Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - POMOCY MISIEK NIE PALI!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 21.05.2024 20:12



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
POMOCY MISIEK NIE PALI! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 13.05.2013 20:25 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
Tutak komplet http://allegro.pl/nowe-sprzeglo-rozrusz ... 02669.html
trzeba szukać kiedyś kolega kupił oryginał nowy tylko że samo sprzęgło za 300zł


 
Profil

Rejestracja: 11.05.2013 09:36
Posty: 12
Miejscowość: żywiec
Imię: tomek
Quad: grizzly660
PostWysłany: 17.05.2013 15:46 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
Ja po wielu trudach i kilku telefonach znalazłem cena 650 zł http://www.gmpowersports.home.pl/catalo ... f3a61dcedc nowe za używane na allegr chciał gośćiu 450 więc wole dorzucic 200 i mieć nowe tylko czekać 10 dni karzą

-- dodano 13.05.2013 22:14 --

Dzięki maniekitr już kupione teraz tylko czekać .

-- dodano 16.05.2013 19:09 --

Mega problem nie wiem co robić ??.Po zakupieniu wszyskiego(lóżyska jedno kierunkowego sprzęgła rozrusznika i nowego klina wszystko poskładałem i zalałem płynami),motor odpalił za drugim zakręceniem bez problemu ale,ale problem z tym że rozrusznika nie wysprzęglało,strasznie szumiało jakby wirnika rozrusznika nie wysprzęgliło po odpaleniu motoru,szybko zgasiłem coś mi nie pasuje??(rozrusznik był gorący po 20 sekundach od odpalenia(szybko zgasiłem jakby po odpaleniu dalej obracał wirnikiem rozrusznika).Pytam i proszę o pomoc jak ma być założone łożysko na kole magnesowym są tam szczałki??mam odwrócić łożysko w tym wypadku na drugą strone przekręcic ??,tylko tam widze możliwość problemu.Ja na pewno poskładałem tak jak było wcześniej z tym że zachdzi prawdopodobieństwo że gościu co mi to sprzedał zle to wczesniej złożył,i sprzeadł kaszane co od początku nie odpaliła??Obecnie wszystko spowrotem rozkręciłem i na szczęscie wszystko pod pokrywą ,klin i łożysko jest ok,z tym że widac jakby przypalone od tarcia(a przy okazji po odpaleniu dalej obracało wirnikiem rozrusznika)przez chwila 20 sekund .Kolego maniekitr co o tym myślisz ??proszę O POMOC ??Czy masz czas zajrzec do tego gada??

-- dodano 16.05.2013 19:37 --

Łożysko mam dokładnie tak przykręcone jak na tym zdjęciu u kolegi w kingu??I też własnie ten niebieskawy kolor na łożsku w miejscu styku z tym dużym kołem zębatym??szczałka na zewnątrz a zdrugiej strony do koła megneta wchodzi prądnica??Sam nie wiem może tak głośno ma ta maszyna chodzić i szum ma odchodzić z silnika(jakby po odpaleniu motor nie puścił rozrusznika)ale jak dla mnie coś jest jeszcze nie tak i ten bardzo gorący rozrusznik,nie wiem jak dokładniej to wytłumaczyć tel.881229280.POMOCY :(

-- dodano 17.05.2013 08:29 --

A teraz na spokojnie po przespanej nocy i przemyśleniach doszedłem do przekonania że wszystko poskładałem jak należy jedyna możliwość że klin jest trochę za długi i koło pasowe mocno dociska po skręceniu duże koło zębate i ewentualnie wszysko chodzi na sztywno.W każdym razie motor odpalił od strzała ale według mnie duże koło zębate obraca się razem z wałem już po odpaleniu ciągnąc tym samym rozrusznik ale sam już nie wiem może spanikowałem i ma to tak głośno chodzić ale to przez to że nigdy nie słyszłem jak ta maszyna chodzi normalnie sam nie wiem ??Dodam że klina nie mam orginalnego tylko dorabiłem

