Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 09:38



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich 
Autor Wiadomość
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.05.2009 18:00
Posty: 530
Miejscowość: Murowana Goślina/k.PŃ
Quad: LTZ 434 ,Renegade 800 xr
PostWysłany: 24.05.2009 21:45 
PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich
Wstęp XD
Witam ;) Chcąc dobrze i nie narobić za dużo szkód chciałbym udzielić parę rad dla nowych właścicieli lub przyszłych właścicieli , wiadomo nie na każdego stac na bombardziera np. :P Wiem ze na forum o tym było lecz dotyczyły w szczególności lepsze quady a nie chińczyki możne trochę podobny temat ale zawsze coś to co tu napisałem niżej to wynika z mojego doświadczenia z chińczykami :) No wiec .

Rozwinięcie :P

Zaczynając , kupując chińskiego quada Nowego lub używanego ! Sprawdźcie luzy na tulejach , wahaczach i na końcówkach jeżeli już owe są to mogą być dwie przyczyny

1. Nie dobrze skręcony
2. Już był jeżdżony

Kolejna sprawa , sprawdźcie dokładnie czy wszystkie światła poprawnie działają . Nie bujdzie się pytać ! czemu tak a nie inaczej bo wtedy sprzedający was wyczuje i możne was w konia zrobić jeżeli są na początku jakieś problemy z elektroniką to później będzie was czekała ich wymiana i same problemy jak to w chińczykach bywa ;)

Silnik:
Pierwsza sprawa związana z silnikiem to jak reaguje na gwałtowne gazowanie jeżeli się dusi to jest coś źle (najprawdopodobniej gaźnik ) następnie wciśnijcie na maxa manetkę i posłuchajcie jak silnik pracuje jak po dociśnięciu do końca słychać odcinanie delikatne (tak jak w samochodach rajdowych takie charakterystyczne czynie na biegu możne ktoś się zorientuje może nie ) to znaczy ze silnik jest do d**** (jeździć będzie jeździł lecz na tym się zakończy i w krytycznych momentach zawiedzie ) Prawidłowa praca powinna być taka że po naciśnięciu na maxa manetki powinien mu trzymać te wysokie obroty . kolejna rzecz to chłodzenie cieczą a powietrzem osobiście jestem zwolennikiem starych silników (bo jak dla mnie to co na początku wymyślili jest najlepsze ) czyli z chłodzeniem powietrzem , pierwsza rzecz to te niby wiatraczki na chłodnicy g** robią tylko są dal bajeru :) taka prawda możne nie każdy się zgodzi ale to moje zdanie A powyższe problemy mogą występować u używanych w nowych możne być przyczyną docieranie się silników .

Zawszenie

Ja najlepiej sprawdzi czy w danym quadzie są faktycznie czy są amortyzatory gazowe wystarczy wejść na przód i skoczyć góra duł jeżeli za szybko odskoczy to ściemą a nie gazówki ( zaczerpnięte wypowiedzi aXcid
Pozdrawiam go również serdecznie :) )

Sumując po zakupie quada nowego czy urywanego ale chinola trzeba tak i tak sprawdzić i poodkręcać śrubki nakrętki ! Dopiero wtedy możemy w miarę bezpiecznie z myślą że coś odpadnie jeździć nie katować chińczyki nie są do katowanie skakania i takich tam sa po to zeby się przejechać dojechać z punktu A do punktu C XD Teraz kieruje to do panów i pań z forum dłuższych stażem na nim ze faktycznie to co napisaliście w temacie viewtopic.php?f=22&t=902 jest super lecz to troszeczkę odbiega od chińczyków :) one są zbyt delikatne na to :) heh pozdrawiam jeżeli mi się coś przypomni to zaktualizuję Pozdrawiam Serdecznie

_________________
"Jeżeli jest coś nie możliwe do wykonania , dajcie to zrobić Whisper`owi ." Hardcorowy Koksu
Whisper - Paweł LTZ 400
Whisper Senior - Tomek (Tata)- Renia 800xr


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 24.05.2009 21:49 
Re: PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich
ładnie ;) , tylko popracuj nad ORTOGRAFIĄ!!! :panna:


 
Profil WWW
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 24.05.2009 21:58 
Re: PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich
whisper napisał(a):
Zaczynając , kupując chińskiego quada Nowego lub używanego ! Sprawdźcie luzy na tulejach , wahaczach i na końcówkach jeżeli już owe są to mogą być dwie przyczyny

1. Nie dobrze skręcony
2. Już był jeżdżony


Kurcze znajdź mi proszę używanego nie jeżdzonego :?
jeżeli są luzy to raczej pkt 1 jest tylko dobrą stroną ,bo jeżeli jest skręcone ,a luzy są? O tym nie napisałeś...


Ogólnie ok ,ale to wszystko na forum było i jest to wszystko zsumowane w jednym miejscu może to zmniejszy ilość bezsensownych pytań :oczy:

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.05.2009 18:00
Posty: 530
Miejscowość: Murowana Goślina/k.PŃ
Quad: LTZ 434 ,Renegade 800 xr
PostWysłany: 24.05.2009 22:12 
Re: PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich
quadi napisał(a):
ładnie ;) , tylko popracuj nad ORTOGRAFIĄ!!! :panna:

No starałem się :) lecz nie wiem o co ci chodzi z ni bo poprawiałem błędy wszystkie mi się tak przynajmniej wydaje :P

hipon napisał(a):
whisper napisał(a):
Zaczynając , kupując chińskiego quada Nowego lub używanego ! Sprawdźcie luzy na tulejach , wahaczach i na końcówkach jeżeli już owe są to mogą być dwie przyczyny

1. Nie dobrze skręcony
2. Już był jeżdżony


Kurcze znajdź mi proszę używanego nie jeżdzonego :?
jeżeli są luzy to raczej pkt 1 jest tylko dobrą stroną ,bo jeżeli jest skręcone ,a luzy są? O tym nie napisałeś...

No są małe nie dociągnięcia heh Jeżeli można mod team prosić o poprawienie ;)
Cytuj:
Ogólnie ok ,ale to wszystko na forum było i jest to wszystko zsumowane w jednym miejscu może to zmniejszy ilość bezsensownych pytań :oczy:

No właśnie ciałem wszystko sumować żeby uniknąć niepotrzebnych pytań .

_________________
"Jeżeli jest coś nie możliwe do wykonania , dajcie to zrobić Whisper`owi ." Hardcorowy Koksu
Whisper - Paweł LTZ 400
Whisper Senior - Tomek (Tata)- Renia 800xr


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.10.2010 08:28
Posty: 106
Miejscowość: Psary
Quad: hummer || 250
PostWysłany: 02.01.2011 12:42 
Re: PRzydatne informacjie dlanowych właścicieli Quadow chinskich
Napisałeś ''chińczyki nie są do katowanie skakania i takich tam są po to żeby się przejechać dojechać z punktu A do punktu C " a jeśli na drodze pojawi się dość spora kałuża to co co nie ma wyboru musisz nim przejechać

i mam pytanie chinolom błoto nie zaszkodzi

_________________
Nigdy nie jeżdzij szybciej ! niż Twój anioł stróź potrafi latać !!!

pierwsza jazda po wymianie bendixa (zima 2010)

http://www.youtube.com/watch?v=WQ2PDV3TC3k


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.