ATV Polska
A A A

12-godzinny MOTOMARATON w terenie

Informacja prasowa 08.03.2013
Wymęczone na wertepach zawieszenie błaga o litość, pracujący od wielu godzin na najwyższych obrotach silnik domaga się chwili odpoczynku, oczy zawodników kleją się od pyłu i wyczerpania. Oto rzeczywistość Dakaru – dostępna tylko dla wybranych. Ale nie trzeba przeprawiać się do Ameryki Południowej, by poczuć, czym jest najbardziej wymagający rajd terenowy na świecie. W dniach 22-23 czerwca 2013 w Mucharzu za jednym zamachem można zaliczyć ponad połowę Dakarowych etapów, stając do walki w MOTOMARATONIE organizowanym przez serwis EXTREM4X4 i portal TERENOWO.PL.MOTOMARATON 2013 zorganizowany zostanie w czasie jednych z najdłuższych dni w roku, które przedzieli krótka i gorąca noc. Zawody odbędą się dokładnie pomiędzy Nocą Kupały a Nocą Świętojańską, które są czasem zabawy, świętowania, tańców, skoków przez ogniska i puszczania wianków. Off-roaderzy nadejście lata uczczą w najmilszy dla siebie sposób – upalając przez 12 godziny w terenie!

MOTOMARATON jest imprezą o charakterze cross-country, która odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 roku na terenie budowanego zbiornika Świnna Poręba w Gminie Mucharz, w powiecie wadowickim. Wyścig dla motocykli i quadów odbywać się będzie na zamkniętej pętli długości ok. 8 km, po której ruch pojazdów odbywał się będzie w systemie jednokierunkowym.

Zawody rozpoczną się od startu równoległego. Pełny wyścig trwa 12 godzin non stop (równolegle, na osobnej pętli toczyć się bezie bój załóg samochodowych, które rywalizować będą przez 24 godziny). W klasyfikacji końcowej zaliczane będą tylko pełne okrążenia, pomiary dokonywane będą w głównym punkcie kontroli przejazdu (PKP – meta). W klasach: "motocykle" i "ATV" zawody mają charakter sztafetowy. W jednym zespole dopuszcza się maksymalnie 3 pojazdy oraz 3 kierowców.

Tuż obok toru znajdować się będzie tętniąca życiem i muzyką strefa serwisowa przeznaczona na naprawy, przesiadki za kierownicą i tankowanie. W tych dniach obchodzone będą również Dni Ziemi Mucharskiej z licznymi imprezami towarzyszącymi. W sąsiedztwie bazy znajduje się kilka stacji benzynowych oraz hoteli. Ale tej nocy nikt nie zamierza układać się do snu! Serdecznie zapraszamy!

Pełny opis imprezy oraz regulamin zawodów na stronie www.motomaraton.pl

Kontakt:

Damian Baron – EXTREM4x4 – tel. +48 602181780, [email protected] Arek Kwiecień – TERENOWO.PL – tel. +48 605437786, [email protected]Więcej info: [l=http://www.motomaraton.pl]www.motomaraton.pl[/l]


', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');