ATV Polska
A A A

Adly Sport 300

Tekst sponsorowany 18.10.2004
Mocny silnik, doskonałe hamulce, regulowane zawieszenie i niska cena to najważniejsze zalety czterokołowca Adly Sport 300. Kupując go, odkryjesz, jak ogromną frajdą jest sportowa jazda na quadach.

Podstawą konstrukcji Adly Sport 300 i zarazem jego największą zaletą jest mocny (19-konny), jednocylindrowy silnik czterosuwowy o pojemności 282 cm³. Na wzór profesjonalnych maszyn sportowych napęd z silnika przekazywany jest - za pośrednictwem mechanicznej, 5-stopniowej skrzyni biegów oraz - na tylną oś pojazdu. Kierowca dysponuje również możliwością wyboru biegu wstecznego. Silnik jest wystarczająco mocy, by dostarczyć niezapomnianych wrażeń z jazdy sportowej. Ponadto jest bardzo żwawy i dynamiczny; bez namysłu reaguje na dodaniu gazu.
Ale uwaga! Początkującym kierowcom radzimy za bardzo nie rozpędzać się (Adly nie miałby nic przeciwko temu...) – sportowa „trzysetka” potrafi osiągnąć naprawdę wysoką prędkość. W razie potrzeby zawsze możemy skorzystać z bardzo sprawnie reagujących hamulców, które – to rzadkość! – kontrolują zarówno przednie, jak i tylne koła.
Z myślą o jeździe sportowej konstruktorzy Adly zadbali o regulowane zawieszenie. Z przodu – przy każdym kole - zastosowano podwójne wahacze typu A-arm, które resorowane są za pomocą amortyzatora o regulowanym ugięciu. Tylna, sztywna oś pojazdu zawieszona jest na sztywnym wahaczu, który również wyposażono w regulowany amortyzator. Dzięki regulacji zawieszenia kierowca może swobodnie dostosowywać sposób jego pracy do swoich potrzeb – przy jeździe sportowej zawieszenie można „utwardzić”, zmniejszając jego skok, a w czasie jazdy rekreacyjnej – poprzez zwiększenie skoku – sprawić, by stało się bardziej komfortowe.
Obsługa Adly Sport 300 przypomina czynności związane z profesjonalnym pojazdem sportowym. Dodawanie gazu odbywa się za sprawą dźwigienki umieszczonej po prawej stronie kierownicy, która umieszczona jest wygodnie w zasięgu kciuka. Prawą ręka prowadzący pojazd obsługuje również dźwignię hamulca ręcznego, który – za pomocą specjalnej zapadki – możemy zablokować w pozycji hamulca parkingowego. Lewa strona kierownicy jest jeszcze bardziej wielofunkcyjna. Umieszczono tutaj starter, dźwignię ssania, a także przyciski włączające światła drogowe, awaryjne i kierunkowskazy oraz uruchamiające klakson. W zasięgu lewej dłoni znajduje się także dźwignia sprzęgła – potrzebna przy zmianie biegów oraz do uruchomienia biegu wstecznego.
Adly Sport 300 posiada sporo funkcjonalnych dodatków. Quad wyposażony jest w komplet kierunkowskazów, światełka odblaskowe i lusterka. Świetną sprawą są lusterka zamontowane na kierownicy. Komplet informacji na temat aktualnej prędkości pojazdu, przebiegu, uruchomionego biegu (neutralnego bądź wstecznego) czy włączonych świateł kierowca może uzyskać za sprawą wyświetlacza umieszczonego w centralnym miejscu kierownicy.
Dla tych, których ambicją nie jest występowanie w wyczynowych zawodach sportowych, tajwańska firma Adly skonstruowała doskonały – homologowany już na polski rynek - pojazd rekreacyjny, dzięki któremu każdy może czerpać radość z oddawania dalekich skoków, pokonywania ostrych wiraży i rozpędzania się do zawrotnych prędkości. I to za nieduże pieniądze...

Tekst sponsorowany

[h4]Kontakt[/h4]
TiMoBile GmbH
Reinhard Artes
Lichtensteinstr. 44
D-72525 Münsingen

Tel.: +49(0)7381 934530
Faks: +49(0)7381 934559

Osoby kontaktowe:
Jan Brabanski Tel.: +491727677237

Email: [email protected]
WWW: http://www.timobile-artes.de

Amtsgericht Reutlingen M HBR 468
Nr ident. VAT: DE201454745
Uprawniony do reprezentacji przez: Reinhard Artes

Informacje ogólne - dane fabryczne
Marka Adly
Model Sport & Utility 300
Dostępny w Polsce tak

Silnik
Typ jednocylindrowy, czterosuwowy
Pojemność 282 ccm
Średnica i skok tłoka 74 x 65.5 mm
Chłodzenie powietrze
Rozrusznik elektryczny
Moc 19 KM
Pojemność zbiornika paliwa 8.2 l

Napęd
Rodzaj 4x2
Sprzęgło manulane
Przeniesienie napędu 5-biegowa mechaniczna skrzynia biegów + bieg wsteczny, napęd na tył: łańcuch

Wymiary
Długość 1.800 mm
Szerokość 1.030 mm
Wysokość 1.070 mm
Wysokość kanapy 800 mm
Rozstaw osi 1.150 mm
Waga 200 kg

Zawieszenie
Przedni podwójne wahacze A-arm, regulowane amortyzatory
Tylne pojedynczy wahacz, regulowany amortyzator

Hamulec
Przedni podwójny, tarczowy
Tylny tarczowy

Opony
Przednia 22 x 7-10
Tylna 21 x 10-8
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');