało ale możliwe że to błąd pomiaru bo zwykły miernik tego dokładnie nie zmierzy a oscyloskopu pewnie nie posiadasz.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 18.12.2010 22:03
Posty: 1
PostWysłany: 18.12.2010 22:12 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Witam kolegów,
odrazu zaczynam z cięzkim pytaniem, walcze z brakiem iskry w dwóch Chinczykach Quad + skuter.
W quadzie doszedłem do tego, że cewka nie podaje do modułu napięcia i czekam na przewinięcie statora.
Gorzej ze skuterem, dochodzi do niego napięce ok 70V i z impulsatora ok 1V ale z modułu nic do cewki, tylko pytanie czy spotkaliście się z tym, że moduł CDI ma zupełnie inaczej piny niż standard wałkowany na forum?


 
Profil

Rejestracja: 12.06.2015 10:59
Posty: 1
Imię: Radek
Quad: zongshen 200
PostWysłany: 12.06.2015 11:30 
Re: Bashan 200 - zwarcie i brak iskry
Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i podłącze się pod wasz temat a mianowicie posiadam zongshena 200 problem polega na tym że nie chce odpalić na podłączeniu cewki od iskry. Stator wymieniony nowy moduł cewka wn fajka sprawna nowa świeca. Quad niestety nadal nie chce odpalic


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.