ATV Polska
A A A

„Błoto wciągnęło zawodników” – trzecie Mistrzostwa Śląska Off-road rozstrzygnięte

Biuro ATV POLSKA 01.09.2010
Uczestnicy MŚOR, które odbyły się po raz trzeci w Świętochłowicach, Tor Ajska 27-28.08.2010 roku, spodziewali się szybkiej jazdy i dużej ilości kurzu. Szybkość tak, ale zamiast tumanów kurzu trasę pokrywała ogromna ilość błota. Rajd okazał się bardziej wymagający niż się wszystkim wydawało.

Trasa na Torze Ajska, dłuższa prawie o 1 km niż rok wcześniej, w ostatnią sobotę sierpnia dzięki deszczowej pogodzie stała się grzązka, przez co dużo trudniejsza dla zawodników. Zapaleni Off-road’owcy uwielbiają błoto i ekstremalne zmagania. Jadnak nawet mimo pragnienia zwycięstwa niektóre maszyny odmówiły posłuszeństwa, co zmusiło część rajdowców do zakończenia wyścigu wcześniej. Wielu okrzyknęło trzecią edycję Mistrzostw Śląska Off-road najlepszą z dotychczasowych.

MŚOR kończy puchar 2010r. Wcześniejsze edycje odbyły się na Jurze krakowsko-częstochowskiej oraz w Drezdenku (woj. lubuskie). Typ rajdu to cross-country, co oznacza, że zawodnicy jeżdżą w pętli i muszą przejechać jak największą ilość okrążeń w określonym czasie. Czas przejazdu Quadów wynosił 2,5 godziny, natomiast samochodów w dwóch klasach - Challenge oraz Advance – aż 4.

[i]„Mogłoby się wydawać, że rajdy szybkie – do których zaliczamy MŚOR – są łatwe i przyjemne. To jednak tylko pozory, bowiem przejazd wymaga od uczestników ciągłego skupienia, dużych umiejętności jazdy i zdolności manewrowania. Szczególnie przy takiej pogodzie jaką mamy dzisiaj”[/i] – mówi Maciej Rachtan, dyrektor Rajdu, właściciel agencji Euroforum z Katowic.

Z roku na rok Mistrzostwa w Świętochłowicach budzą coraz większe zainteresowanie. Niesprzyjające warunki pogodowe nie odstraszyły widzów ani dziennikarzy, wręcz przeciwnie. Liczba tych drugich przerosła oczekiwania zawodników i samych organizatorów, co stało się dużym sukcesem imprezy.

W sobotę wieczorem zostały ogłoszone oficjalne wyniki. W samochodowej klasie Advance zwyciężyła załoga: [b]Temple Marek[/b] i [b]Grabowski Witold[/b], w klasie Challenge: [b]Białowąs-Woś Katarzyna[/b] i [b]Woś Michał[/b]. Najwyższe miejsce na podium w klasie Quad Adventure zajął [b]Deżakowski Paweł[/b]. Więcej informacji, wyników oraz galeria na stronie: www.slaski-offroad.pl.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');