Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zakup Quuuuadziqua ;-)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 10:18



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Zakup Quuuuadziqua ;-) 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.08.2006 21:33
Posty: 92
Miejscowość: Imielin
Imię: Robert
Quad: Yamaha Raptor 700r
Poprzednie quady: Yamaha Raptor 660
PostWysłany: 05.08.2006 21:40 
Zakup Quuuuadziqua ;-)
Witam chce kupić Quadzika a konkretnie raptorka 660 ale nie w sumie dopiero zaczynam swoją przygode z Quadami i to ma być maszyna używana i mo problem polega na tym że nie bardzo wiem na co zwracać szczególną uwage jeśli chodszi o stan techniczny i mam obawy żeby nie kupić quadzika"po przejściach" :x i jakiegoś który ścigał się na zawodach i czy lepiej kupić sprowadzonego np z USA i czy znacie ewentualnie kto sprowadza pewne i sprawne techniczne używane Quady.Pozdrawiam serdecznie wszystkich ?Quadowiczów i quadowiczki bo też się zdażają :D


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 05.08.2006 22:02 
Facet1978 napisał(a):
nie bardzo wiem na co zwracać szczególną uwage jeśli chodszi o stan techniczny

Przeczytaj to :
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=902

Facet1978 napisał(a):
mam obawy żeby nie kupić quadzika"po przejściach" i jakiegoś który ścigał się na zawodach

Następny wyznawca niemądrych teorii... Niejeden który ścigał się na zawodach i był profesjonalnie serwisowany będzie lepszy niż każdy inny w którego chłop młotkiem stukał.

Facet1978 napisał(a):
i czy lepiej kupić sprowadzonego np z USA

A uważasz że tam jeżdżą inaczej niż tutaj ?


Facet1978 napisał(a):
czy znacie ewentualnie kto sprowadza pewne i sprawne techniczne używane Quady.

Na forum reklamowanie kogokolwiek jest niedozwolone.


 
Profil WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 05.08.2006 22:59 
Krz (scyzor) napisał(a):
Facet1978 napisał(a):
mam obawy żeby nie kupić quadzika"po przejściach" i jakiegoś który ścigał się na zawodach

Następny wyznawca niemądrych teorii... Niejeden który ścigał się na zawodach i był profesjonalnie serwisowany będzie lepszy niż każdy inny w którego chłop młotkiem stukał.


Krz

nie obraź się ale to co zawodnicy sprzedają to są kupy, z lekko tylko opóźnionym zapłonem, nikt nie sprzedaje DOBREGO quada, sprzedaje w momencie kiedy wiecej w nim dłubie niż jeździ...

Widzialem kilka quadów 'po zawodnikach', widze co się sprzedaje po okolicy i wiem w jakim stanie są te quady...

Zadnego z nich ani ja ani Ty byśmy w zyciu nie chcieli mieć, i wmawianie innym ze te quady są super bo są serwisowane, hmm...

To bajki o zadbanych sprawnych profesjonalnie zajeżdzonych quadach ;)

I gosc ma racje kupując nowego...

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 05.08.2006 23:41 
Jest jeszcze coś takiego jak wymiana sprzetu na nowocześniejszy, bądź bardziej pasujący do stylu jazdy zawodnika... A po drugie nikt z zawodowców nie jezdzi na quadzie do momentu dopóki ten się nie rozpadnie, tylko sukcesywnie wymienia zuzywające się części - nie powiesz mi ze ktoś ryzykuje jazde z np. nie od konca sprawna pompa hamulcowa, rozbitymi amortyzatorami itd. - a nawet jeśli taki sprzęt sprzedaje, to wiadomo że jest on normalnie zużyty(co po prostu pociąga za sobą wymianę odpowienich zużywających isę podzespołów) - a nie wymęczony X krotnym dłubaniem przez niewprawną osobę, jak to ma miejsce w znacznej większości sprzetów używanych przez amatorów (co skutkuje dziwnymi usterkami, i zastanawianiem się potem co się może popsuć i kiedy). A w sprzecie w którym wiesz co się zużyło, lub co zużyć się powinno po prostu kupujesz zestaw naprawczy i po ptokach - łożyska, zestawy naprawcze pomp hamulcowych, amortyzatory oddaje się do regeneracji za ułamek ceny nowej sztuki (np. cena wysokiego modelu Elki na tył to około 1100$, a jego regeneracja wyniesie 300$ plus masz gwarancję jak na nowy).
Chyba że nie mówimy o zawodnikach tylko tka jak napisałeś o "zawodnikach" - a to są już 2 różne sprawy :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


Ostatnio zmieniony przez aXcid, 05.08.2006 23:49, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 05.08.2006 23:46 
krecik napisał(a):
nie obraź się ale to co zawodnicy sprzedają to są kupy, z lekko tylko opóźnionym zapłonem, nikt nie sprzedaje DOBREGO quada, sprzedaje w momencie kiedy wiecej w nim dłubie niż jeździ...

