Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kingway Traper 250
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 02:12



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Kingway Traper 250 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 15.03.2013 18:11
Posty: 8
Quad: traper 250
PostWysłany: 25.03.2013 20:37 
Kingway Traper 250
Witam mam trapera 2 garowy i mam problem bo nie chodzi mi na jeden gar dokładnie to prawy, myślałem ze to świeca to kupiłem 2 nowe ale dalej nic wiec rozebrałem gaźniki i w tym prawym co nie palił była taka już membrana rozciągnięta wiec kupiłem 2 zestawy nowe i założyłem na oba gaźniki nowe membrany złożyłem odpaliłem i nic to samo, nie chce chodzić na prawy gar i już, przemieniłem cewki z lewego na prawy i tak samo bo myślałem ze cos z iskra jest ale też nic to samo i jak chodzi bez sania to nie wzbiera się na obroty bo gaśnie przed czyszczeniem gaźnika tego nie było, i gdy chodzi bez sania to lewy chodzi dobrze a prawy tak strzela z tłumika a gdy chodzi na saniu to zaczyna chodzić na dwa i wzbiera się na obroty też i nie wiem co jest nie tak...

możecie poratować co to za problem jest ze nie chodzi na prawy gar?

i dodam ze lewy gar ma 9.4 bara a prawy 8.6 bara w sumie to nie jest tak zle ale powinien chodzić na 2 tłoki


 
Profil

Rejestracja: 31.01.2015 00:13
Posty: 2
Imię: Wojta
Quad: Kasea Skyhawk 250 CHINA
PostWysłany: 31.01.2015 00:43 
Re: Kingway Traper 250
Siema, podpinam się pod temat, gdyż mam dość podobny problem...

Mam quada Kasea Skyhawk 250 chinol. Silnik na 95% to 253FMM (dwa cylindry, 5 biegów przód, tak samo wygląda), na deklu pisze xingfu.

Mam problem z lewym cylindrem... Zbytnio nie pracuję. Działa tylko na prawym garku, jak próbuję zapalić tylko na lewym to nawet nic nie zagada ani nie burknie... Ewidentnie po lewej stronie nic się nie dzieje :/

Świeca OKEY, dobra iskra i po drugiej stronie działa
Gaźnik OKEY, bo zamieniałem stronami i z drugiej strony działał
Cewki OKEY bo raz że są iskry, dwa że jak podłączę lewą cewkę(od niepracującego) pod prawy(dobry) cylinder to też normalnie odpala.
Czyżby coś z modułem było nie tak? No ale w tedy by chyba nie dawał w ogóle impulsu...

Quad ogólnie się rozpędza ale jeżeli chodzi o moc to jest słabo :/ Czasami dostanie tej mocy na kilka chwil a później dalej kapeć... Kompletnie nie wiem co może być przyczyną...

Jakie powinny być optymalne luzy zaworowe dla tego silnika?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki w dalszej diagnozie:)

Jeszcze zauważyłem jakby właśnie na tym uszkodzonym cylindrze dmuchało w dolot(zamiast ssać to cofało powietrze) Bynajmniej dla mnie to tak wygląda ale mogę się mylić...


Ostatnio zmieniony przez Wojciech309, 31.01.2015 00:43, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 31.01.2015 12:29 
Re: Kingway Traper 250
Witam.Dziwny problem a świeca jaki kolor ma ?
Kompresje jaką ma ?


 
Profil

Rejestracja: 31.01.2015 00:13
Posty: 2
Imię: Wojta
Quad: Kasea Skyhawk 250 CHINA
PostWysłany: 31.01.2015 16:21 
Re: Kingway Traper 250
No właśnie na tym pracującym cylindrze świeca jest czarnawa lekko okopcona...
Z kolei na tym leniwym jest taka kawowa(czysta), ale jak ją wcześniej czyściłem to może od tej pory z racji braku wybuchu nic się nie zmieniła

Co do kompresji to właśnie jest problem bo nie mam za bardzo jak zmierzyć :/


 
Profil

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 31.01.2015 17:02 
Re: Kingway Traper 250
To może wkręć z tej głowicy co jest ok cylinder a w tym co nie chodzi zostaw i kręć i sprawdź czy między wkręconą a wykręconą jest jakaś różnica.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.