ATV Polska
A A A

Paweł Sobczyk zdobywcą Pucharu Europy w Supermoto 2005

huba25 29.09.2005
W klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Europy w Supermoto zwyciężył Paweł Sobczyk z przewagą 22 pkt. nad Węgrem Bucsim.
Miłym akcentem było również wręczenie pucharu Stanisławowi Radwańskiemu z Yamaha Motorrad Wałbrzych dla najlepszego mechanika w Europie! Gratulacje!

Tym razem kolejna runda Pucharu Europy SuperMoto odbywała się w Serbskiej miejscowości Kula w dn. 17-18.09.2005. Wybieraliśmy sie na nią pełni obaw, spowodowanych ostatnimi kontuzjami Pawła Sobczyka (słynny skok we Francji, i sprawdzenie wytrzymałości kombinezonu w Radomiu),oraz troszeczkę zdeprymowani możliwością zdobycia tytułu Mistrza Europy. Jednak już pierwsze treningi pokazały wszystkim że przyjechaliśmy tu po triumf...
Paweł uzyskał najlepsze czasy w treningach kwalifikacyjnych.

Pierwszy wyścig to pogrom rywali,Paweł ukończył wyścig z przewagą (UWAGA!) 01:01:397..!
Na miejscu 11 bieg ukończył drugi zawodnik Yamaha Motorrad Racing Team - Człapski Grzegorz.
Drugi wyścig odbywał się w tragicznych warunkach, nawierzchnia asfaltowa zmieniła się w tor żużlowy,zawodnicy kręcili ładne kółeczka:-). W tych warunkach idealnie zaprezentował się Grzegorz Człapski na Raptorze kończąc wyścig na 4 miejscu, Paweł po dramatycznej walce, pomimo tego, iż w pewnym momencie wyścigu był piąty, zakończył wyścig na drugim miejscu,a do ponownego zwycięstwa zabrakło mu jednego okrążenia...