ATV Polska
A A A

Dakar 2009

Biuro ATV POLSKA 02.01.2009
11 nazwisk z Polski znalazło się na liście zgłoszeń przyszłorocznego Rajdu Dakar. Rajd zostanie rozegrany na trasach w Argentynie i Chile, pomiędzy Oceanem Spokojnym i Atlantyckim. Przed zawodnikami ponad 9500 km, z których aż 5652 km stanowią odcinki specjalne.

Orlen Team wystawia swoich przedstawicieli w dwóch kategoriach. Motocyklami jadą Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Jakub Przygoński,a załoga samochodowa to Krzysztof Hołowczyc i Jean Marc Fortin. Kolejny motocyklista to jadący dla Honda Europa / Dakarsport Krzysztof Jamruż. Na quadzie wystartuje zawodnik ATV Polska - Rafał Sonik. Land Rovera poprowadzą Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega jadący w ekipie Terra Trek. W klasie ciężarówek Grzegorzowi Baranowi towarzyszyć będą Izabela Szwagrzyk i Andrzej Grigorjew (zespół Terra Trek).

W sumie na liście znalazło się 230 motocykli, 188 samochodów, 82 ciężarówki i 30 quadów. Ich weryfikacja nastąpi 26 i 27 listopada na badaniu kontrolnym. Zawodnicy startują 3 stycznia z Buenos Aires i po pokonaniu okrężnej trasy o długości 9587 km zameldują się na mecie w tym samym mieście 18 stycznia.

Śledź na żywo przygotowania i przebieg legendarnego Dakaru i start pierwszego polaka w tym niesamowitym rajdzie na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=16487] Forum ATV Polska [/l]. Zapraszamy również do [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=396]galerii zdjęć[/l], w której codziennie znajdziecie nowe zdjęcia z trasy.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');