ATV Polska
A A A

Darmowa seria szkoleń przedmedycznych z MotoBraćmi

MotoBracia 04.01.2013
Wszyscy wiedzą, że jazda quadem lub motocyklem sprawia wiele radości jego kierowcy. Jednak jazda każdym pojazdem mechanicznym niesie ze sobą również ryzyko wypadku, w którym może ucierpieć zarówno kierowca, pasażer jak i kompani uczestniczący w wyprawie.

Grupa MotoBracia w porozumieniu z ATV Polska, zaprasza na serię szkoleń z pomocy przedmedycznej z ukierunkowaniem na wypadki komunikacyjne z udziałem motocyklistów lub kierowców quadów.

O ile w samochodzie i innych pojazdach tego typu mamy do dyspozycji kabinę, zderzaki, strefy zgniotu jak i inne zabezpieczenia tak kierowca quada lub motocykla ma tylko swoje własne kości i ubiór przez co jest bezpośrednio narażony na kontuzje. Wiadomym jest , że każdy użytkuje swój pojazd w sposób , który przynosi mu najwięcej fun'u. Wypadki się zdarzają, nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć każdej sytuacji na drodze lub w terenie. Wypadek może przytrafić się każdemu, nawet najlepszemu jeźdźcowi. Integrując się w grupie staramy się dbać nie tylko o nasz wizerunek ale i o własne zdrowie i bezpieczeństwo z nami jeżdżących kompanów, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować bezpłatne szkolenie dla naszego środowiska. Mamy nadzieję, że po naszym kursie każdy zdobędzie odpowiednią wiedzę i nie będzie bał się jej użyć aby pomóc w razie potrzeby swoim kompanom lub osobom trzecim.

Grupa MotoBracia w porozumieniu z ATV Polska, zaprasza na serię szkoleń z pomocy przedmedycznej z ukierunkowaniem na wypadki komunikacyjne z udziałem motocyklistów lub kierowców quadów.

Szkolenie przeprowadzą dla nas wyspecjalizowani instruktorzy , pan Mariusz Grażewicz, Tadeusz Miłowski oraz pomocnicy z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Olsztynie.

Kurs został podzielony na cztery trwające dwie godziny spotkania. Będą to cztery godziny wykładów teoretycznych oraz cztery godziny ćwiczeń. Część teoretyczna to przekazanie niezbędnych informacji, po których zostaną przeprowadzone zajęcia praktyczne.

Podczas szkolenia praktycznego uczestnik może otrzymać drobny sprzęt medyczny niezbędny do ćwiczeń oraz nieograniczony dostęp do fantomów i pozostałych elementów sprzętu pierwszej pomocy medycznej, który należy zwrócić organizatorowi po spotkaniu w nienaruszonym stanie.

Uczestnictwo w kursie jest całkowicie bezpłatne, jednak ilość uczestników, z przyczyn technicznych, jest ograniczona do czterdziestu osób. Ponieważ szkolenie jest kierowane dla motocyklistów i quadowców to każdy uczestnik musi okazać dowód rejestracyjny swojego pojazdu lub prawo jazdy kategorii A* aby wziąć udział w szkoleniu. Dokumenty będą sprawdzane na miejscu bezpośrednio przed rozpoczęciem pierwszego spotkania.

Każda osoba, która ukończy kurs, otrzyma Certyfikat wystawiony przez wcześniej wspomniany zakład opieki zdrowotnej. Certyfikat jest honorowany w wielu instytucjach i u wielu pracodawców jak również obliguje jego posiadacza do udzielenia pomocy poszkodowanym w razie potrzeby. Wszyscy uczestnicy otrzymają także bezpłatny niezbędnik pierwszej pomocy w specjalnej mini formie przygotowanej dla motocyklistów i quadowców – niezbędniki zapewnił nam salon, serwis i sklep motocyklowy – Wojciechowicz MotoSport, Olsztyn, ul. Lubelska . Warunkiem otrzymania Certyfikatu jest obecność na wszystkich zajęciach.

Szkolenia odbędą się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego – Regionalnym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie przy ul. Towarowej 17B ( mniejszy budynek z prawej strony wjazdu )

Terminy :

17 styczeń – 17:00-19:00 – część teoretyczna
31 styczeń – 17:00-19:00 – część praktyczna
7 luty – 17:00-19:00 – część teoretyczna
21 luty – 17:00-19:00 – egzamin praktyczny

W trakcie każdego spotkania odbędzie się jedna przerwa kawowa. ( kawa/herbata )

W trakcie szkolenia zostanie zebrany obszerny materiał fotograficzny oraz wideo relacjonujący szkolenia. Relacje zostaną opublikowane przez naszych patronów i na własnej stronie internetowej grupy MotoBracia.

Aby wziąć udział wejdź na naszą stronę http://www.MotoBracia.pl , ściągnij formularz zgłoszeniowy ( http://www.motobracia.pl/images/stories ... zne_MB.doc ) , wypełnij go i odeślij na podany w nim adres lub zadzwoń : Bartek 509 870 769 .

Funpage na Facebook'u : http://www.facebook.com/e...7928409/?ref=22

Wspierają nas :

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców – ATV Polska
Wojciechowicz MotoSport
Ścigacz.pl