ATV Polska
A A A

Enduro w Łęcznej

Biuro ATV POLSKA 24.08.2009
[b]Za nieco ponad tydzień, w pierwszy weekend września, tj. 5/6.09.2009, czekają nas zawody kończące sezon 2009 w klasyfikacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro[/b]. Tym razem organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do [b]Łęcznej koło Lublina[/b]. Nazwa Górnik Łęczna kojarzy się raczej ze środowiskiem futbolowym i meczami piłkarskimi. Tymczasem przy tym klubie od ubiegłego roku działa prężna [b]Sekcja Motorowa "Bogdanka"[/b] i ludzie z nią związani podjęli się organizacji finałowego rajdu w tym sezonie.

Będą to trzecie w tym roku (po Sokółce i Łodzi) zawody na terenach dziewiczych dla krajowego Enduro. Organizatorzy z Sekcji Motorowej "Bogdanka" Górnika Łęczna S.A. zapowiadają ciekawy rajd z trzema technicznymi próbami i atrakcyjną trasą.

[b]Trasa ma długość około sześćdziesięciu kilometrów, oferując duży stopień różnorodności.[/b] Motocykliści pokonają ją trzykrotnie pierwszego dnia rajdu i dwukrotnie dnia drugiego. Młodzicy z klasy Junior 50 przejadą każdego dnia dwie pętle trasy. [b]Koledzy dosiadający qadów pokonają taki sam dystans jak zawodnicy dosiadający pięćdziesiątek, czyli również dwa kółka każdego dnia.[/b] Identyczny dystans przy wydłużonych czasach pokonają zawodnicy startujący w Pucharze Polski, zarówno w klasach motocyklowych, jak i pojazdów czterokołowych. Próby Cross Test i Enduro Test powinny oscylować w długości około czterech kilometrów.

[b]Ustalone zostały już kwestie pozwoleń. W przeciwieństwie do policji pabianickiej, Komenda Powiatowa w Łęcznej jest mocno zaangażowana w przygotowanie i zabezpieczenie trasy na drogach krajowych, wojewódzkich, czy powiatowych. Na terenie Łęcznej trasę zabezpieczy łęczyńska Straż Miejska. W organizację zaangażowani są również: Burmistrz Miasta Łęczna, oraz Wójt Gminy Puchaczów i Wójt Gminy Milejów.[/b]

Rajd w Łęcznej powinien być formalnością jeżeli chodzi o tytuły w serialu Mistrzostw Polski dla Michała Szustera i Mirosława Kowalskiego. W pozostałych klasach sporo się jeszcze może zdarzyć... [b]Szkoda i żal, że na tych zawodach Wielkim Nieobecnym będzie Zbigniew Banasik. Rajd w Łęcznej miał być zwieńczeniem jego przebogatej czterdziestoletniej kariery w Enduro. Niestety, los chciał inaczej...[/b]

Sędzią Głównym imprezy będzie Michał Sikora, a obowiązki Kierownika Zawodów przyjął znany lubelski działacz sportów motorowych Lech Wiśniewski. Pozostaje żywić nadzieję, że na rajdzie w Łęcznej dopisze frekwencja, a zawody będą jak najbardziej udane i dobrze przygotowane.

Więcej informacji w [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=imprezy&type=details&id=601]Kalendarzu Imprez[/l]

JO (www.enduro.pl), PW