Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 15:16



Odpowiedz  [ 537 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna
Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2009 22:11
Posty: 117
Quad: KQ 750
PostWysłany: 09.01.2010 08:51 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
darecki napisał(a):
w KQ750 ze wspomaganiem raczki kiery sa wyzej od lampy - może to trochę chroni lampę i licznik. W wersji bez wspomagania lampa jest wyżej od kiery :/

To już wyczytałem i wiem, że tak jast. Natomiast osobiście uważam, że wspomaganie jest niepotrzebnym elementem wyposażenia gada do warunków w jakich ja będę używał. Tzn. bardziej do turystyki niż np. całodniowego brodzenia w błocie. Znam róznice pomiędzy ze wsp. i bez wsp., więc twierdzę, że jest po prostu zbędnym wydatkiem, a poza tym jest wyeliminowana część, która w razie awarii kosztuje i to dosyć sporo.


 
Profil

Rejestracja: 08.06.2006 23:01
Posty: 620
Quad: Jambo
PostWysłany: 09.01.2010 11:30 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
ogrood napisał(a):
Natomiast osobiście uważam, że wspomaganie jest niepotrzebnym elementem wyposażenia gada do warunków w jakich ja będę używał. Tzn. bardziej do turystyki niż np. całodniowego brodzenia w błocie

Ja bym powiedział odwrotnie. Do turystyki wspomaganie :strzałka: bo dziala jak amortyzator skrętu, nie telepie rączkami, w błocie czy ja wiem. Na postoju nie działa, a i podczas jazdy nie za bardzo go czuć.

W modelu z EPS ponadto całkowicie wyeliminowano problem niestabilności quada o jakim pisano na forum :strzałka: geomatria


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 09.01.2010 17:16 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
1.) Jeżeli mam żarówkę w kierunkowskazie 12V 3W to jaki przerywacz powinienem kupić :?:

2.) Jak zrobić światła awaryjne na kierunkach :?: Posiadam przełącznik jak poniżej ;)

Image

_________________
Valkien
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.01.2010 17:53 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Valkien u mnie pod ten przełącznik co i Ty posiadasz kierunki awaryjne podpięte są pod ten knyfel koło klaksonu , a zasilanie podciągnięte bez pośrednio z aku . Dodatkowo zamontowane mam 2 przerywacze . Jeden pod awaryjne , drugi pod zwykłe kierunki . Ja zastosowałem zwykłe przerywacze stosowane w skuterach minimum 21 W - dla kierunków opartych na zwykłych żarówkach. Jeżeli natomiast masz zamiar zamontować kierunki diodowe to polecam przerywacz elektroniczny czy jak go tam zwał o mocy od 5 do 25 W.

Pozdrawiam.

-- dodano 09.01.2010 17:53 --

A tutaj kilka fot z montażu. Dodam , ze cala instalacja zmieściła się bez problemu pod obudową lampy :)

Image

Image

Image

Image

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2010 17:48
Posty: 7
Quad: KQ 7 50
PostWysłany: 09.01.2010 19:24 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Witam wszystkich posiadaczy KQ 750 , W ostatnim tygodniu zostałem posiadaczem tej cudownej maszyny i z tym jest związany mój problem . Quad ten został przywieziony z Francji nie wiem praktycznie nic o jego wcześniejszym pochodzeniu , a chciał bym powymieniać wszystkie oleje w nim i nie wiem jakie nazwy rodzaje do silnika ( i czy olej wlewany do silnika idzie do skrzyni ? czy trzeba lać osobno ) do mostu tylnego i przedniego ,chłodnic , płyny hamulcowe prosił bym kogoś o takie informacje ponieważ mam bardzo mały stan oleju i nie wiem co robić a chciał bym już zacząć zdobywać nim tereny Mam też pytanie na jaki wymienić ten papierowy filtr oleju Maszyna ma przejechane dokładnie 1125 km i co mogli byś Cię poradzić co mam robić żeby uniknąć awarii i jakichkolwiek problemów z góry Dziękuje wszystkim i pozdrawiam


EDIT // Piro


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.01.2010 19:35 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Bejlo temat poruszany wielokrotnie na forum. Ale dla Ciebie.

Olej silnikowy - MOTUL 5100 10W40 4T ester
Olej do przedniego dyfra - ja leje Mobila 85W90 mineral norma GL5
Olej do tylnego dyfra - ja leje Mobilfluid 424

Płyn do chłodnicy każdy , który jest stosowany do chłodnic aluminiowych.

To tak w wielkim skrócie .

Pozdrawiam.

-- dodano 09.01.2010 19:30 --

Aha, bo zapomniałem. Przy wymianie oleju nie zapomnij również wymieć filtr oleju :)

Pozdrawiam.

-- dodano 09.01.2010 19:35 --

Co do filtra powietrza . Informacje masz zawarte w tym temacie. Przeczytaj go uważnie od początku.

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2010 17:48
Posty: 7
Quad: KQ 7 50
PostWysłany: 09.01.2010 19:43 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
A gdzie można kupić te oleje i jaki jest ich zbliżony koszt ?

-- dodano 09.01.2010 19:38 --

Oczywiście dziękuje bardzo za pomoc :):)

-- dodano 09.01.2010 19:43 --

Jeszcze mam pytanie odnośnie olei czy tylko te które wymienił kolega Piro czy jeszcze są jakieś inne dostępne i które są najlepsze :) Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.01.2010 20:01 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Bejlo napisał(a):
A gdzie można kupić te oleje i jaki jest ich zbliżony koszt ?

