Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - krzywa tylna oś Raptor
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 05:10



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
krzywa tylna oś Raptor 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2005 19:54
Posty: 13
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: Raptor
PostWysłany: 26.05.2005 20:02 
krzywa tylna oś Raptor
:płacz: :płacz: :płacz: :płacz: :płacz: :płacz: :płacz: :płacz:
witam
mam pytanko na pewno ktoś już miał z tym do czynienia miałem dzwona w którym ucierpiała tylna oś w moim rapim mam dylemat co z tym zrobić czy to można prostować jeśli tak to w jaki sposób ,jestem początkującym posiadaczem quada wolę zapytać zanim coś spi,,,, za ewentualne rady dziękuje


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 26.05.2005 21:41 
Można ale .... (zawsze jest jakies ale :D) wymaga to duzo doswiadczenia, i sporo pracy. Zrobi to dobry tokarz, ale zanim się za to wezmie powinienes ja rozhartowac w specjalistycznym zakładzie, następnie zawieźć do wspomnianego tokarza, on ją wyprostuje za pomocą odpowiednich przyrządów, a nstępnie po tym zabiegu znów trzeba ją poddać obróbce cieplnej utwardzając powierchniowo.
Podsumowując - sam się za to nie bierz bo nic nie zdziałasz, prędzej popsujesz, wymaga to zaawansowanej techniki i odpowiednich narzedzi. Ale jesli zanjdziesz fachowcow to nie powinno być problemow.
Ostrzegam też ze rozbieranie tylnego zespołu wachacz-os to chyba najgorsze ku...stwo jakie jest w quadzie - wymaga to strasznej siły (momenty dokręcenia nakrętek na osi sięgają 300-400 Nm :!: :!: :!: ), i odpowiedniego wyposażenia warsztatu (typu klucze 6-kątne o dużej wytrzymałości i rozmiarach 48-52). Broń cię Panie Boże przed zabieraniem się do tego z młotkiem i pobijakiem lub używając populanej wśród panów od rurek "żaby" lub "francuza" :D bo zdemolujesz wszystko strasznie nic nie osiągając...

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2005 19:54
Posty: 13
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: Raptor
PostWysłany: 27.05.2005 07:15 
oś tylna Raptor
właśnie jadę szukać kogoś kto się tego podejmie , z odkręceniem nie miałem najmniejszego problemu poszło gładko ,może było za słabo dokręcone ,dzięki za szybką odpowiedż ,napiszę czy mi się udało
pozdrawiam :lol: :lol: :lol: :lol:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2005 19:54
Posty: 13
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: Raptor
PostWysłany: 28.05.2005 10:06 
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
witam ponownie
moja maszyna jest już na chodzie .w warsztacie slusarkim dali sobie świetnie rade z ośką zawiozłem rano i w południe była gotowa chyba dobrze trafiłem bo okazało śię że syn właściciela jeżdżi na crossie ( w mistrzostwach Polslki)dobrze wiedział co z tym zrobić cała impreza kosztowała mnie 100 zł
pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.