Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - coś nie gra z manetką gazu w Gr 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 08:48



Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
coś nie gra z manetką gazu w Gr 700 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 20.01.2007 22:01 
coś nie gra z manetką gazu w Gr 700
Witam

Jest!. Znalazłem wreszcie wadę nowego G 700. Coś jest nie halo z manetką gazu, gdyż kontuzjuje mi kciuk, jeździłem różnymi quadami i zawsze bolały mnie ramiona, łokcie, nadgarstki, ale żeby kciuk.

To nie dowcip, koledzy doradźcie coś mądrego, sprawdzałem dzisiaj w innej maszynie, manetka chodzi dużo lżej.

To jeszcze dopiszę, że motór jest w kosmos odjechany, żeby Yamaha nie myślała, że sobię jaja robię.

Help

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 20.01.2007 22:44 
Obróć ją może źle jest ustawiona tzn. albo za głęboko musisz wciskać, albo za bardzo wystaje. Przesmaruj także linkę. Jeśli się przesiadłeś z innego zostaw pare dni na przyzwyczajenie. Może linka została gdzieś przytrzaśnięta...


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 21.01.2007 10:45 
nie wiem jak jest w grizlim ale w moim Linhaiu w manetce na kierownicy jest sprezyna ktora odpycha cięgło. te sprezyne spokojnie można wypiac bo linka itak będzie się cofac, bo przecież na gazniku jest rownierz sprezyna. po co się mocowac z dwoma sprezynami skoro można z jedna?

oczywiscie smarowanie linki to też wazna sprawa. jesli się zastanawiasz jak to zrobic to podpowiem ze bedziesz potrzebowal strzykawke i igle ( taka do robienia zastrzykow igle do strzykawki - dostaniesz za grosze w kazdej aptece )ladujesz igle wzdluz linki do pancerza ( na zakonczeniu linki w manetce, mozesz też przysmarowac na drugim koncu linki ) i wduszasz tlok strzykawki. z reszta chyba nie muszę tego tlumaczyc...


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 21.01.2007 12:06 
Jedna sprężyna nie zagra, bo to powrót manetki, takie modyfikacje są nierozsądne i nie sprawdzają się.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 21.01.2007 12:39 
Shelton nie rozumiem. czemu niby cos mialoby być nie tak. ja tak jezdze od kilku tygodni i wszystko jest ok. w koncu to tylko lnka nie ma tam wielkiej filozofii


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 15:07
Posty: 696
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: 21.01.2007 13:23 
Gorzej gdy ta jedyna sprężyna trzaśnie w najmniej odpowiednim momencie przy przepustnicy otwartej na maxa :(
pozdro :D

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 21.01.2007 14:50 
no tak, nie da się ukryc, ze trochę racji masz...

ale nie slyszalem zeby komus kiedys pekla ta sprezyna przepustnica wychyla się o pol obrotu, nie sadze zeby mialo to penkac a cieglo można cofnac kciukiem

Z Twoim nastawieniem to w ogóle nie powinienem jeździć quadem, samochodem z reszta też ( autobusem, pociagiem, samolotem to już w zadnym wypadku... )

poza tym mam wylacznik zaplonu na kierownicy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 15:07
Posty: 696
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: 21.01.2007 15:59 
]
Cytuj:
Z Twoim nastawieniem to w ogóle nie powinienem jeździć quadem, samochodem z reszta też ( autobusem, pociagiem, samolotem to już w zadnym wypadku... )

Ale żeś mi dowalił :(
Chodziło mi tylko o to że różne sytuacje się zdarzają.
Osobiście miałem dwie sytuacje (fakt że w motorze) gdy w trudnym momencie zawiódł mnie "powrót" przepustnicy i to po mimo tego że miałem manetkę z dwoma linkami (gaz i powrót) .
Nie będę tłumaczył szczegółów.
Słuchaj.. Nie miałem na celu Ciebie krytykować czy coś w tym stylu,to było bardziej stwierdzenie faktu który mnie spotkał i tylko o to mi chodziło,myślałem że może coś podpowiem ku przestrodze.
Ale widzę że nie potrzebnie zabrałem głos - powodzenia

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 21.01.2007 16:24 
spoko, nie mam zamiaru się z nikim wyklucac. na pewno trochę racji masz...

tak czy ianczej ja jezdze i chwale, jakan razie jest ok. jak ktoś mial przypadek ze mu pekla sprezyna cofajaca przepustnice to niech napisze, ja nigdy o niczym takim nei slyszalem, choc wiadomo wypadki się zdarzaja.

pozdr.


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 21.01.2007 18:17 
Nie mam zamiaru do niczego przekonywać, parę razy w enduro zdjąłem sprężynę i linkę powrotu.... żeby chodziło lżej... na jednej. Czasami przez tą modyfikację przepustnica potrafiła się zaciąć... to jest przykre kiedy nie można odpuścić gazu a wokół drzewa... a Ty jedziesz motocyklem na tylnym kole...
WSZELKIE MODYFIKACJE W OBRĘBIE GAZU i JEGO MANETKI SĄ RYZYKOWNE. Pomyśl 1000 razy zanim zapłacisz za to najwyższą cenę...


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 21.01.2007 18:40 
Byłem już w aptece, mam strzykawkę i igłę, dzisiaj zrobię misiowi olejowy zastrzyk w linkę.

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.03.2006 21:50
Posty: 52
Miejscowość: Okolice Poznania
Quad: Grizzly 700 FI
PostWysłany: 21.01.2007 22:10 
Sprawdź Kolego poprowadzenie linki gazu. Najprawdopodobniej ktoś montując kierownicę lub manetkę gazu "przewinął" linkę. Fabryczne Quad jest dostarczany ze zdemotowaną kierownicą manetkami kołami i amortyzatorami. Osobiście przejachałem 1700km i nie mam problemu z gazem, tak więc myślę że tu tkwi błąd. Smarowanie wiele nie da bo pancerz linki pokryty jest teflonem i nie wymga smarowania. Prawidłowo zmontowany gaz działa lekko i palec nie cierpnie ale zawsze jak ktoś lubi moża zamontować roll-gaz. Pozdrawiam.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 21.01.2007 22:15 
PawełW napisał(a):
poprowadzenie linki gazu. Najprawdopodobniej ktoś montując kierownicę lub manetkę gazu "przewinął" linkę. Fabryczne Quad jest dostarczany ze zdemotowaną kierownicą manetkami kołami i amortyzatorami. Osobiście przejachałem 1700km i nie mam problemu z gazem, tak więc myślę że tu tkwi błąd.


Dzięki Paweł W, sprawdzimy bestyjkę.

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2006 23:41
Posty: 174
Miejscowość: Poznań
Quad: Kymco MXer 150
PostWysłany: 21.01.2007 22:25 
off topic - czemu nie montuje się fabrycznei roll gazu
apropo tematu: czemu w quadach fabrycznie nie jest montowany roll-gaz, tak jak w motocyklach? domyslam się ze chodzi o bezpieczenstwo, ale konkretnie z jakiego powodu?


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 21.01.2007 22:33 
Na górkach niektórzy mieli by problem - robisz np. małe hop i ciągniesz obie ręce. Wtedy ciądniesz gaz i zaliczasz glebę.

Producenci montując to rozwiązanie myśleli głównie o bezpieczeństwie.

Również użytkowość w błocie i innych ekstremalnych warunkach - czasem schodzimy i przytrzymujemy kierownicę od strony prawej i dawkujemy gaz - nieopatrzne dawkowanie mogło by się źle skończyć.

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 83 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.