ATV Polska
A A A

600 km na 1 litrze paliwa! Poznaj samochody przyszłości na Eco Moto Show

Biuro ATV POLSKA 30.05.2010
W dniach 3-4 lipca podczas Eco Moto Show, którego organizatorem jest Gemini Park w Bielsku-Białej zaprezentowane zostaną motoryzacyjne rozwiązania przyszłości. Gościem specjalnym wydarzenia w niedzielę 4 lipca będzie Krzysztof Hołowczyc, a powita go Rafał Sonik, który również będzie uczestnikiem motorowych wydarzeń w Gemini Park.

Jeszcze niedawno samochody wykorzystujące energię elektryczną stanowiły egzotyczne akcenty pokazów i targów motoryzacyjnych. Dziś inżynierowie na całym świecie prześcigają się w tworzeniu pojazdów na prąd i wszystko na to wskazuje, iż za kilka lat samochody o napędzie elektrycznym będą produkowane seryjnie na dużą skalę. Elektryczna motoryzacja nie tylko jest modna i ogranicza emisję dwutlenku węgla oraz hałasu, ale przede wszystkim jest tania w eksploatacji.
Czy w Polsce również zapanuje moda na samochody ekologiczne? Okaże się za kilka lat, ale już teraz takie pojazdy będzie można obejrzeć na [b]Eco Moto Show[/b]. Motywem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 3 do 4 lipca w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku Białej, jest hasło „Motoryzacja ekologiczna jako motoryzacja przyszłości”. Program imprezy zakłada prezentacje pojazdów o napędzie alternatywnym, w tym mikrosamochodu RE-VOLT – pierwszego pojazdu elektrycznego seryjnie produkowanego w Polsce. Można go podłączyć do zwykłego gniazdka, a w trakcie ładowania trwającego około czterech godzin, pobiera tyle prądu co suszarka do włosów. Kolejnym pojazdem wartym obejrzenia jest superoszczędna „Kropelka”. Pojazd został skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej na potrzeby udziału w Shell Eco-Marathonie. Wspomniany maraton wygrywa zespół, który zbuduje pojazd pokonujący na jednym litrze paliwa największą odległość. Ponadto uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego, wypróbować symulator zderzeń, a także przetestować ekologiczne samochody najbardziej znanych marek. Dealerzy samochodów zaprezentują specjalnie sprowadzane modele, których na co dzień nie można zobaczyć w salonach. Entuzjastów rywalizacji motoryzacyjnych z pewnością zainteresują Ekowyścigi elektrycznych modeli Slotcar, jakie odbędą się na największym w Polsce motodromie. Swoją obecność w drugim dniu imprezy potwierdził Krzysztof Hołowczyc. Nie zabraknie również Rafała Sonika, który opowie o motocyklach i quadach EKO, bo takie też istnieją. Organizując Eko Moto Show, Gemini Park w Bielsku Białej aktywnie promuje dynamiczne, nowoczesne i wyjątkowe wydarzenia, które są spójne z obraną strategią marketingową Centrum – mówi Renata Burejza, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park, organizator Eco Moto Show.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');