ATV Polska
A A A

"Brzoza" górą - II runda MP MX Quadów, 4.06.2006 Olsztyn

05.06.2006
Grzegorz Brzozowski zwyciężył w II rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie Quadów, którą 4 czerwca rozegrano na torze motocrossowym w Olsztynie. Tajną bronią zawodnika klubu GKM Bałtyk Gdynia był samodzielnie zbudowany przez niego (na podzespołach KTM-a) quad, który okazał się szybszy od fabrycznych czterokołowców Yamahy i Suzuki.

Na wynik końcowy zawodów złożyły się rezultaty uzyskane przez kierowców w dwóch wyścigach, z których każdy trwał 20 minut. – Wydawałoby się, że to niewiele, ale w rzeczywistości to ogrom czasu – komentował na mecie Paweł Sobczyk (Motorrad Yamaha), który zawody ukończył na drugim miejscu. – Już w pierwszym wyścigu ręce zupełnie odmówiły mi posłuszeństwa. Ze zmęczenia nie mogłem utrzymać kierownicy.
Słowa te w ustach profesjonalnego zawodnika, które obecnie króluje w Mistrzostwach Europy Supermoto Quadów, dobitnie świadczą jak wymagające były zawody w Olsztynie. Dwukilometrowy tor, najeżony „hopkami” i wirażami, okazał się bezlitosnym sprawdzianem dla kierowców, których nie oszczędziła również aura – przez cały dzień mżyło, co przyczyniło się do powstawania ogromnych wybojów na torze.
W rywalizacji o punkty zaliczane do klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie Quadów trzecie miejsce na podium – za Brzozowskim i Sobczykiem – zajął Tomasz Przybylski (MKO Oborniki).
W zawodach o nieco niższej randze – Pucharze PZM/ATV w Motocrossie Quadów, w Olsztynie, podobnie jak na I rundzie rozegranej półtora miesiąca temu w Lidzbarku Warmińskim, triumfowała młodzież. Bardzo wyrównany bój stoczyła trójka nastoletnich zawodników: Filip Lubka (MOK Oborniki), Adrian Pelc (ATV Polska) i Piotr Majkowski (Gdański AMK). Ostatecznie najlepszy okazał się Lubka, który powtórzył swój sukces z pierwszej rundy.
Kolejne zawody motocrossowe quadów będą miały miejsce 2 lipca w Nowogardzie. A już w najbliższy weekend zapraszamy na III rundę Pucharu PZM w Country-Crossie, która odbędzie się w Chełmnie.

Szczegółowe wyniki II rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie Quadów - kliknij
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');