Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - PORADNIK - Stelaż Do Bashan 200
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 09:38



Odpowiedz  [ 1 post ] 
PORADNIK - Stelaż Do Bashan 200 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.07.2013 10:30
Posty: 46
Imię: Damian
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 01.09.2013 18:23 
PORADNIK - Stelaż Do Bashan 200
Tak więc na wstępie, chciałem zrobić stelaż z racji że czasami zdarza się przegiąć z pionem a oryginalne orurowanie z Bashana okazało się z papieru, z drugiej strony nie chciałem psuć estetyki więc postanowiłem połaczyć stelaż z elemantami Quada co dało całkiem fajny efekt więc postanowiłem podzielić się nim z wami ;)

Co będziemy potrzebować?

- płaskownik: długość 150cm szerokość 3,9cm grubość: 0,8cm
- spawarka
-kółka z rolek z wyciągniętymi łożyskami
-szlifierka kontowa
-miara
-stary stelaż
-Opcjonalnie czarny matowy spray

Image

1.tak więc pierwszym krokiem będzie wymontowanie starego stelaża.

2. Z płaskownika tniemy 2 kawałki o długości 40cm i wiercimy w nich dziury tak by pasowały do otworów w których zamontowany był stary stelaż i przykręcamy je (nie podaję rozmiarów bo mogą się różnić). końcówki obcinamy tak by krawędź płaskownika była pionowo do podłoża tak jak na poniższym obrazku:
Image


3. Krokiem numer 3 będzie obcięcie płaskownika nr 3 o długości 26cm pamiętamy że rozmiary mogą delikatnie odbiegać od tych które podałem więc mierzymy dokładnie ile potrzebujemy i możemy delikatnie przyspawać do wcześniej przykręconych płaskowników. Obcinamy mocowanie tłumika ze starego stelaża i wstawiamy go na prawy płaskownik tak by pasował do tłumika

4.obcinamy płaskownik nr 4. o długości 24cm i wiercimy w nim dwie dziury o rozstawie 5cm, tak więc wyznaczamy środek (12cm) i wiercimy dziury 2,5cm od środka w każdą stronę będą to dzióry na światło stopu. Płaskownik wstawiamy mniej więcej na wysokości rurki do której przykręcony jest tłumik. gdy oba płaskowniki mamy złapane, ściągamy stelaż i zalewamy wszystko ładnie spawarką ( nie spawamy na gotowo na Quadzie bo możemy popalić plastiki)
Image


5. Gdy mamy wszystko przyspawane tak jak należy wkręcamy stelaż z powrotem. Bierzemy metalowy pręt o długości 36cm, musimy do jednej strony przyspawać podkładkę która będzie większa od pręta tak by kółko z rolek nie zjechało. wkładamy dwa kółka i od drugiej strony możemy już przyspawać drugą nakrętkę. Po całej tej operacji możemy przyspawać gotowy pręt do stelaża.
Image


6 Krokiem 6 jest obciącie łapek z kierunkowskazów i wstawienie ich do nowego stelaża, tutaj wstawiamy je według uznania, jednak polecam jak najbliżej błotników by ich nie zerwać ;)
Image



Tak wygląda wstępnie nasz stelaż
Image

7. Przy tak grubym płaskowniku śrubki z lampy stopu są za krótkie więc trzeba zamienić ję na dłuższe w tym celu rozrkęcamy lampę, wkładamy dłuższe śrubki i składamy wszystko do kupy ;) Polecam dac na tyle długie śruby by między lampę a stelaż nałożyć na śrubki większe nakrętki które posłużą za podkładki by nie zakleszczyć kabla który pójdzie z tyłu.
Image


Image



8. Malujemy stelaż i przykręcamy kierunkowskazy oraz światło stopu. po tym wszystkim powinno to wyglądać tak:
Image



No i efekt końcowy zakładamy na Bażanta i cieszymy się stelażem:D

Image

Image

Image

Image


Ps. Przed malowaniem najlepiej wytestować czy spawy nie popękają, u mnie wszystko działa wyśmiennicie :)


Ostatnio zmieniony przez Moloch 01.09.2013 18:23, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.