ATV Polska
A A A

Dakar 2011 – Te same miejsca, nowa przygoda. Odliczanie do rozpoczęcia rajdu – rozpoczęte.

Biuro ATV POLSKA 21.06.2010
Emocje związane z tegorocznym Dakarem 2010 już opadły, ustępując miejsce nowym. Przygotowania do przyszłorocznego rajdu w toku. Edycja 2011 będzie szczególna, co można wywnioskować obserwując tak wczesne przygotowania ze strony Organizatorów. Po raz pierwszy w historii odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez A.S.O. – Amaury Sport Organisation w Polsce. Nowa jakość, nowe horyzonty, to samo miejsce.

Z roku na rok popularność Rajdu Dakar wzrasta, nie tylko wśród kibiców i widzów przed telewizorami, ale i wśród zawodników. Wielu śmiałków decyduje się do wypróbowania swoich sił w tym najtrudniejszym rajdzie na świecie. Do mety jednak dojadą nieliczni. Również o popularności Dakaru w Polsce może świadczyć ilość zawodników reprezentujących nasz kraj i jej tendencja wzrostowa. W 2009 roku, kiedy Rafał Sonik wystartował po raz pierwszy było 11 zawodników z Polski, rok później – już 14.

„Liczymy na to, że w tym roku na quadach z Polski wystartuje kilku zawodników. Polityka A.S.O. zachęca do tego nie tylko szeroką kampanią propagującą Rajd w Polsce i krajach Europy środkowo-wschodniej, ale również zwiększeniem listy startowej dla quadowców. Dzięki temu o starcie w tym najtrudniejszym rajdzie na świecie może pomyśleć większa liczba zawodników. „Staje się on bardziej dostępny.” – potwierdza Rafał Sonik.

Przygotowania do Rajdu już rozpoczęte. W tym roku Rafał Sonik planuje start również na quadzie Yamaha i również przygotowywanym i przebudowywanym przez Józefa Machaczka w Czechach. Tym razem takich quadów wybudowanych będzie aż trzy. Rafał myśli intensywnie o powiększeniu teamu już w tym roku:
„Nadal poszukuję młodych i utalentowanych zawodników. Mam na oku dwie osoby, a nad trzecią się zastanawiam. Nazwisk na razie nie zdradzę, bo toczą się rozmowy i wciąż im się przyglądam, jak sobie radzą. " – powiedział na konferencji Rafał Sonik.
W tym roku Organizatorzy większy nacisk kładą na nawigację. Zmiany dotyczące nawigowania podczas rajdu dotyczą dojazdu do poszczególnych punktów na trasie tzw. way-pointów. Do tej pory jadący zawodnicy byli prowadzeni przez GPS, gdy znaleźli się w odległości trzech kilometrów od punktu kontrolnego, obecnie dystans ten zostanie skrócony do 400 metrów.

33 edycja Rajdu Dakar rusza dokładnie jak w bieżącym roku – 1 stycznia 2011 i potrwa do 16 stycznia.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');