Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Cieknące gaźniki
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 21:14



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Cieknące gaźniki 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.11.2008 20:33
Posty: 2
PostWysłany: 05.01.2009 22:41 
Cieknące gaźniki
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu śledzę to forum i widzę, że ciągle pojawia się ten sam temat pod różnymi tytułami czyli wyciekanie paliwa z gaźnika przez dolną rurkę. Borykałem się z tym problemem przez kilka dni w sprzęcie Juniora, i zwyciężyłem. Nie wiem dokładnie co pomogło, ale zauważyłem,że na "iglicy" zamykającej dopływ paliwa do gaźnika często gromadzi się brud z paliwa, po przeczyszczeniu zawsze przestawało lecieć więc założyłem filtr paliwa, i od kilku miesięcy spokój nic nie kapie. Wcześniej montowałem kranik, gdyż nie było w tej wersji - ATV110, ale podczas jazdy musiał być otwarty wiec wiadomo dalej sobie ciekło, pomagało tylko na postoju.

Widziałem porady odnośnie doginania blaszek pływaka moim zdaniem ( z doświadczenia) - tego bym nie robił to raczej ostateczność- strasznie ciężko później wyregulować gaźnik, a także sugestie, że pływak się zatapia - tylko w wypadku gdy jest metalowy, ale takowych już chyba nie robią tworzywo jest tańsze.


Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, że komuś się to przyda.


 
Profil

Rejestracja: 18.12.2008 17:45
Posty: 568
Miejscowość: MIASTKO
Quad: MISIEK 660
PostWysłany: 07.01.2009 10:55 
wiesz u ciebie może to pomogło ja kupilem córce 110ccm i po jednym dniu paliwo lecialo jak z kranuprzedmuchałem gaźnik zamontowałem filtr i niestety nie pomogło więc ustawilem w komorze plywakowej poziom paliwa dogiełem blaszkę oczywiście leciutko i jak ręką odjoł na mocy nie stracilem i pali jak zlotko żadnych wyciekow .pozd.


 
Profil

Rejestracja: 12.12.2008 22:18
Posty: 7
Quad: chinczyk 110ccm pĂłlautomat
PostWysłany: 07.01.2009 18:51 
ja założyłem kranik na początku i podgiołem blaszki i chodzi jak żyleta.


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2008 13:36
Posty: 13
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: 10.01.2009 22:43 
RAQ6 napisał(a):
Widziałem porady odnośnie doginania blaszek pływaka moim zdaniem ( z doświadczenia) - tego bym nie robił to raczej ostateczność-

ostatecznością u mnie było nie tyle podginanie blaszek co rozwiercenie gaźnika po czym wstawienie innego zaworka paliwa, Dopiero wtedy konieczne było podginanie blaszki zeby wyregulować poziom paliwa :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2008 02:26
Posty: 18
Miejscowość: Danzig-Conradshammer
Quad: Zipp Beyond 260 (patrz Linhai Tornado 260)
PostWysłany: 12.01.2009 20:30 
filtr paliwa z wieksza komora filtracyjna lub dokladniejsza filtracja niz standardowy stozkowy (fso) też daje rade bez rozbierania gaznika

_________________
Zipp Beyond YH 260 i bliżniaczy Linhai Tornado 260 2x4...jechał


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 10.06.2008 11:34
Posty: 26
Miejscowość: Mława, 16 lat
Quad: Ls 250
PostWysłany: 14.01.2009 15:19 
Ja mam ten sam problem w ATV 250cc, też leci ciągle paliwo kiedy rozbiorę gaźnik, wyczyszczę go i spowrotem założe jest ok ale do momentu kiedy nie dodam gazu. Sprubóję założyć sam filtr paliwa i zobaczymy, a jeśli nadal tak będzie to pokombinuję z dogięciem tych blaszek; i tu moja prośba czy mógłby ktoś mi wytłumaczyś jak dogiąć te blaszki ?

_________________
Off-road wciąga, z każdym dniem coraz bardziej.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.12.2008 15:02
Posty: 441
Miejscowość: Twardogóra
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 14.01.2009 19:22 
w komorze pływakowej jest taka złota rurka i jeżeli jest tam za wysoki poziom paliwa to wtedy sobie wylatuje tym węrzykiem bo to do tego służy.Ja miałem taki sam problem i przyczyną umnie było małe ziarnko piachu w iglicy odcinającej dopływ paliwa.Jak zdemontujesz komore pływakową to masz tam pływak .Załórz sobie jakiś dłuższy wężyk w miejscu gdzie dochodzi przewód paliwowy , a następnie dmuchając w niego podnoś pływak do góry a zobaczysz do jakiego momentu się podnosi aż odetnie dopływ powietrza wtedy sam się zastanów do jakiego momentu dogiąć blaszkę na pływaku aby szybciej odcinał dopływ paliwa(oczywiście zawsze trzymać gażnik w takiej pozycji jak zamontowany w gadzie)tylko nie prresać bo jak mu potem przyłożysz do pieca to może ci paliwa w gażniku brakować .Metoda pró i błędów Skręć załórz przewód paliwowy i sprawdz na sucho bez montażu gażnika do gada

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=gaQDql_b ... annel_page


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2008 17:46
Posty: 342
Miejscowość: Konin WLKP
Imię: Novik
Quad: Bashan BS200s-7 ->Dragon Winch DST 2000ST
PostWysłany: 19.01.2009 19:23 
Kozitwar napisał(a):
w komorze pływakowej jest taka złota rurka i jeżeli jest tam za wysoki poziom paliwa to wtedy sobie wylatuje tym węrzykiem bo to do tego służy.Ja miałem taki sam problem i przyczyną umnie było małe ziarnko piachu w iglicy odcinającej dopływ paliwa.Jak zdemontujesz komore pływakową to masz tam pływak .Załórz sobie jakiś dłuższy wężyk w miejscu gdzie dochodzi przewód paliwowy , a następnie dmuchając w niego podnoś pływak do góry a zobaczysz do jakiego momentu się podnosi aż odetnie dopływ powietrza wtedy sam się zastanów do jakiego momentu dogiąć blaszkę na pływaku aby szybciej odcinał dopływ paliwa(oczywiście zawsze trzymać gażnik w takiej pozycji jak zamontowany w gadzie)tylko nie prresać bo jak mu potem przyłożysz do pieca to może ci paliwa w gażniku brakować .Metoda pró i błędów Skręć załórz przewód paliwowy i sprawdz na sucho bez montażu gażnika do gada

Potwierdzam :D najbardziej sprawdzona metota. Po czytaniu forum co i jak z gaznikiem ta najbardziej zadziałała.Pozdrowionka


 
Profil Facebook Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.