Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ochrona kręgosłupa oraz szyi
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 15:14



Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Ochrona kręgosłupa oraz szyi 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.07.2004 19:16
Posty: 72
Miejscowość: Kraków
Quad: Polaris Sportsman 800 EFI DeLuxe, Polaris Outlaw 525
PostWysłany: 25.02.2007 19:16 
Ochrona kręgosłupa oraz szyi
Po ostatniej wizycie w szpitalu zaczęło mnie zastanawiać jak skutecznie zabezpieczyć się przed kontuzjami a chodzi mi konkretnie o kręgosłup oraz szyje. Co do ochrony kręgosłupa to zakupiłem „żółwia” i dodatkowo na to ubieram buzer, ale co zrobić z odcinkiem szyjnym kręgosłupa który jest chyba najbardziej narażony. Widziałem w sklepie na stronie głównej stabilizator szyi, testował to ktoś? Jak to się sprawuje? A może macie jakieś inne sposoby ochrony tej części kręgosłupa?


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 25.02.2007 19:41 
stabilizatory takie dzialaja bardzo dobrze i sa powszechnie uzywane w wielu dyscyplinach z kaskami. glowa siedzi stabilnie ;) i nie jest już narazona na mocne wszczasy, bardzo dobra sprawa moim zdaniem... ale jazda w tym wymaga przyzwyczajenia :oczy:

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.05.2005 16:27
Posty: 48
Quad: Raptor 660
PostWysłany: 27.02.2007 17:22 
może system HANS niedlugo adaptuja na motory ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2006 16:03
Posty: 542
Quad: blaster, Brute Force, ltr
PostWysłany: 27.02.2007 20:51 
Takie systemy mają swoich przeciwników, to nie tylko same zalety.

_________________
Suzuki LTR 450 k9, poprzednio YFZ 450 na elkach, Brute Force do orania pola... w sensie trawników :)


 
Profil

Rejestracja: 25.12.2008 18:33
Posty: 3
PostWysłany: 26.12.2008 09:01 
Po ostatniej wizycie w szpitalu zaczęło mnie zastanawiać jak skutecznie zabezpieczyć się przed kontuzjami a chodzi mi konkretnie o kręgosłup oraz szyje. Co do ochrony kręgosłupa to zakupiłem „żółwia” i dodatkowo na to ubieram buzer, ale co zrobić z odcinkiem szyjnym kręgosłupa który jest chyba najbardziej narażony. Widziałem w sklepie na stronie głównej stabilizator szyi, testował to ktoś? Jak to się sprawuje? A może macie jakieś inne sposoby ochrony tej części kręgosłupa?

odpowiedz dla maniusia :

[b] na rynku jest wiele stabilizatorów odcinka szyjnego kregosłupa. sam jezdze w takim i uwazam ze jest niezastapiony.szczegolnie jesli chodzi i nadmierne wygieci boczne i przednio-tylnie szyji. mysle ze leatt-brace jest najlepszy.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 26.12.2008 09:52 
Cytuj:
na rynku jest wiele stabilizatorów odcinka szyjnego kregosłupa. sam jezdze w takim i uwazam ze jest niezastapiony.szczegolnie jesli chodzi i nadmierne wygieci boczne i przednio-tylnie szyji. mysle ze leatt-brace jest najlepszy.


Gdyż, bo ponieważ, czy dla tego, że go sprzedajesz ;)


 
Profil Facebook WWW
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 26.12.2008 10:51 
leatt breace znany i szanowany przez wielu zawodnikow, coraz bardziej popularny wsrod polakow, nie jest tani ale zapewnia najwyzsza mozliwa ochrone jaka mozesz dostac, jesli jezdzisz wyczynowo to nie widze lepszej konfiguracji ochorny jak ochraniacze na siatce alpinestars
A dlaczego akurat alpinestars a nie inne ochraniacze na siatce, np. ufo ?/mod

Image

oraz leatt brace

Image

pozwole sobie zacytowac krotki opis

"Karkochron stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie techniczne ochrony kręgosłupa. Zabezpiecza on kręgosłup przed nadmiernym rozciągnięciem do przodu, do tyłu i na boki oraz przed nadmiernym jego ściśnięciem wzdłuż osi pionowej. Kontrolowane spowolnienie ruchu głowy zapobiega urazowemu wstrząsowi mózgu. Miękka wykładzina od wewnątrz chroni szyję przed otarciami od protektora. "
Nalezy dodać, że opis pochodzi ze strony komercyjnej (nazwa usunięta) która zajmuje się handlem tym przedmiotem, a więc nie jest to obiektywny opis przedmiotu pochodzący z niezależnych testów, a jedynie opis produktu który ma zachęcić do jego zakupu/ mod

jest kilka modeli ochraniacza o roznym przeznaczeniu , model moto gpx przeznaczony dla motocykliści, ATV (quady), skutery wodne oraz do rowerów (downhill i bmx).

tu mozesz oblukac jak to dziala i wyglada

http://pl.youtube.com/watch?v=m53NRq0gkO0


tu jest też dobry filmik > http://pl.youtube.com/watch?v=Aru6suXd-54

a tutaj popatrz ilu zawodnikow jezdzi w leatt brace

http://pl.youtube.com/watch?v=nFSboNeMDIQ

[treść usunięta jako naruszająca regulamin forum/mod]

ochraniacz kosztuje nie malo bo 1389 pln jednak w tej cenie otrzymujesz produkt najwyzszej klasy

polecam leatt brace'a

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 26.12.2008 20:34 
Kolego, pociąłem Twojego posta , dostajesz drugie ostrzeżenie, i jest to ostatnie ostrzeżenie jakie dostajesz za reklamowanie się na forum, kolejnego nie będzie, tylko ban .

