ATV Polska
A A A

Filmowa przeprawa z Quadzik.pl tym razem w Płocku

Jarek Kobierski 01.12.2006
W niedzielę 26.11.2006 w Płocku w Pubie Góral odbyła się Filmowa przeprawa z Quadzik.pl. Główną atrakcją był bezpłatny pokaz premierowy filmu z imprezy przeprawowej II runda II Amatorskiego Pucharu Polski w Przeprawowej Jeździe Quadami Yamaha Cup2006 – Nowa Dęba.
Była to dość szybka decyzja i do tej pory nie wiem skąd zrodził się ten pomysł. Najpierw powstała koncepcja na przeprowadzenie wywiadu z chłopakami z Płocka. Dlaczego akurat z nimi? Proste. Stanowią czołówkę w rajdach przeprawowych w Polsce. A Płock dzięki Nim wyrasta na potęgę w tej dyscyplinie.


Była to dość szybka decyzja i do tej pory nie wiem skąd zrodził się ten pomysł. Najpierw powstała koncepcja na przeprowadzenie wywiadu z chłopakami z Płocka. Dlaczego akurat z nimi? Proste. Stanowią czołówkę w rajdach przeprawowych w Polsce. A Płock dzięki Nim wyrasta na potęgę w tej dyscyplinie.
W tym samym czasie nasz montażysta, Michał ukończył pracę nad nowym filmem z II rundy II Amatorskiego Pucharu Polski w Przeprawowej Jeździe Quadami Yamaha Cup 2006 – Nowa Dęba.
I tak po nitce do kłębka, kilka telefonów, ekspresowa decyzja i za trzy dni premierowa premiera nowego filmu w Płocku. Wiadomość poszła w Internet, ale trzeba było skorzystać również z poczty pantoflowej, gdyż te trzy dni to tak trochę niewiele czasu na zgromadzenie publiki.
Godzina 17.00 w niedzielę zbliżała się nieuchronnie. Nam z dnia na dzień podnosiło się ciśnienie. Jeszcze rano w dniu premiery wcielaliśmy w życie wymyślone na chybcika pomysły. W kościółku kilka zdrowasiek za powodzenie spotkania i w drogę. Mała obsuwa czasowa w ustalonym grafiku wymusiła na nas pogwałcenie paru przepisów drogowych, ale jakoś się udało.
Pub Góral w Płocku, w którym miała odbyć się premiera, zrobił na nas ogromne wrażenie. Prawdę mówiąc, od samego początku miejsce imprezy było dla nas wielką zagadką, gdyż tą kwestię podjęli się rozwiązać quadzikowi przyjaciele z Płocka. Wielkie Im dzięki za to. Jak również wielkie dzięki dla Przemka – właściciela płockiego pub’u, również quadowca, za użyczenie lokalu. Mamy nadzieję, że dużego bałaganu nie pozostawiliśmy po sobie.
Kilkoma zdjęciami z imprez przeprawowych rozwieszonymi tu i ówdzie chcieliśmy wprowadzić klimat qudowy, niestety na porozrzucanie błota nie dostaliśmy pozwolenia :). Spinaliśmy się straszliwie i za pięć piąta wszystko było gotowe. Czekamy…! 17.00 czekaamyyy…!? 17.05 czekaaammyyyy….!?! 17.10 czek…. i wreszcie drzwi zaskrzypiały. Są !!! Gdzieś o 17.30 rozlały się pierwsze kufle i tak pomału zaczęła tworzyć się towarzyska atmosfera. Uważaliśmy, że dużym sukcesem będzie zgromadzenie chociaż dziesięciu zapalonych quadziarzy. A tu nasz sukces został podwojony, zgromadziliśmy dwadzieścia jeden osób. Nie to, żebyśmy nie mieli aspiracji na więcej. Liczyliśmy się z faktem, że informacja poszła zbyt późno, że wiele osób będzie miało zaplanowany weekend, no i jeszcze niedziela. Mimo to nie sprawiło to większych problemów nie tylko chłopakom z Płocka, ale i Mirkowi z żoną (W-wa), Andrzejowi z Łodzi, czy Krzyśkowi, który obecnie jest weekedowym płocczaninem. Spotkanie w tak kameralnym gronie sympatycznych ludzi mogło doprowadzić tylko do jednego, do wytworzenia się wspaniałej atmosfery. Sprzyjały temu klimat pub’u, a przede wszystkim przygotowany specjalnie na tą okazję repertuar. Kilka filmów z minionych imprez przeprawowych przywołało wiele wspomnień. Przytaczano anegdoty. Porównywano obecne umiejętności z tymi uwiecznionymi na filmach. Tematy quadowe zdominowały całość dyskusji, oczywiście przecież nie mogłoby być inaczej!?! Można było odnieść wrażenie, jakby śrubki walały się po podłodze, słychać było zgrzyty przekładni, a w powietrzu unosił się zapach przypalonego do silników błota.
Z dziesięciominutowym opóźnieniem rozpoczął się premierowy pokaz. Po twarzach i po oczach szeroko wpatrzonych w ekran widać było, że film z II rundy II Amatorskiego Pucharu Polski w Przeprawowej Jeździe Quadami Yamaha Cup 2006 – Nowa Dęba zrobił wrażenie na zgromadzonych, bądź co bądź, recenzentach. Wszyscy zauważyli istotną zmianę, można powiedzieć że zasadniczą, - MUZYKA !!!
Rozmowy trwały do późnego wieczora, nie wiem czy nie do wczesnego rana – ja odjechałem z Płocka o 22.30.
Dziękujemy chłopakom z Płocka za pomoc w zorganizowaniu pierwszej „Filmowej przeprawy z Quadzik.pl”.

Relacja i zdjęcia: Jarek Kobierski
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');