ATV Polska
A A A

Adly Utility 300

Tekst sponsorowany 18.10.2004
Jeżeli kochasz bezdroża, off-roadowe wędrówki i terenowe igraszki, w czterokołowcu Adly Utility 300 znajdziesz nieocenionego partnera, który zadba zarówno o Twój komfort w podróży, jak i niezapomniane doznania z zabawy w błocie.

Adly Utility 300 wyposażono w mocny (19-konny), jednocylindrowy silnik czterosuwowy o pojemności 282 cm³, z którego napęd przekazywany jest - za pośrednictwem mechanicznej, 5-stopniowej skrzyni biegów oraz łańcucha - na tylną oś pojazdu. Kierowca dysponuje również możliwością wyboru – niezbędnego podczas terenowych eskapad - biegu wstecznego. Moc silnika jest wystarczająca do bezproblemowego pokonywania trudnych przeszkód terenowych, jednak nie zagalopujmy się! - napęd tylko na tylną oś wyklucza jazdę w ekstremalnym terenie. Utility 300 stworzony został z myślą o rekreacji i zabawie, a nie ciężkich przeprawach off-roadowych.
Tak jak Adly Sport 300, do którego opisywany pojazd jest pod względem konstrukcyjnym łudząco podobny, model Utility przejawia sporo chęci do szybkiej jazdy. Początkującym kierowcom radzimy jednak za bardzo nie przyspieszać – „trzysetka” potrafi pędzić z zawrotną prędkością! W razie potrzeby zawsze możemy ratować się użyciem bardzo sprawnie reagujących hamulców, które – to rzadkość! – kontrolują zarówno przednie, jak i tylne koła.
Adly Utility 300 posiada regulowane zawieszenie, dzięki czemu kierowca może swobodnie dostosowywać jego pracę do swoich potrzeb – podczas jazdy w trudnym terenie może zwiększyć skok zawieszenia, a zmniejszyć np. w czasie podróży po drogach szutrowych. Zawieszenie zbudowane jest - z przodu – z umieszczonych przy każdym kole podwójnych wahaczy typu A-arm, które resorowane są za pomocą amortyzatora o regulowanym ugięciu. Tylna, sztywna oś pojazdu zawieszona jest na sztywnym wahaczu, który również wyposażono w regulowany amortyzator.
Do obsługi Utility 300 potrzebna jest już pewna wprawa, którą można jednak szybko nabyć. Dodawanie gazu odbywa się za sprawą dźwigienki umieszczonej po prawej stronie kierownicy, która umieszczona jest wygodnie w zasięgu kciuka. Prawą ręka prowadzący pojazd obsługuje również dźwignię hamulca ręcznego, który – za pomocą specjalnej zapadki – możemy zablokować w pozycji hamulca parkingowego. Lewa strona kierownicy jest jeszcze bardziej wielofunkcyjna. Umieszczono tutaj starter, dźwignię ssania, a także przyciski włączające światła drogowe, awaryjne i kierunkowskazy oraz uruchamiające klakson. W zasięgu lewej dłoni znajduje się także dźwignia sprzęgła – potrzebna przy zmianie biegów oraz do uruchomienia biegu wstecznego.
Adly Utility 300 posiada sporo funkcjonalnych dodatków. Quad wyposażony jest w komplet kierunkowskazów, światełka odblaskowe i lusterka. Świetną sprawą są lusterka zamontowane na kierownicy. Komplet informacji na temat aktualnej prędkości pojazdu, przebiegu, uruchomionego biegu (neutralnego bądź wstecznego) czy włączonych świateł kierowca może uzyskać za sprawą wyświetlacza umieszczonego w centralnym miejscu kierownicy. W odróżnieniu od modelu Sport, Utility 300 wyposażono w przedni i tylny bagażnik, do których przytroczyć można potrzebny w czasie podróży ekwipunek.
Adly Utility 300 to – homologowany już na polski rynek – doskonały pojazd rekreacyjny, który sprawdzi się zarówno podczas terenowych zabaw, jak i niedalekich wypraw turystycznych. Za jego sprawą, wydając niewielkie pieniądze, na pewno połkniesz off-roadowe bakcyla.

Tekst sponsorowany

[h4]Kontakt[/h4]
TiMoBile GmbH
Reinhard Artes
Lichtensteinstr. 44
D-72525 Münsingen

Tel.: +49(0)7381 934530
Faks: +49(0)7381 934559

Osoby kontaktowe:
Jan Brabanski Tel.: +491727677237
Email: [email protected]
WWW: http://www.timobile-artes.de

Amtsgericht Reutlingen M HBR 468
Nr ident. VAT: DE201454745
Uprawniony do reprezentacji przez: Reinhard Artes

Informacje ogólne - dane fabryczne
Marka Adly
Model Sport & Utility 300
Dostępny w Polsce tak

Silnik
Typ jednocylindrowy, czterosuwowy
Pojemność 282 ccm
Średnica i skok tłoka 74 x 65.5 mm
Chłodzenie powietrze
Rozrusznik elektryczny
Moc 19 KM
Pojemność zbiornika paliwa 8.2 l

Napęd
Rodzaj 4x2
Sprzęgło manulane
Przeniesienie napędu 5-biegowa mechaniczna skrzynia biegów + bieg wsteczny, napęd na tył: łańcuch

Wymiary
Długość 1.800 mm
Szerokość 1.030 mm
Wysokość 1.070 mm
Wysokość kanapy 800 mm
Rozstaw osi 1.150 mm
Waga 200 kg

Zawieszenie
Przedni podwójne wahacze A-arm, regulowane amortyzatory
Tylne pojedynczy wahacz, regulowany amortyzator

Hamulec
Przedni podwójny, tarczowy
Tylny tarczowy

Opony
Przednia 22 x 7-10
Tylna 21 x 10-8
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');