Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gogle zima
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 19:21



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Gogle zima 
Autor Wiadomość
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 12:46
Posty: 346
Miejscowość: Katowice
Quad: Kawasaki BF 650
PostWysłany: 14.01.2009 21:58 
Gogle zima
Podczas jazdy w zimę gogle od srodka najpierw parują a później robi się warstwa zamrożona jest jakis sposów aby tego uniknąc :oczy:


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 15.01.2009 01:07 
a jakie masz gogle?

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 12:46
Posty: 346
Miejscowość: Katowice
Quad: Kawasaki BF 650
PostWysłany: 15.01.2009 09:27 
firmy PROGRIP model 3450

_________________
ATV SQUAD GŚ
Andrzej
http://picasaweb.google.pl/andkul2


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 15.01.2009 13:08 
dziwny temat, niby gogle porzadne z potrojna gabka i antyfogiem, moi koledzy uzywaja salice, jezdzilismy w mrozie 22 stopnie i nie narzekali na zamarzanie i parowanie znaczy ci którzy mieli lepsza wersje z systemami, jest jeszcze antypara wurtha jeden z kolegow uzywal tego na swoja szybe w kasku typu jet i mu się sprawdzilo, nie wiem jak to dziala bo sam nie stosowalem, kolega sobie chwalil

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk

Rejestracja: 22.07.2008 11:14
Posty: 552
Miejscowość: Katowice
Quad: KQ 750
PostWysłany: 15.01.2009 13:13 
Ja używam foxa model main pro i powiem że sa do bani. W deszczu lub podczas opadu śniegu po minucie od założenia odrazu parują. Najlepszym rozwiazaniem chyba jest używanie gogli na narty, ale te znowu są przycimniane, co podczas jazdy nocą, a własciwie już podwieczor oraz jazdy przez las przeszkadza, bo kiepsko co widać. Szukałem gogli narciarskich z przeźroczystymi szkłami, ale ciężko takie dostać.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 12:46
Posty: 346
Miejscowość: Katowice
Quad: Kawasaki BF 650
PostWysłany: 15.01.2009 14:15 
Ponowie próbe umycia gogli i wysuszenia ,przeczyszcze też otwory wentylacyjne jak nic nie da to zrobię reklamacje :bezradny:,antypara też nic nie dała :szok:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.09.2008 21:12
Posty: 319
Miejscowość: Końskie, Świętokrzyskie
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 15.01.2009 14:31 
Zeng napisał(a):
Najlepszym rozwiazaniem chyba jest używanie gogli na narty, ale te znowu są przycimniane

Zeng są też gogle narciarskie z białą szybką. Sam takich używam na nartach. Firma UVEX.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2007 16:14
Posty: 91
Miejscowość: Częstochowa
Quad: TRX 450R
PostWysłany: 15.01.2009 14:58 
Stary a może Ty masz wytrzeszcz oczu albo jakieś nadmierne pocenie oczu, spróbuj użyć jakiegoś antyperspirantu. Proponuje po dwa psyknięcia do każdego oczodołu dezodorantu AXE na pewno pomoże. A do tego jakie będziesz miał branie, tylko uważaj by jakaś niedźwiedzica Grizzly na ciebie nie poleciała :D


Całkiem serio sam mam gogle PROGRIP 3400 biało czerwone i uważam że musisz mieć jakieś wadliwe lub coś z Tobą musi być nie tak (może zawolno jeździsz). Jeżdżę w nich przez rok i ani razu mi nie zaparowały, brudzą się to jest fakt, często je piorę (wyciągam szybkę i wrzucam do pralki) tak jest w instrukcji a szybkę psikam jakimś badziewiem do szyb i wycieram do sucha z obu stron. Jak dotąd gra może tylko szybka się delikatnie przy nosku rozwarstwiła ale to od „nieumiejętnego wkładanie” :D-obre. Pyzatym moim zdaniem zrywki (ale to każde) to syf, trochę wody (kropla) między nią a szybką i masakra widoczność zmniejsza się diametralnie, pyzatym można dostać zeza rozbieżnego. Rolloff super sprawa. Mam doświadczenie również z narciarskimi (snowboard-owymi) goglami, na tym rozwoju technologicznym (wysokich modeli gogli) myślę że szybki nie odbiegają od siebie bardzo. W górach, może być tak że jak ciepłym powietrzem dmuchniesz w nie z jakiś przyczyn (kaptur, chusta) to zaparują ale jak dostaną wiatru odparują. Może Ty jak stoisz to ziejesz na nie (jakaś rotacja w kasku). Ciężko radzić. Kiedyś mi ktoś mówił by płynem do naczyń przetrzeć lub wetrzeć, coś takiego. Albo nacharchaj, tak robią nurkowie.

