ATV Polska
A A A

Bombardier Outlander 800EFI najlepszym quadem roku 2005

Arek Kwiecień 30.11.2005
Bombardier Outlander 800EFI otrzymał tytuł najlepszego quada roku („ATV of the Year”) przyznawany przez opiniotwórczy magazyn „ATV Illustrated”. „To mały cud techniki” – napisali w uzasadnieniu amerykańscy dziennikarze.

„Rzadko się zdarza, aby suma i części współpracowały tak perfekcyjnie” – zachwycają się Amerykanie, mając na myśli innowacyjną technikę, przy pomocy której wykonano poszczególne części Bombardiera, oraz ostateczne dzieło, jakim jest niezwykły Outlander.
Zdaniem dziennikarzy pojazd ten stanowi mozaikę kontrastów. Posiada 26-calowe opony i ponad 30-centymetrowy prześwit, a mimo to nie wydaje się zbyt duży i ciężki. Jest niesamowicie mocny, a przy tym łatwo nad nim zapanować nawet na technicznych próbach, które wymagają wolnej, bardzo precyzyjnej jazdy. Siedzenie cechuje się doskonałą ergonomią, pozwalając kierowcy komfortowo spędzić nawet cały dzień w podróży, ale jednocześnie Outlander nie pozbawiony jest również cech wyczynowego sportowca. Jest w równym stopniu pojazdem luksusowym, jak i użytkowym. Waży zaledwie 290 kg, a zarazem cechuje się jednym z najlepszych wśród quadów 4x4 wyników uciągu – 590 kg.
Niesamowity, 62-konny silnik z elektronicznym wtryskiem, innowacyjny system TTI wykorzystany w budowie niezależnego zawieszenia kół tylnych, wytrzymały mechanizm różnicowy Visco-Lok oraz przednie hamulce tarczowe to tylko wybrane przykłady mechanizmów i części, które wzbudziły zachwyt redakcji „ATV Illustrated”. Zdaniem jej członków Bombardier wpakował aż za dużo innowacyjnej techniki w Outlandera 800, za co w pełni należy mu się tegoroczny tytuł „Quada roku”
Arek Kwiecień
Więcej na temat Outlandera 800EFI możesz przeczytać tutaj.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');