ATV Polska
A A A

1 i 2 maja na plaży w Mielnie odbył się „Polski Dakkar 2009”.

Biuro ATV POLSKA 07.05.2009
[b]W Pucharze Polski, Pucharze Mielna i MP Strefy Zachodniej w Country Crossie wystartowało blisko 400 zawodników na motocyklach i quadach.[/b]

Trasa zawodów była bardzo wymagająca, z czego byli bardzo zadowoleni doświadczeni zawodnicy. Tegoroczną nowością był przygotowany na plaży gęsty pas muld i większa usypana z piasku górka, na której lepsi zawodnicy wysoko skakali ku uciesze publiczności. Dla zawodników z Polski i Niemiec była to jedyna okazja, żeby legalnie jeździć motocyklem po plaży, a dla licznie przybyłych widzów niezapomniane widowisko.Dla początkujących było to nie lada wyzwanie i samo ukończenie trwającego 1,5 godziny wyścigu to już rzecz, którą można się pochwalić. Szczególnie morderczy był przejazd przez tereny dawnego poligonu wojskowego, gdzie na zawodników czekały niezliczone muldy i zakręty w głębokim piachu, a także przejazd przez stary bunkier.

Jedynym miejscem, gdzie jadący mogli trochę odetchnąć były odcinki plaży, gdzie zawodnicy osiągali maksymalne prędkości swoich maszyn. Pod koniec wyścigów wymęczeni trudnym terenem i ostrą jazdą zawodnicy często wywracali się, a jeden z nich wpadł razem z motorem do morza. Jednak miękki piach doskonale amortyzował upadki i w ciągu 2 dni imprezy nikt, z prawie 400 startujących zawodników, nie ucierpiał.

Zapraszamy na relacje filmową z zawodów, którą będzie można obejrzeć w programie „Shakalaka” na Extreme Sports Channel (premiera w pierwszy czwartek czerwca godz. 9.30). Powtórki programu "Shakalaka" o godzinie 13.30, 17.30, 21.30 w każda sobotę o: 10.30 i 15.30.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');