Ja wiem że te gogle to produkt dobrej jakości i są tanie w użytkowaniu (szybki,zrywki,noski)

_________________
CZYTAM REGULAMIN!


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 15.01.2009 15:15 
nie wiem jak to się ma do gogli ale wiem jak nalezy traktowac szybe w kasku drogowym z antyfogiem, antyfog to warstwa jakiegos ala lakieru od srodka, jesli umyjesz to jakims mocnym srodkiem to już nie będzie dzialac, wiem bo sam zalatwilem swoja pierwsza szybe w kasku w ten sposob chcialem ja dobrze umyc a tylko ja wykonczylem, jedyne mozliwe srodki do mycia szyby z antyfogiem to mydelko lub ludwik do naczyn i to też szorowac nie można, a w ogóle najlepsza jest sama woda i szmatka, sa specjalne srodki do czyszczenia takich szybek, najlepszy to chyba shell hemlet cos tam, jak pisukniesz to masz piane, czekasz az zginie i przecierasz szmatka, nie wiem jak to się ma do gogli i szybek w goglach jednak uwazam ze sposob dzialania będzie ten sam

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2007 16:14
Posty: 91
Miejscowość: Częstochowa
Quad: TRX 450R
PostWysłany: 15.01.2009 17:53 
I masz racje
Z zewnątrz możesz myć czym chcesz, a wewnątrz czysta woda lub płyn do tego stworzony.
Lecz ja mówię ci domowe sposoby (sprawdzone przezemnie) Ludwik czy jak go zwał, ja mówię Zunlich oraz Clin do szyb w rozpylaczu też nie powoduje uszkodzeń. Gogli na narty niczym nie czyściłem, jedynie szmatka i cuchnięcie. A jeżeli chodzi o powłoki to myślę że one tak naprawdę nic niedają, chodzi o wentylacje. Wejś kask drogowy i zatkaj wszystkie wloty, nie ma bata by niezaparował, albo w deszczu na światłach w chłodny dzień, musisz delikatnie uchylić szybkę.

_________________
CZYTAM REGULAMIN!


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 15.01.2009 18:10 
Cytuj:
Wejś kask drogowy i zatkaj wszystkie wloty, nie ma bata by niezaparował, albo w deszczu na światłach w chłodny dzień, musisz delikatnie uchylić szybkę.

no moj drugi kask drogowy AGV nigdy mi jeszcze nie zaparowal nawet w takich warunkach o jakich mowisz, ale to kask za ponad 2 tys pln

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 12:46
Posty: 346
Miejscowość: Katowice
Quad: Kawasaki BF 650
PostWysłany: 15.01.2009 20:01 
Romeo wytrzeszcz dostaje własnie jak mam gogle zamarznięte i muszę je zdjac a pada snieg i wieje wiatr a ja muszę jechac za quadami z nie mała predkoscią :szok:

myje je tak jak piszecie delikatnie poszerzyłem wentylację gogli ,sprawdzę w weekend może będzie dobrze a jak to nie pomoże to będę reklamował


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 15.01.2009 20:34 
zapewne przy bardzo duzym mrozie nic na to nie poradzisz, ja uzywam kasku zamknietego z motocykla i jezdze w wiekszosci z otwarta szyba bo albo paruje albo zamarza, ktora robi za daszek :P

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.06.2006 19:25
Posty: 370
Miejscowość: Beskidy - Małopolska
Quad: Renia 800R X
PostWysłany: 15.01.2009 20:57 
Ja polecam Gogle : SCOTT model 89 XI Posiadam już rok i ani razu nie zaparowały.

_________________
Każda wolna chwila tylko na Quadzie!


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 01.09.2008 21:25
Posty: 1832
Quad: Od 1997 ROKU - Już poza mną ......
Poprzednie quady: Cieszą innych .....
PostWysłany: 16.01.2009 15:56 
Ja używam gogli FOXA Model Main Encore i nigdy nie zaparowały - polecam :D

_________________
zaraziłem się quadami w 1997 roku, wyleczyłem się w 2014 roku

Kiedyś trzeba dorosnąć !


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.