ATV Polska
A A A

Arktyczny kocur - Arctic Cat 650

Arek Kwiecień "Giełda Samochodowa" 12.02.2005
W Stanach Zjednoczonych zdobywa nagrody dla najlepszego quada roku 2004, ale w Polsce wciąż jest prawie nieznany. Szkoda, bo Arctic Cat 650 niczym nie ustępuje tak doskonałym czterokołowcom, jak Yamaha Grizzly czy Kawasaki Prairie.
Arctic Cat 650 V2 zadebiutował na rynku amerykańskim w roku 2003, natychmiast zdobywając uznanie kierowców i fachowej prasy, czego dowodem są prestiżowe tytuły "Quada roku 2004" przyznane mu przez magazyny "ATV Illustrated" i "ATV Guide".

Podstawowym atutem Arctic Cata jest mocny silnik, czyli dwucylindrowa, chłodzona cieczą jednostka o pojemności 633 ccm. Silnik za pośrednictwem automatycznej przekładni (pracującej w trybie wysokim lub niskim) napędza dwa lub cztery koła pojazdu. Wyboru pomiędzy napędem 4x2 a 4x4 dokonuje kierowca - aby go zmienić, wystarczy nacisnąć elektryczny przycisk. Pojazd ma w pełni niezależne zawieszenie i komplet hamulców tarczowych.

AC 650 wygrał w dziennikarskim rankingu ze względu na swoje nadzwyczajne zdolności poruszania się w trudnym terenie. Pojazd wyposażony jest w blokowany manualnie przedni mechanizm różnicowy. W offroadowych zmaganiach pomaga mu także aż 33-centymetrowy prześwit (to najlepszy wynik wśród quadów 4x4) i duży, 25-centymetrowy skok kół. W przypadku jazdy po kamieniach nad bezpieczeństwem mechanizmów podwozia czuwają solidne, plastikowe osłony. Na dalekie wojaże pozwala ogromny, ponad 26-litrowy bak paliwa.

AC 650 produkowany jest także w wersji Limited Edition, która ma dodatkowe wyposażenie terenowe m.in.: ochronny grill, tylny zderzak oraz elektryczną wyciągarkę Warn. W roku 2005 Arctic Cat planuje zademonstrowanie nowej wersji pojazdu H1 napędzanej jednocylindrowym silnikiem o pojemności 641 ccm.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');