ATV Polska
A A A

Czysty las po raz II

www.katowice.lasy.gov.pl 05.06.2009
Po raz drugi w tym roku z inicjatywy Nadleśnictwa Chrzanów, Domu Dziecka w Jaworznie oraz ATV Polska została podjęta zakrojona na szeroką skalę akcja „Czysty Las”. Tym razem z uwagi na bardzo duże zaangażowanie dzieci z Domu Dziecka i członków ATV Polska
akcja została przeprowadzona na terenie dwóch leśnictw.
Celem akcji oprócz wymiaru ekologicznego i edukacyjnego młodzieży była poprawa wizerunku członków ATVFUNsQUAD-u, którzy całkowicie odcinają się od użytkowników crossów i quadów rozjeżdżających okoliczne lasy. Grupa (Squad) deklaruje, iż chce uprawiać swoje hobby bez konfliktu z innymi instytucjami i osobami. Całość przedsięwzięcia była zabezpieczona od strony medycznej i przeciwpożarowej, sami zaś zmotoryzowani członkowie ATV uzyskali stosowne upoważnienia na poruszanie się w tym dniu swoimi pojazdami po lasach objętych akcją zbiórki i transportu śmieci.Akcja została poprzedzona zorganizowaniem przez Nadleśnictwo i ATV Polska bezpłatnym odbiorem śmieci przez firmy utylizacyjne a także wizją terenową uczestników w miejscach najbardziej zaśmieconych. Miejsca te zostały naniesione na mapy z wykorzystaniem GPS, dzięki czemu osoby zbierające śmieci bez problemów docierały do miejsc najbardziej zaśmieconych, oraz do miejsc w których składowano zebrane śmieci.

Czytaj więcej na [l=http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/chrzanow/aktualnosci]www.katowice.lasy.gov.pl[/l] oraz na [l=http://atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=90&t=20962] Forum ATV Polska[/l].