ATV Polska
A A A

Dakarowcy na ECO MOTO SHOW – Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik w Gemini Park w Bielsku Białej

Biuro ATV POLSKA 08.07.2010
Zbliżające się emocje związane z Rajdem Dakar 2011 mogli przeżyć mieszkańcy Bielska Białej na zorganizowanej w miniony weekend, przez Gemini Park imprezie motoryzacyjnej ECO MOTO SHOW. Gościem specjalnym byli Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik. Wspólne spotkanie było świetną okazją do wspomnień minionego rajdu i omówienia planów na nadchodzący już następny start Dakaru w Ameryce południowej.

[l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=470]Galeria zdjęć[/l]

Wspólne spotkanie quadowca Sonika i kierowcy samochodu Hołowczyca rozpoczęło się powitaniem i wręczeniem Krzysztofowi prezentu od kibiócw w postaci... części wału napędowego do Nissana. Takiego samego, który przysporzył Hołkowi problemów na poprzednim Dakarze 2010.

Najciekawszym momentem spotkania była rozmowa pomiędzy oboma zawodnikami, w trakcie której opowiadali o swoich przygodach podczas tego najtrudniejszego rajdu na świecie. Były momenty trudne, były groźne, ale też wspominali o tych śmiesznych i humorystycznych. Zgodnie zaś, Hołek z Sonikiem potwierdzili, że najważniejsze dla nich jest świadomość, że kibice w Polsce liczą na nich, trzymają kciuki i wspierają. Dla każdego z nich taka myśl pomaga w momentach trudnych, kiedy jest naprawdę ciężko i chciałoby się przestać. Ale wtedy pojawia się w głowie, że tam w ojczyźnie są ci, którym zależy i którzy liczą na nas. Wtedy to dodaje sił i uskrzydla.

Wspólnym „miśkowym” uściskom towarzyszyły uśmiechy. Hołek opowiedział, że takie chwile, kiedy zawodnicy wspierają się wspólnie podczas rajdu również są bardzo ważne. Wzajemne poczucie, że pomimo rywalizacji nie jest się samemu tam na końcu świata, pomaga przetrwać.

Imprezy motoryzacyjne tego typu nabierają innego wymiaru, kiedy gośćmi są znani sportowcy. W niedzielne przedpołudnie była okazja nie tylko do wspólnych zdjęć i autografów, ale również do swobodnej rozmowy kibiców i fanów motoryzacji z zawodnikami. Krzysztof Hołowczyc komentował pokazy ratownictwa i mówił o aspektach bezpieczeństwa nie tylko na trasach rajdowych, ale również w codziennej jeździe na dwóch, lub czterech kołach. Rafał Sonik natomiast spróbował jazdy „kropelką”. Wrażenia? Świetne - ekologiczne i przyszłościowe.

Liczymy na więcej takich spotkań w takim, a może nawet szerszym gronie specjalistów. Mamy nadzieję, że przed Dakarem uda nam się zebrać jeszcze szersze grono Dakarowych zawodników.
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');