Polecać można produkty, jeśli potrafisz to poprzeć własnym doświadczeniem jako użytkownika (ale to już nie w Twoim przypadku, kiedy wiemy, że nie jesteś obiektywny), lub kiedy swoją wypowiedź można poprzeć niezaleznymi testami. Kopiowanie opisów reklamowych pochodzących ze sklepów internetowych, podawanie w tym kontekście ich nazw, jak i wszelkie formy reklamy w treści postów są najcięższym przestępstwem na tym forum. b]

[b]Kolegi o nicku "seria" również to dotyczy, i również dostaje ostrzeżenie, oraz obaj zostajecie na jakiś czas dodani do moderowanych
:!:


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2008 22:42
Posty: 267
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Rapeć 700 na gazie
PostWysłany: 03.01.2009 19:04 
Padło pytanie dla czego akurat alpina?? (też jestem tego zdania ze to najlepszy produkt na rynku) ponieważ wykonanie i dopasowanie wg. mnie jest najlepsze z dostępnych na rynku i zadna z propozycji wymienionych przez admina nie jest tak dobra.

co do ochraniacza karku to alpinestars też produkuje takie urządzenie nazywa się BIONIC NEC SUPPORT i wyglada bardzo profi. fakt faktem nie jezdzilem ani w jednym ani w drugim stad na temat walorów użytkowych się nie wypowiem ale znając jakosc towaru (używam bardzo wielu rzeczy tej firmy) i podejscie producenta do sprawy chyba będzie dobrze.

Image

_________________
www.mojemotocykle.za.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 04.01.2009 08:35 
Z tego co się orientuję to, rozwiązanie tego typu skonstruował Dr. Chris Leatt z Afryki Południowej (ortopeda aktywnie zaangażowany w MX), stąd zapewne nazwa :lol: , pozostałe firmy korzystając z tego patentu muszą wykupić licencję ;) Nie ma zatem sensu rozpatrywać, którego producenta neck protector jest lepszy, bo odpowiedź jest prosta: zgodnie z prawem i z oryginalnym rozwiązaniem prawdziwy aktywny ochraniacz karku to ...Latt Brace, który może wystąpić również pod logo różnych innych firm 8)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 05.01.2009 21:20 
ciekawe jak alpina będzie stala cenowo, tylko jest jeden maly problem, po co wprowadzac innego producenta kiedy jest już inny znany i sprawdzony, jedynym atutem moglaby być cena jednak szczerze nie chce mi się wierzyc aby produkt alpiny mial być w lepszej cenie niz leatbreace

jak tylko będę mial okazje to podpytam kolegow którzy kupili wspomniany ochraniacz leat breace jakie maja odczucia

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2008 09:36
Posty: 47
Miejscowość: Łódź
Quad: Can Am DS 600 :)
PostWysłany: 28.01.2009 00:42 
fabiq napisał(a):
jak tylko będę mial okazje to podpytam kolegow którzy kupili wspomniany ochraniacz leat breace jakie maja odczucia

i jak cos wiadomo bo też miałem przygode z szyją na 1 moich zawodach odczuwalną do tej pory
i czy ktoś się orientuje jak jest z tańszymi produktami.
mało widac a wygladało mniej wiecej tak
http://pl.youtube.com/watch?v=zxKKuY1dU ... annel_page
przez kierat na banie i przestrzeń miedzy kregowa się zmiarzdzyła

_________________
cztery koła latają a skrzydeł nie mają


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.03.2007 11:38
Posty: 759
Quad: Dobry Bashan nie jest zły!;)
PostWysłany: 28.01.2009 14:05 
FIŚMAN a orientujesz się może jak komponuje się ochraniacz Leatt Brace-a i zbroja na siatce.Bo zastanawiam się nad kupnem tego ochraniacza ,lecz ta kwestia mnie zastanawia bo nie wyobrażam sobie jazdy w plastikowym buzerze :lol:

_________________
#68


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2008 22:42
Posty: 267
Miejscowość: Częstochowa
Quad: Rapeć 700 na gazie
PostWysłany: 28.01.2009 17:23 
Osatni miałem w rekach i jedno i drugie czyli i alpine i Lett. Konstrukcje po mimo ze oparte na podobnej zasadzie działania sporo się od siebie różnia. ktora skuteczniejsza ciezko powiedziec ale i jedna i druga sprawia wrazenie solidnej i dopracowanej

_________________
www.mojemotocykle.za.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 29.09.2008 13:31
Posty: 127
Miejscowość: Milanówek
Quad: rwd
PostWysłany: 10.02.2009 13:59 
KTM też robi

http://blaisracingservices.com/troy-lee ... d_629.html


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.