Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z chłodzeniem Raptor 700
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 15:42



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Problem z chłodzeniem Raptor 700 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.12.2016 18:28
Posty: 17
Imię: KRYSTIAN
PostWysłany: 15.01.2017 11:10 
Problem z chłodzeniem Raptor 700
Witam wszystkich forumowiczów. Niedawno o nabyłem Raptora z roku 2008 wszystko jak naradzie jest ok poza chłodzeniem jeździłem ostatnio troszkę i zauważyłem że wcale nie włącza mi się wentylator na początku jeździłem krótkie odcinki i tłumaczyłem sobie to mrozem ale teraz gdy pojeździłem. Więcej zaczęło mnie to niepokoić.. silnik strasznie się grzeje co prawda wody nie zagotowal ale wcale się nie włącza.. jestem laikiem ale na moje oko powinien się włączyć.. dodam tylko że jak go przywiozłem to pamiętam że gdy go zgasiłem to na chwilę się włączył.. proszę,e o pomoc i pozdrawiam..


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 15.01.2017 11:49 
Re: Problem z chłodzeniem Raptor 700
Ja też mam yamahę i u mnie sprawa wygląda tak silnik się grzeje tak że go dotknąć nie idzie :D Czujnik jest sprawny bo przy starcie quada kontrolka zapala się, tak jak by sprawdzenie czy to działa nie wiem dokładnie. Jest o tym w książce. Mam chłodnice oleju i czuje różnice na dolocie i wylocie z chłodnicy więc działa. Czujnik ani razu od wys temp oleju mi nie zaświecił a mimo to silnika nie mogę dotknąć. Ja u siebie dorobiłem sobie do wentyla dodatkową instalacje na guzik tak bym podczas postoju sam odpalał sobie wentylator. Jeśli płynu chłodzącego Ci nie ubywa, kontrolki masz sprawne to w czym problem ? Silnik się grzeje bo ma wysokie obroty i wydziela dużo ciepła :P To nie jest silnik wolno obrotowy (100obr/min) statkowy, który ma kilkanaście chłodnic żeby jego temp wynosiła 60 stopni :P


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.01.2008 19:23
Posty: 463
Miejscowość: Olsztyn
Quad: Yamaha Raptor 700 (15)
Poprzednie quady: Kingway 200; Raptor 660; Raptor 700 (07)
PostWysłany: 27.01.2017 19:38 
Re: Problem z chłodzeniem Raptor 700
Odpal go na postoju i zostaw na wolnych obrotach, po jakimś czasie się załączy. Podczas jazdy zimą na długich przelotach nie ma opcji żeby się włączył wentylator. Nawet latem na długich przelotach się nie załącza. Żeby sprawdzić wentylator podłącz go na krótko, odepnij kostkę przy wentylatorze i tam podłącz + i - będziesz miał pewność czy wiatrak działa.

_________________
SQUAD OLSZTYN 2x4


Ostatnio zmieniony przez sebala, 27.01.2017 19:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.