Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [250] Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 00:22



Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
[250] Cieknie paliwo z gaźnika - co robić? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2009 16:45
Posty: 10
Miejscowość: Katowice
Quad: Yamaha Grizzly 550 Czarny
PostWysłany: 03.09.2009 14:29 
[250] Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Witam, mój znajomy ma problem. Otóż ma chińskiego quada Shineray 250 cc i przy załączonym silniku na luzie bez dodawania gazu cieknie mu paliwo jak z kranu. Myślicie że może być coś z manetką gazu albo iglica?
Dopiero przy dodawaniu gazu wycieki ustępują i wszystko jest w porządku. Ktoś wie co może być przyczyną?

Druga sprawa to taka...
Jego wyświetlacz ma jakąś wade nie wiem czy to wina wskaźnika czy jakiś kabel odpięty, otóż nawet po zatankowaniu paliwa do pełna na wyświetlaczu pokazuje mu że bak jest prawie pusty. Idzie to jakoś rozwiązać domowym sposobem?

_________________
"Na Świecie nie ma miejsc bezpiecznych, jeśli przyjdzie czas żeby odejść to trzeba będzie odejść"


Ostatnio zmieniony przez maciek-k_95, 24.11.2011 22:21, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 03.09.2009 14:51 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Skąd cieknie to paliwo??
Co do drugiej sprawy to masz wskaźnik paliwa czy tylko ikonkę która świeci gdy jest mało paliwa (rezerwa)??

Staraj się opisywać staranniej....

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2009 16:45
Posty: 10
Miejscowość: Katowice
Quad: Yamaha Grizzly 550 Czarny
PostWysłany: 03.09.2009 16:35 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Wskaźnik paliwa jest elektroniczny i powinien pokazywać aktualny stan baku a pokazuje cały czas że pusty, a paliwo cieknie z takich dwóch dyszy co jest w gaźniku i paliwo wlatuje do węża łączącego gaźnik i filtr powietrza za nic nie idzie tego wycieku uspokoić. Dopiero przy dodawaniu gazu wyciek ustaje. Za bardzo nie znam się na tej technice ale jeden koleś z serwisu mówi mi że manetka gazu może być zepsuta stąd te wycieki.

_________________
"Na Świecie nie ma miejsc bezpiecznych, jeśli przyjdzie czas żeby odejść to trzeba będzie odejść"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 03.09.2009 16:40 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
może nie dokręciłeś dyszy a jedna to jest od mieszanki paliwo powietrznej . a może pływaczek się zablokował sparwdź !


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.09.2009 16:45
Posty: 10
Miejscowość: Katowice
Quad: Yamaha Grizzly 550 Czarny
PostWysłany: 03.09.2009 16:51 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Oglądaliśmy ze znajomym właśnie pływaka. działa bez zarzutu. A gdzie dokręcić tą dysze? Jest gdzieś na zewnątrz gaźnika czy gdzieś w środku?

_________________
"Na Świecie nie ma miejsc bezpiecznych, jeśli przyjdzie czas żeby odejść to trzeba będzie odejść"


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 07.09.2009 19:49 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
na zewnątrz są ! dwie śruby dokręć je

-- dodano 07.09.2009 20:49 --

i co pomogło ?


 

Rejestracja: 27.08.2008 19:59
Posty: 69
Miejscowość: Dębica-Ropczyce okolice
Quad: Lifan 250, aktualnie ZONGSHEN 200
PostWysłany: 16.09.2009 19:18 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Witam.
Problem tkwi w tym że zaworek który zamyka dopływ paliwa w gaźniku mógł się zawiesić lub zabrudzić. Jest on tam gdzie pływaki, naciska go taka blaszka i ją też możesz podgiąć aby troszkę wcześniej zamykał paliwo


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2008 14:20
Posty: 672
Miejscowość: okolice Wałbrzycha
Quad: KQ 750
PostWysłany: 16.09.2009 20:45 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Igielnica mogła się zawiesić lub jakiś syfek, bynajmniej u mnie to było problemem w 110...

-- dodano 16.09.2009 20:45 --

u mnie w 110cm zawieszała się igielnica z powodu lekkiego brudu. Rozbierz, przedmuchaj... Jak trzeba - powtórz.

_________________
www.d-s-o.pl
Dolnośląskie Stowarzyszenie Offroadu


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 17.09.2009 05:14 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
BaRtona05 napisał(a):
może nie dokręciłeś dyszy a jedna to jest od mieszanki paliwo powietrznej . a może pływaczek się zablokował sparwdź !

Nie pisz bzdur bo wprowadzasz tylko zamieszanie.

Nie kręć tymi śrubami bo rozregulujesz gaźnik.