-- dodano 17.05.2013 13:46 --

Witam potwierdziły się moje obawy po ponownym rozmontowaniu i złożeniu(skróceniu klina) a na skutek wczorajszego odpalenia zepsół się rozrusznik i teraz w ogóle nie kręci,nawet na krótko podłączony bezposrednio z akumulatora na wydaje żadnego dzwięku :zalamka: .Jeżeli ma ktoś jeszcze zdjęcie orginalnego klina lub jego wymiary to bardzo proszę.Już mam załamke z tym gadem

-- dodano 17.05.2013 16:46 --

:zalamka: Rozrusznik po wyjęciu dzwonił jak skarbonka z monetami ,po otwarciu stwierdzam że szczetek nie ma a kilka częsci wirnika też została wyrwana i zmielona,dodatkowo zauważyłem wyrwane trzy ząbki z małego podwójnego koła zębatego na które przenoszony jest napęd z rozrusznika na duże koło zębate które jest na wale.Wczoraj po odpaleniu czułem że coś jest nie tak w pracy maszyny jednak zanim zdążyłem zgasic(chodził 30 sek max)rozrusznik i ząbki na trybku zostały wyrwane :zalamka: .Tak jak wczoraj pisałem jakimś cudem po odpaleniu silnik ciągnoł rozrusznik prawdopodobne dlatego że duże koło zębate było przez trochę zadługi klin zblokowane na sztywno z magnetem,zanim założyłem obudowe sprawdzałe na sucho i łożysko jednokierunkowe działało dobrze .proszę Was o zdanie czy to możliwe co mi się przytrafiło z tym gadem .Równoczesnie zwracam się z pytaniem czy ktoś przypadkiem nie posiada do sprzedania podwójnego koła zębatego na allegro nic nie znalazłem ??Pomocy ratujcie mnie z tym misiem :(

_________________
Pozdrawiam tomek2005


Ostatnio zmieniony przez tomek2005 17.05.2013 15:46, edytowano w sumie 6 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.12.2009 15:41
Posty: 2266
Miejscowość: Zasole Bielańskie Oświęcim
Quad: Renegade 800, Grizzly 700
Poprzednie quady: Vinson 500 inne motocykle
PostWysłany: 17.05.2013 18:38 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
sprzęgło kierunkowe jest zbudowane z małych klinów które blokują się w jedną strone, same kliny mogą wypaść i ktoś mógł je żle wsadzić wtedy będzie blokowało w obie strony, sprawdż dobrze czy wszystkie są ustawione w jedną strone
po wsadzeniu tego koła w to sprzęgło ręcznie powinno się kręcić bez żadnego oporu w jedną strone a w drugą się blokować
po skręceniu wszystkiego tak samo powinno się kręcić do tyłu lużno a do przodu (tak jak się silnik kręci) powinno się blokować


 
Profil

Rejestracja: 03.11.2011 20:25
Posty: 76
Quad: Grizzly 660
PostWysłany: 17.05.2013 20:01 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
sprzęgło jednokierunkowe jest skręcone za pomocą 3 srubek z kołem zębatym ktore obraca się na wale (ma tulejke brązową w srodku). Powinno dziąłac tak ze w przypadku krecenia rozrusznikiem sprzegiełko spina a w drugą strone nie. Następnym razem jak złożysz wystarczy że pociagniesz za linkę do rozruchu ręcznego i jeżeli bedziesz slyszał ze rozrusznik się kręci to znaczy że jest zle.
Klin nie ma tutaj znaczenia - on ustala i przenosi naped z magneta na wał.

Tak jak pisze maniek, mozliwe ze sprzegło było wadliwe, z tego co pamiętam to nie ma możliwości załozenia sprzegła odwrotnie, poza tym gdbyś tak zrobił to nie odpaliłbyś rozrusznikiem bo bylo by odblokowane w tą strone.

Jak wygląda twoje koło zębate? to ktore wchodzi w środek sprzęgiełka? Może ma powierzchnie uszkodzoną i stąd blokowanie w druga strone.


