Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Spalony moduł zapłonu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.05.2024 07:46



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Spalony moduł zapłonu 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.03.2017 08:09
Posty: 7
Imię: Paweł
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 14.05.2017 16:19 
Spalony moduł zapłonu
Witam
Mam problem z moim bashanem i jego zapłonem,mianowicie: spalił mi się moduł zapłonu(po prostu przy odpalaniu quada usłyszałem dźwięk wybuchającego kondensatora i przelatując szybko po instalacji zauważyłem brzuszek na module zapłonu). Zamówiłem nowy moduł,podłączyłem i po odpaleniu silnika na wolnych obrotach zachowuje się tak jakby nie zawsze iskra trafiała w punkt, tak jak bym omijała jeden takt raz na jakiś czas. Do tego jeszcze po odpaleniu jak już tak stoi odpalony to cały czas pracuje rozrusznik, aż piszczy a jak podłącze moduł od quada znajomego (bashano podobnego) to mam tylko wolne obroty, po dodaniu gazu gaśnie ale nie za to rozrusznik cały czas nie pracuje. Może być że padło mi coś jeszcze prócz modułu?
Dzięki za pomoc i Pozdrawiam :)

-- dodano 14.05.2017 16:19 --

Pisze jako wskazówka dla innych.
Po wymianie 2 modułów wkoncu trafiłem na odpowiedni. Do tego została poprawiona "wsówka" z przewodem na cewce wysokiego napiecia i po tych zabiegach quad odpalił ale dalej było słychać poszeczenie. Owe piszczenie było spowodowane tym że na krućcu łączącym gaźnik z cylindrem była pęknięta. Pozdrawiam wszystkich i temat można zamknąć


Ostatnio zmieniony przez qa18, 14.05.2017 16:19, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.