ATV Polska
A A A

Arctic Cat Wildcat został uznany za najlepszy pojazd Side x Side roku 2013

Informacja prasowa 02.10.2013
Zwycięzcą sondażu "Quad Roku 2013", organizowanego przez wiodący niemiecki magazyn ATV & Quad, w kategorii najbardziej popularne sportowe pojazdy side x side 2013 został Arctic Cat Wildcat 1000.

Arctic Cat Wildcat pokonał poważną konkurencję z dużą przewagą głosów – o jego wyniku zadecydowało ponad 71% użytkowników, którzy głosowali w tej kategorii. Kolejne mejsce zajął Polaris RZR 800/900 XP, zdobył 49,83% głosów, a na trzecim miejscu w plebiscycie uplasował się Can-Am Maverick z ilością 21% głosów.

Arctic Cat Wildcat 1000 zajmuje wysoką pozycję na rynku niemieckim i szwajcarskim oraz cieszy się dużym powodzeniem, potwierdzeniem tego faktu jest zwycięstwo w rankingu oraz fakt, że inne maszyny nie osiągnęły tak wysokiej przewagi głosów, a w szczególności, że Arctic Cat Wildcat 1000 otrzymał również najwyższą liczbę głosów w głosowaniu, wśród niemal wszystkich 120 quadów SxS / UTV zgłosznych we wszystkich 20 kategoriach.


Arctic Cat Wildcat jest najbardziej ekstremalnym pojazdem sportowym side-by-side na świecie. Swoje wyniki rynkowe zawdzięcza najnowocześniejszemu zawieszeniu o największym skoku, który został dodany do pojazdu tej klasy, posiada także wysokowydajny silnik z elektronicznym wtryskiem paliwa, a dzięki unikalnej ramie egzoszkieletu cechuje się bardzo niskim środkiem ciężkości, co zapewnia lepsze właściwości jezdne oraz zupełnie nowe standardy jeśli chodzi o zwinność. Inne cechy Wildcata to bardzo wysoka stabilność jazdy, wysoki prześwit od podłoża, wydajne hamulce hydrauliczne na wszystkich kołach, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego ze zmienną siłą wspomagania, oświetlenie LED z przodu i z tyłu.


Sukces oraz popularność pojazdu Arctic Cat Wildcat to nie zwykły zbieg okoloczności, wynika z jego konstrukcji oraz właściwości technicznych, co więcej potwierdza swoje możliwości w zawodach sportowych – na przykład w czeskich ekstremalnych zawodach off maratonu 2013, gdzie utrzymał trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej w kategorii Special do 1000ccm.


Ponadto marka Arctic Cat ogłosiła nadejście bardziej zaawansowanej wersji Wildcat X ze zmienionym zawieszeniem oraz mocniejszym silnikiem.


Wyniki ankiety magazynu ATV & Quad - Kategoria Sport SxS

1. Arctic Cat WildCat 1000 71,87% głosów

2. Polaris Ranger RZR 800 / XP 900 49,83% głosów

3. Can-Am Maverick 1000 20,96% głosów

Uwaga:

Ponieważ można było głosować na więcej niż jeden model w każdej kategorii, całkowita liczba głosów jest większa niż 100%.