Lifan250 napisał(a):
Witam.Problem tkwi w tym że zaworek który zamyka dopływ paliwa w gaźniku mógł się zawiesić lub zabrudzić. Jest on tam gdzie pływaki, naciska go taka blaszka i ją też możesz podgiąć aby troszkę wcześniej zamykał paliwo

Tutaj masz właściwą odpowiedź. Podegnij blaszkę tak aby właściwie zamykała dopływ do komory pływakowej. Uważaj aby nie przesadzić gdyż zbyt niski poziom paliwa w komorze negatywnie wpłynie na osiągi lyb nawet uniemożliwi uruchomienie silnika.

Co do poziomu paliwa to sprawdź pływak omomierzem czy wartość rezystancji zmienia się kiedy dolewasz paliwa. Jeśli takl to szukaj przerwy w przewodach jeśli nie to czujnik do wymiany choć zawsze możesz mieć uszkodzony licznik a to już nie tak łatwo naprawić (bynajmniej bez odpowiedniej aparatury).

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 18.09.2009 09:49 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
BaRtona05 napisał(a):
Nie pisze bzdur nie naprawiałeś mojego quada !! Sam go naprawiałem i wiem co było także bzdur nie pisz podejrzenia mogą być rożne ....


Tyle że Ty go miałeś przed sobą i mogłeś wszystko sprawdzić a ja mam tylko krótki opis usterki. To że nie naprawiłem twojego szczerze mi zwisa, pomogłem wielu innym ludzią którzy sa z tego zadowoleni i wdzięczni.

Śrubki które każesz mu dokręcać służa do regulacji a nie do dokręcania do oporu.

Druga sprawa jest taka że skoro z ciebie taki fachowiec to czemu nie możesz sobie poradzić z taką prostą sprawą jak podłączenie licznika tylko pytasz tutaj
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24484
Tam udzielam ci odpowiedzi a Ty jesteś o wiele grzeczniejszy.

-- dodano 18.09.2009 10:47 --

Tutaj
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24506
kolejne twoje banalne pytanie w którym ci odpowiadam. I Ty masz się za fachowca skoro tylko pytasz a jak odpowiadzasz to źle?

Żal.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 18.09.2009 10:17 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Johny_Bit napisał(a):
BaRtona05 napisał(a):
Nie pisze bzdur nie naprawiałeś mojego quada !! Sam go naprawiałem i wiem co było także bzdur nie pisz podejrzenia mogą być rożne ....


Tyle że Ty go miałeś przed sobą i mogłeś wszystko sprawdzić a ja mam tylko krótki opis usterki. To że nie naprawiłem twojego szczerze mi zwisa, pomogłem wielu innym ludzią którzy sa z tego zadowoleni i wdzięczni.

Śrubki które każesz mu dokręcać służa do regulacji a nie do dokręcania do oporu.

Druga sprawa jest taka że skoro z ciebie taki fachowiec to czemu nie możesz sobie poradzić z taką prostą sprawą jak podłączenie licznika tylko pytasz tutaj
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24484
Tam udzielam ci odpowiedzi a Ty jesteś o wiele grzeczniejszy.

-- dodano 18.09.2009 10:47 --

Tutaj
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24506
kolejne twoje banalne pytanie w którym ci odpowiadam. I Ty masz się za fachowca skoro tylko pytasz a jak odpowiadzasz to źle?

Żal.



Jak wiem o co chodzi dokładnie to będę się tego trzymał . A jak nie wiem o co chodzi to nie piszę wiecej ... u mnie ciekło paliwo bo była nie dokręcona dysza zakręciłem i nie ciekło czyli co miało wine ?? DYSZA !
Pozdrawiam


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 18.09.2009 12:10 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
BaRtona05 napisał(a):
była nie dokręcona dysza zakręciłem i nie ciekło czyli co miało wine ?? DYSZA !

Tak ale wcześniej kazałeś mu podokręcać srubki od regulacji składu mieszanki
BaRtona05 napisał(a):
może nie dokręciłeś dyszy a jedna to jest od mieszanki paliwo powietrznej

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 18.09.2009 12:23 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
chodziło mi żeby wiedział że jedna jest od składu mieszanki a żeby tą drugą dokręcił widocznie źle napisałem lub źle zrozumiliście.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 19.09.2009 05:32 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Mniejsza z tym. Autor wątku albo nas olał bo nie daje żadnych dodatkowych informacji albo naprawił i nawet nie chciało mu się nas o tym poinformować.

Odpuśćmy ten bezowocny spór bo on do niczego nie prowadzi. Faktycznie mogłem coś źle zrozumieć a morał z tego taki że jeśli chcemy pomóc to trzeba pisać niezwykle jasno. Większość forumowiczów to laicy (bez obrazy) i trzeba im wszystko podawać na tacy.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 19.09.2009 09:59 
Re: Cieknie paliwo z gaźnika - co robić?
Albo ja źle napsiałem pozdro


 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.