Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kodiak 400 wahacz tył
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 08:25



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Kodiak 400 wahacz tył 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2009 11:47
Posty: 40
Miejscowość: Jelenia Góra Dolnośląskie
Quad: Yamaha Kodiak 400 2003 4x4
PostWysłany: 23.07.2009 21:26 
Kodiak 400 wahacz tył
Witam
Czyszcząc swojego nowo kupionego quada, od spodu po wyczyszczeniu wstępnym ukazał mi się niepokojący obrazek (jest na zdjęciu) wzdłuż tego czerwonego paska widać gdzie jest pęknięcie i jeden większy przełom
To jest poważna awaria? Czy to spawać? A jak spawać to muszę wszytsko rozebrać?
Image
Jeśli z moim quadem będe miał jeszcze jakieś pytania to zamieszcze je tutaj.
Biegi F-N-R muszę wrzucać trzymając tylny hamulec nożny?
Czy w czasie jazdy normalne jest to że plastik z napisem ultramatik (nakładka na przekładnie pasową) jest bardzo ciepły, i w okolicy filtra powietrza też jest wręcz parnik, czy to normalne? Powietrze łapane przez filtr powietrza lepiej jak jest zimne? Jest sens zrobienia snorkla? Bo z tego co patrzyłem to niemaproblemu ze zrobieniem takiego
Pozdrawiam i dziękuje za pomocne odpowiedzi :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 21:14
Posty: 195
Miejscowość: Korczyna
Quad: Kodiak 450 2004
PostWysłany: 24.07.2009 22:34 
Re: Kodiak 400 wahacz tył
Biegi chyba na ogół powinno się wrzucać na przytrzymanym hamulcu, tak jak w automacie zwykłym. Przy obserwacji zachowań, zauważysz, że nawet łatwiej wskakują.
Niektóre miejsca w/na quadzie się grzeją, ale to co opisujesz to chyba za dużo. Powietrze z odmy w airboxie jest ciepłe jednak nie sądzę żeby, aż tak. Nie znam się zbytnio, pisze to co mogę powiedzieć na podstawie mojego sprzętu.
Jeśli chodzi o powietrze łapane z filtra chyba nie ma żadnej różnicy w temp. Filtr ma za zadanie oczyszczać powietrze z różnych brudów, tyle (chyba) :|
Więcej nie powiem bo nie wiem. :>

_________________
Michał


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2009 11:47
Posty: 40
Miejscowość: Jelenia Góra Dolnośląskie
Quad: Yamaha Kodiak 400 2003 4x4
PostWysłany: 25.07.2009 06:26 
Re: Kodiak 400 wahacz tył
Dzięki śmigacz93
Biegi wchodzą idealnie i zawsze robie to z hamulcami i niech tak zostanie :)
Co do filtra powietrza chyba jedak lepiej jak jest zimne, ale to muszę sprawdzić w mądrych źródłach lub może ktoś na forum wie 8)
Jeszcze jak Jadę to czasem mam wrażenie jakby coś rzęziło mi w okolicach wału napędowego do przedniego dyfra, ale luzów na nim nie ma, może w wiatraku chłodnicy są jakieś brudy.
Jeszcze niewiem czy powinno mnie to niepokoić, otuż wiatrak chłodnicy włącza mi się dość często i tak jak wspomniałem wg mnie grzeje mi się gadzina, jutro odkręce przedni bagażnik i atrape pod nim dostane się do kabli i zrobię pożądek aby mieć kierunki a nie same awaryjne, sprawdze jeden przełącznik bo jest ale nie reaguje, i sprawdze płyn w chłodnicy i może go wymienie.
Temat wahacza nadal aktualny, narazie to widze jedynie opcje spawania ale wiem że to rozchartowuje materiał i spawanie może źle wpłynąć na otaczające elemanty, co robić?


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 21:14
Posty: 195
Miejscowość: Korczyna
Quad: Kodiak 450 2004
PostWysłany: 25.07.2009 08:09 
Re: Kodiak 400 wahacz tył
Doraźnie zespawać a potem wymienić na nowy wahacz. Tylko czy jest sens. Żeby później nie wyszło co więcej. Co do powietrza to i tak zanim trafi do komory się ogrzeje i tak. Przeglądzik zawsze warto zrobić. U mnie okazało się np. ze chłodnicę przebija gałąź więc :^^D:

_________________
Michał


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.