 
Profil

Rejestracja: 11.05.2013 09:36
Posty: 12
Miejscowość: żywiec
Imię: tomek
Quad: grizzly660
PostWysłany: 04.06.2013 15:10 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
wiatam wszystkich tak jak wcześniej pisałem winą za ten rozwalony rozrusznik jest raczej za długi klin który blokował duże koło zębate,przez to że wystawał kawałek za magneto a koło pasywne te na którym jest szrpak wszystko scisło.Klin po przez to sciśniecie zachaczył się z dużym kołem zębatym tym samym napędzając rozrusznik po odpaleniu.Łożysko jednokierunkowe jest nowiutkie i nic z niego nie wypada i skoro po złożeniu rozrusznik zakręcił jak trzeba to wydaje mi się że działa poprawnie.Na jutro mam mieć nowy rozrusznik ale brakuje mi jeszcze trybka tego podwójnego małego koła zębatego na które rozrusznik przenosi napęd i jeżeli miał by ktoś na stanie to Kupię :)

-- dodano 20.05.2013 10:46 --

A tu już wyjaśniam dokładniej na linku który wstawie widać koło zębate duże http://allegro.pl/kolo-zebate-rozruszni ... 90692.html w srodku te koło ma cztery wyżłobienia klin był długi i za wysoki po skręceniu wskoczył do jednego wyżłobienia i trzymał duże koło co doprowadziło do zmielenia rozrusznika gdyż wał się kręcił razem z dużym kołem zębatym .Jak rozumie przy odpalaniu z rozrusznika duże koło zębate blokuje poprzez łożsko jednokierunkowe(na stałe z magnetem i klinem który to maneto trzymie na wale )i obraca wałem .po odpaleniu łożysko kierunkowe puszcza a dużę koło żebate nie powino się już kręcić u mnie było przez ten klin tak żę po odpaleniu dalej obracało dużym kołem .Na dniach będę miał częsci i tym razem postaram się nie narobić żadnych szkód :oczy: :oczy:

-- dodano 20.05.2013 13:03 --

To potrzebuje http://www.ebay.com/itm/370816055183?it ... 8f&vxp=mtr rozsądne pieniądze,a teraz cena przez yamahapolska 533 zł.Podzwoniłem po gostkach z allle jeden ma :x ,chce 250 pln za używke,rozbój w biały dzień z tymi cenami .Szukam dalej.

-- dodano 24.05.2013 16:35 --

Maszyna trafiła w ręce fachowca,czekam na diagnoze ale jak słyszałem jak powinna chodzić zdrowa maszyna to mój chodził jak czołg.Z tego co wstępnie stwierdził fachowiec coś z ustawieniem "balansera" lub jeszcze bardziej prawdopodobne że gościu od którego kupiłem sciemniał jak h....i zle poskładał silnik a przynajmniej lewą strone wałka,dalej kręciło rozrusznikiem trochę zmiejszyło się jak popuściłem śrube z koła pasowego która była dorabiana ukręcona i na klej :szok: ale jeszcze wysokie obroty na których chodzi,zapieczona linka zmiany biegów to narazie zdaje się początek napraw.Nie spodziewałem się też iddeau za cene 10500 za 2005 rok jaką wynegocjowałem po tym jak nie zapalił,wiem że mam zapas nawet na kape w najgorszym wypadku.Ale nie szkoda mi było mi kasy przy zakupie a czasu i fajnej pogody.Wiecej się tak nie wdup...