Oki Krecik , trochę nie o to mi chodziło, niejasno się wyraziłem...
Piszesz o zajeżdżonych w zawodach , ale mnie nie chodziło o kilkanaście quadów bo tylu zawodników jeździ stale i regularnie i niewątpliwie katują sprzęt (choć równie niewątpliwie go porządnie serwisują), a że po czasie intensywnego użytkowania wszystko się zużywa to fakt.
Wielu tutaj na forum wystartowało gdzieś tam raz czy dwa, i chodziło mi o takie przypadki , zeby nie orzekać, że to sprzęt po zawodach więc jest złom, bo z takim czymś się ostatnio spotkałem, że ktoś sprzedawał porzadnego quada i pochwalił się że raz w cross country startował, kupującym miny zrzędły, pokrzywili się , pokwękali i orzekli , że jak po zawodach to na pewno zużyty i zrezygnowali.
Także nie ma co oceniać pochopnie.

krecik napisał(a):
I gosc ma racje kupując nowego...

Kiedy gość własnie nie pisze o nowym.
I własnie, nie wiem dlaczego miałoby być lepiej sprowadzić ze Stanów, bo napisał to w kontekście stanu technicznego. A przecież tam katują sprzety w takim samym stopniu jak u nas, jak nie bardziej, a skąd wiadomo gdzie tam ten quad startował?


 
Profil WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 05.08.2006 23:48 
Ja jezdze w przeprawówkach

Na ogól jak sprzedajesz quada to nie zaraz po wymianie amortyzatorów i pompy hamulcowej na nowe, tylko tuż przed... nawet jeśli wymieniasz na nowszy model to na ogól się to dziwnym trafem zbiega z terminem duuuużego przelgądu i naprawy głównej

a czasami przekładane są spowrotem te stare bo i takie przypadki widziałem...

czasem quad jest po kompletnym zalaniu wodą i szlamem... zatankowany do pełna

i mnóstwo innych opowieści dziwnych treści i przygód

po których absolutnie całkowicie super hiper niejezdzone w terenie pojawiają się na giełdach :-(

AxCid, absolutnie nie przekonasz mnie do kupna UZYWANEGO w RAJDACH quada...

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 05.08.2006 23:51 
Krecik...a co napisał autor tematu? Czy tu jest jakakolwiek mowa o quadach PRZEPRAWOWYCH? 8) No chyba że Raptora przeciągniesz za soba po bagnach, ale to wtedy jest quad przeprawiany a nie przeprawowy :uśmiech: I mowa jest o zawodach, nie rajdach :)

Cytuj:
AxCid, absolutnie nie przekonasz mnie do kupna UZYWANEGO w RAJDACH quada...

I wcale nie zamierzam, pokazuję tylko pewnie niedociągnięcia w całości rozumowania. Jak Krz napisał - nie wszystko używane w zawodach się do niczego nie nadaje, i nie wszystko używane przez amatorów nadaje się do czegokolwiek.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 05.08.2006 23:54 
Axcid :-) Czy naprawde jeden rajd będzie się róznił od drugiego ? :>

Jedno i drugie jest na czas :-)

A na szybkościówce Sprzęt chyba dostaje jeszcze bardziej w dupe niz na przeprawce ;-)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 06.08.2006 00:02 
Nie do konca - kurz ma znacznie mniejszą zdolnosc penetracji niż woda z mułem. Rozwalic amortyzator jest na obu równie prosto - na trasie przygotowanej do MX'a rzadko wystepuja duze głazy...a pod woda się zdarzaja. Dodatkowo, na szybkościówce nie zalejesz silnika średnio dla niego zdrową wodą (chyba że zawodnik się obficie poci :uśmiech: ).

Zresztą te wszystkie "usterki" w stylu zalania, niedosmarowania itd, to i tak jest małe miki - do tego quad słuzy i z tym się trzeba liczyc. Takie zalanie jak to pisales woda i szlamem jest grozne tylko wtedy, gdy tłok spotka się z woda, pokrzywi zawory itd. A wtedy nie da się "do zyda" i zeby działał "na szybko", zadne Motodoktory, Ceramizery, trociny i tym podobne wynalazki nie dokonaja cudu - wymaga to normalnych napraw, po których dostaje się sprawny Sprzęt. Jesli Sprzęt tylko umrze i zaleje go woda - jak dobrze wiesz, wykrecenie świecy i spuszczenie wody przywraca go do zycia, i jezdzi jeszcze dlugo dlugo - i namiętnie :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.