ATV Polska
A A A

Can-am Travel w Karkonoszach

Biuro ATV POLSKA 26.06.2017

Podczas gdy zawodnicy II rundy Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec  wylewali wiadra potu, walcząc o cenne minuty i punkty, grupka użytkowników quadów i pojazdów UTV czerpała pełnymi garściami radość z walorów turystycznych i terenowych Karkonoszy. Grupkę tę tworzyli uczestnicy klasy Can-am Travel, która w tym roku debiutuje u boku Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec. W jej skład weszły osoby dorosłe, dzieci, kobiety, mężczyźni, zupełni amatorzy, jak i bardzo doświadczeni riderzy. W piątkowe popołudnie i wieczór mierzyli się oni ze zróżnicowanymi pod względem stopnia trudności przeszkodami jeleniogórskiego poligonu, by w sobotę, od wczesnych godzin rannych z większą pewnością poruszać się po trasie turystycznej.

Znalazły się na niej bardzo ciekawe miejsca jak np.: przepiękny Pałac Wojanów; Schronisko Szwajcarka, położone w Górach Sokolich 520 m n.p.m.; liczący 1025 m długości, nieczynny tunel kolejowy pod Przełęczą Kowarską; podziemna trasa turystyczna o długości ok. 1200 m w nieczynnej kopalni rudy uranu w Kowarach. To nie wszystkie miejsca, jakie organizatorzy mieli w planach pokazać, jednak na więcej nie starczyło czasu, a i uczestników dopadło też zmęczenie. Warto nadmienić, iż cały czas kierowców quadów i pojazdów UTV z klasy Can-am Travel zabezpieczał samochód terenowy, wiozący także przewodnika PTTK, a swoim ogromnym doświadczeniem i radami dzielił się Jarosław Witas, obecny Mistrz Polski ATV PZM, który tym razem zasilił szeregi klasy wyprawowej.

„Zapisałam się wraz córką do klasy Can-am Travel , ponieważ mąż startuje w rajdach ATV Polska, a my także kochamy jeździć na quadzie. Piątkowa trasa okazała się trudniejsza niż się spodziewałam, ale daliśmy radę ją pokonać, z czego jestem bardzo zadowolona. Sama nigdy nie odważyłabym się wjechać w taki teren, jaki tu pokonywałam, ale bardzo fajnie, że mieliśmy wsparcie doświadczonych quadowców. W sobotę było już znacznie łatwiej, ale również bardzo fajnie. Ogólnie było super i jestem mega zadowolona z udziału w tej klasie” – podsumowała Agnieszka Pilch.

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');