-- dodano 04.06.2013 16:10 --

Witam.Dziś maszyna trafiła na stół operacyjny :o .Ja wiem już wszystko :szok: jestem bogatszy o wiedze z zakresu mechaniki i biedniejszy o 4 tyś,miśiu okazał się wielkim wałem :( dosłownie i w przenośni :(sprawdziły się czarne scenariusze na szczęcie w tym całym nie szczęściu trafił się fachowiec z prawdziwego zdażenia w mojej okolicy prawdziwy czeladnik,rzemieslnik mistrz swojego fachu z małego warssztato-garażu.Misiu był poskładny tylko na jedno odpalenie ,mianowicie wał korbowy był uszkodzony miejsce na klin z jakiś powodów zostało naćięte kątówką(ja tego nie skumałem i dorabiałem klin i próbowałem poskładać) mniej wiecej trzy razy większe od orginalnego ok 4 cm długości i poszeżone na 0,6 cm,co osłabiło wał który zaczął na koniec pękać,zerwana sruba na kleju i rozbity wał od sćiągaczy mechanik powiedział że polska WSK by tak jeszcze pojeżdziła ale nie misiu ,pozatym co już wczęśniej pisłem łożysko jednokierunkowe ,dodatkowo bieżnia (duży tryb sprzęgła rozrusznika)która była wyrażnie zużyta a którą ponoć wymienia się w komplecie ze łożyskiem jednokierunkowym,magneto krzywe i środek kilka razy przekręcony z klinem,łancuszek pompy oleju schodził przy dobrych wiatrach palcami,zapieczona linka wysprzelenia lewarka zmiany biegów,gniazdo silnika i przedniego wału wypadało :szok: to tyle co udało się do tej pory dojżeć ale raczaj już wszysstko.Po przegadaniu z mechanikiem i po moich przemyśleniach, przeliczeniach i możliwościach w obecnym stanie rzeczy a żeby mieć spokój z misiem na kilka lat,zapadła decyzja że maszyna zostanie reanimowana i tak do misia trafi nowe serduszko wiseco korba łożyska komplet 1200 pln,łożysko jednokierunkowe + tryb(bieżnia) nowe oryginał 830 zł,magneto 200pln,gniazdo 300 oryginał,nowe łancuszki oryginał 2 szt 300 pln,nowy rozrusznik 300 pln,wszystko uszczelni nowy komplet uszczelek uszczelniaczy zimeringów 400pln,zostaną wymienione oleje dyfry+silnik,filtry i płyny ustrojowe.Na koniec miśiu zostanie wyregulowany i teraz cena dla mistrza za wszysko z gwarancją jak dlamienie bomba 1000 pln :^^D: .Na koniec jeszcze przestroga dla wszyskich chcących kupić i jeżdzić takiego typu maszyną nie bierzcie czegoś co nie pali,bo pózniej zamiast jeżdzić, trzeba kombinować cześći i mechanika a nieucziwych wałkarzy sprzedwców atv widać nie brakuje tylko napomkne że gościa spotka kara za ten wałek.

_________________
Pozdrawiam tomek2005


Ostatnio zmieniony przez tomek2005 04.06.2013 15:10, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.09.2012 17:59
Posty: 8
Miejscowość: Łomża , Jednaczewo
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 23.09.2013 19:17 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
witam
koło zębate powinno mieć luz na boki??
pozrawiam


 
Profil

Rejestracja: 19.12.2012 21:53
Posty: 22
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris chyba 425.
PostWysłany: 21.03.2014 12:19 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
cześć poradziłes sobie z tym quadem? jeździsz coś w okoliach żywca? bo ja dalej nie mam zabardzo z kim śmigać. Pozdrawiam Robert


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.06.2014 20:04
Posty: 23
Miejscowość: Wyszków
Imię: Mateusz
Quad: Grizzly 660 06r.
PostWysłany: 19.07.2014 21:10 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
Witam kolegów. Mam następny problem z miśkiem. Po wymianie dyfra tylnego postanowiłem zajrzeć do paska napędowego. Był w dwóch miejscach nadpekniety więc stwierdziłem że go wymienie. Miałem problem z od kręceniem wariatora ale sobie jakoś poradziłem. Po złożeniu wszystkiego próba odpalenia i lipa. Naciskam na starter misiek zakrecil normalnie i zaczął kręcić sam rozrusznik. Ponowna próba za kręcenia i teraz od razu sam rozrusznik się kręci. Zlapalem za szarpana i wał się przekręca jak szarpne a z rozrusznika nie chce. Przekaźnik słychać, rozrusznik kręci ale nie kręci wałem. Co mogło się stać?

Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 21.07.2014 17:01 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
Najprawdopodobniej sprzeglo rozrusznika padlo.

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 17.06.2014 20:04
Posty: 23
Miejscowość: Wyszków
Imię: Mateusz
Quad: Grizzly 660 06r.
PostWysłany: 21.07.2014 20:20 
Re: POMOCY MISIEK NIE PALI!
Zagadka rozwiązała się. Okazało się że nic się nie stało. Po odpaleniu z szarpaka zgasiłem quada i próba z rozrusznika i odpalił od razu normalnie. Kolejnych kilkanaście prób i odpala normalnie. Być może kończy się już sprzęgło rozrusznika ale na razie odpala, okaże się niedługo :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.