Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 08.05.2024 14:40



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 
Bashan 200 stycznik prawdopodbnie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2009 17:42
Posty: 699
Miejscowość: Rybnik/ >ZAWADA< / Orzesze
Quad: Bashan 200,Aprilia SR stara,Aprilia SR50R Factory
PostWysłany: 02.05.2011 12:21 
Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
Cześć. Witam wszystkich nowych a także starych uzytkowników Bashana :) Dawno mnie na forum niebyło ponieważ Bashana znam już na wylot i przelot ;)) Od wakacji odkad zrobiłem remont , Bashan niezepsuł się ani razu ... jedynie napinacz z łańcucha zrobiłem nowy i duzo lepszy niż te chinskie patenty ;P zimę też przejezdziłem ... potem Bashan stał z miesiac i wyciagnołem go zeby się przejechac ... i tu opisze mój problem

To że rzucało nim na boki podczas jazdy itp to normalne ... przez zimę się poprzestawiala zbierznosc itp a niebyło tego czuć . Pojezdziłem trochę po lesie i po chwili patrze ... przyjechał mój kumpel. Pogadalismy itp . Ja chce odpalać quada bo jakieś laski szły i na tylne chciałem go postawić i poszpanować :D :D . Niestety mi się nieudało ... odpalić ;/ Nacisnąłem na rozruch a tam tylko tyk tyk . Wiedziałem co to może być - nie ma na klemach przy aku styku. No ale wszystko ładnie trzymało to się wkurzyłem . Potem zobaczyłem kable na styczniku i też się trzymały . Wziołem go na asfalt i na popych. Odpalił ładnie... pojechałem do domu , przejżałem wszystkie styki co by to mogło być ale wszystko ładnie trzymało . Potem gadałem z jednym kumplem co też ma Bashana i wymysliliśmy ze to może być stycznik.

Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. I czy da się jakoś odpalić go lub przetestować ten stycznik . Gdzieś słyszałem zeby złaczyć śrubokrętem lub kluczem te dwie śruby przy styczniku ale to też nic niedało tylko się iskrzyło .

Czekam na wszystkie propozycje dot. mojego problemu ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 02.05.2011 16:26 
Re: Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
Odpal na innym akumulatorze. To on pewni padł. Sprawdź też ładowanie.


 
Profil

Rejestracja: 23.02.2010 21:27
Posty: 1178
Quad: 200-tka Moto Magnus
PostWysłany: 02.05.2011 19:48 
Re: Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
danny180 napisał(a):
Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. I czy da się jakoś odpalić go lub przetestować ten stycznik . Gdzieś słyszałem zeby złaczyć śrubokrętem lub kluczem te dwie śruby przy styczniku ale to też nic niedało tylko się iskrzyło .

Podłącz pod aku pod inne aku np. od auta i wtedy przyłóż śrubokręt, bo akumulator może być już za słaby. I odbierz PW ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 02.05.2011 21:23 
Re: Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
Jeżeli ci iskrzy zwierając grube przewody a rozrusznik ani nie drgnie ,żadnej próby obrócenia wałem to rozrusznik do roboty. Bo w ten sposób omijasz cewkę ,a Twój klucz czy śrubokręt działa jak zwora, jeżeli było by wszystko OK. maszyna powinna odpalić ( zakładam że akumulator w porządku).
Jeżeli zwierasz cienkie przewody i iskrzy to robisz źle , zwierasz plus z minusem i iskrzyć będzie. tylko jak zasilisz stycznik bezpośrednio z akumulatora i stycznik nie ,, klapie ,, i rozrusznik nie pracuje to stawiam na uszkodzenie stycznika .Ja tak zabrał bym się to diagnozowania tej usterki.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2009 17:42
Posty: 699
Miejscowość: Rybnik/ >ZAWADA< / Orzesze
Quad: Bashan 200,Aprilia SR stara,Aprilia SR50R Factory
PostWysłany: 02.05.2011 22:57 
Re: Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
dzięki . Niech zaden mod tego nieusuwa :P Jak za miesiac poskladam Bashana to dam znać jak mi poszło. Aktualnie stoi sama rama ;>


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.02.2010 21:27
Posty: 1178
Quad: 200-tka Moto Magnus
PostWysłany: 02.05.2011 23:20 
Re: Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
danny180
Aby nikt nie zaśmiecał tematu to go zamknę, jak będziesz chciał napisać to przyślij mi PW, a ja go odblokuję.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 02.05.2011 23:46 
Re: Bashan 200 stycznik prawdopodbnie
Du-Di
Nie koniecznie. Może iskrzyć jak będzie zwierał a nie będzie winny rozrusznik tylko słaby aku. Iskrzyć będzie bo jakiś prąd pójdzie ale nie będzie on wystarczający by rozrusznik dał radę obrócić silnikiem. Ja najpierw bym podłączył na kablach pod inny aku.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.