W sklepach :) MOTULA kupisz we wszystkich sklepach , które zajmują się motocyklami bądź quadami , olej przekładniowy do przodu kupisz w każdym sklepie który handluje olejami , bądź hurtowniach Największy problem możesz mieć z Mobilfluidem . Nie każdy nim handluje ( dystrybuowany jest w beczkach po 60 litrów )
Jest to olej dedykowany do dyferencjałów gdzie pracuje " mokry " hamulec.

Co do kosztów :

Motul 5100 - cena około 140 zeta za 2 litry ( wystarczy )
Mobil 85W90 - cena około 20 zeta za litr ( wystarczy )
Mobilfluid 424 - cena około 20 zeta za litr ( wystarczy )
Filtr oleju - cena około 20 do 25 zeta za sztukę.
Płyn chłodzący w zależności od producenta

Tak na oko . Koszt wymiany wszystkich wspomnianych elementów , jeżeli robisz to sam wynosi około 250 zeta .

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2010 17:48
Posty: 7
Quad: KQ 7 50
PostWysłany: 09.01.2010 20:13 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
A takie 2 litry oleju na ile mi to starczy ? Czy ten olej który już jest w silniku i mostach tył przód dyfer most nie wiem jak to nazywać można jakoś spuścić i czy Ty używając tych olei nie masz żadnych problemów ? Z góry dziękuje :)


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.01.2010 20:31 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Bejlo wiadome jest .Jak zalewasz nowym olejem to spuszczasz stary już przepracowany. Co do olejów. Ja takich używam i nie są to tanie oleje :) Nadają się doskonale do Naszych Suzi :)
Co do wymiany oleju. Olej silnikowy spuszczasz odkręcając śrubę spustową - najlepszy dostęp od lewej strony gadziny :) Oczywiście olej uzupełniasz wlewając go poprzez otwór w bloku silnika od góry - dokładnie ten sam gdzie jest miarka stanu oleju.

Wymiana olejów w dyfrach :

Tył - śruba spustowa w dolnej części dyfra. Olej nalewasz otworem w górnej części dyfra ( ten taki czarny korek )

Przód - śruba spustowa w dolnej części dyfra . od góry dwie śruby ( obie należy wykręcić ) jedna na imbusowa, druga zwykła. Jedna to tak zwana kontrolna ( stan oleju w dyfrze )

Tak w wielkim skrócie :)

Takie małe foto :)

Image

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 09.01.2010 20:35 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Piro

W sklepie kobieta sprzedała mi taki przerywacz

Image

Oprócz tego kupiłem u niej takie kierunkowskazy

Image

Okazało się, że to jakaś chińska produkcja i żarówki są w nich na 3 Waty i tu się zaczyna problem.

Z jednej strony fajnie bo kierunki pobierają mały prąd, a z drugiej już nie jest tak dobrze, bo przerywacz powyżej z nimi nie działa :|

_________________
Valkien
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 09.01.2010 20:43 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Valkien, kupiłeś chyba najgorsze kierunki jakie się dało :lol:

te przewody to sam plastik, a w środku leci jeden mali, mali drucik - ciężko go zauważyć :)

te metalowe mocowania pękają itp. itd... - totalna porażka. Widziałem je w komputerze (w hurtowni) po 2 zł, a na allegro sprzedają po 10 zł :oczy:

co do przerywacza, ja używam przerywaczy od Ursusa 8) (bodajże c330? ) jest w miarę szczelny, może troszkę duży ale sprawdza się znakomicie i jeszcze żaden mnie nie zawiódł.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.01.2010 17:48
Posty: 7
Quad: KQ 7 50
PostWysłany: 09.01.2010 20:43 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Dzięki czyli do dyfrów wystarczy litr oleju czy trzeba więcej i podobnie do silnika wystarczą 2 litry czy więcej i mam następne pytanie ile kosztuje taka aluminiowa osłona na podwozie ?


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 09.01.2010 20:49 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Tak do dyferencjałów w zupełności wystarczy 1 L - jeszcze Ci zostanie :) do silnika 2 L też i będziesz miał w zapasie na ewentualne dolewki. Co do osłon ceny kształtują się od 1000 zł w górę w zależności od firmy .

Tutaj masz kolejne fot co do przedniego dyfra :)

Image

Pozdrawiam.

-- dodano 09.01.2010 20:48 --

Quadi napisał(a):
Valkien, kupiłeś chyba najgorsze kierunki jakie się dało :lol:

Też takie mam :P i działają :P

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 09.01.2010 20:55 
Re: Nowy użytkownik KQ750AXi - porady i wskazówki
Cytuj:
Piro

Też takie mam :P i działają :P

Pozdrawiam.


Czyli też mają w środku żarówki na 3 W - jak sobie z tym poradziłeś :?:


Planuję w poniedziałek je oddać.

Powiedzcie proszę na jakim przerywaczu podłączyć diodowe kierunki ?.

Właśnie znalazłem takie kierunki diodowe i planuje je zakupić.

http://allegro.pl/item872316618_tuning_ ... clear.html

Image

Jaki do tego dobrać przerywacz kierunkowskazów żeby to wszystko zadziałało ?

_________________
Valkien
ATV-IRBIS-SQUAD


Ostatnio zmieniony przez Valkien 09.01.2010 20:59, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 537 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.