Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - dlaczego i skąd to cieknie oleista substancja
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 06:52



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
dlaczego i skąd to cieknie oleista substancja 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2009 14:35
Posty: 59
Miejscowość: Rybnik
Quad: Can Am 650
Poprzednie quady: Lucky Star 300 Yamaha Kodiak 450/
PostWysłany: 31.07.2009 09:57 
dlaczego i skąd to cieknie oleista substancja
witam dzis chciałem wymienic klocki z przodu podniosłem moja yamahe Kodiak 450 z przodu i sobie wymieniam, potem ide w przerwie na piwko, wracam i patrze mała plama o srednico ok 10cm oleistej substancji kolor rakby niebieskawy gestosc jak olej - patrze pod gada i cieknbie jakby to nazwac z takiej gumowej harmoinijki która łaczy jakby korpus z silnika a z drugiej strony idzie to jakby wahaczem w strone tylnego mostu, teraz pytanie skąd ten olej? to z mostu, jesli tak to teraz pytanie moge sciagnac ta gume i ja wymienic ( cielnie dokładnie w srodku tej harmonijki na zgieciu)



-- dodano 29.07.2009 19:18 --

teraz tą gumowa harmonijke- jest mała dziurka, może jakbym obrócił o 180 stopni to nie będzie przeszkadzała bo będzie wtedy og góry - jak myślicie??

po drugie tam nie ma w ogóle oleju, to skąd to ciekło, pod guma jest jakby to powiedziec lekko zardzewiałe takie no łaczenie jakby wałów napedowych - sory za brak fachowego słownictwa ale się nie znam

-- dodano 31.07.2009 09:56 --

tak mysle ze te łaczenie pod ta osłona gumowa wcale chyba nie musi być smarowane ( nie jest chyba w ogóle smarowane fabrycznie - jesli się myle niech mnie ktoś poprawi)

teraz pytanie skąd cieknie - pierwsza opcja z dyfra od tyłu druga opcja od strony silnika - nie wiem jak to sprawdzic i ewentualnie co tam jest jakies zimeringi czy cos??


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 31.07.2009 14:25 
Re: dlaczego i skąd to cieknie oleista substancja
Możliwe że olej z tylnego mostu dostał się do tunelu w którym idzie wał napędowy.Główka mechanizmu nie jest uszczelniana żadnym uszczelniaczem i jeżeli oleju było w moście za dużo to pod rozbryzgiem dostał się do tunelu a znajdując teraz dziurkę w harmonijce wycieka.Może podczas jazdy w dól pociekł olej tunelem bo tunel jest lekko uniesiony do góry w stronę silnika. A niebieskawy to pewnie jakiś ATF.Nie wiem jak masz przeniesienie napędu od strony silnika.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.