Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Odpryski lakieru na spawach
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 22:29



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Odpryski lakieru na spawach 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika
PostWysłany: 07.05.2015 19:59 
Odpryski lakieru na spawach
Witam
Czy odpryski lakieru na spawach ramy w quadzie chociażby Yamaha Raptor 350 to coś normalnego czy świadczy to o zmęczeniu materiału w tych miejscach?


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 07.05.2015 20:06 
Re: Odpryski lakieru na spawach
A ile lat ma ta Yamaha.
Odpryski lakieru to znak pracy spawów. Po kilku....... zrobionych kilometrach poprostu się pojawiają i tyle.


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 07.05.2015 20:47 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Raptor z 2007 roku. Dzięki robertmuszka przynajmniej trochę mnie uspokoiłeś.
Dopiero co dziś go kupiłem i już mam pierwsze problemy - pojeździłem z 1,5 godziny i po tym czasie zaczął wydobywać się metaliczny odgłos z tylnej części coś jakby tarło o tarczę hamulcową ale to jutro sprawdzę dokładnie jak wrócę z uczelni.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 07.05.2015 21:19 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Najpierw sprawdzasz oleje i najlepiej wymieniasz , potem się bawisz.


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 09.05.2015 21:10 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Co do tych odgłosów to pochodzą one z tarcia klocków o tarczę. Wyjąłem klocki popchałem quada do przodu i nie było metalicznego odgłosu. Założyłem klocki z powrotem i wszystko było w porządku no w miarę w porządku bo jednak słychać lekki szum ale nie metaliczny odgłos.
Co do odprysków to jak je zabezpieczyć - usunąć korozję i pokryć farbą/lakierem?


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2014 12:31
Posty: 39
Imię: Michał
Quad: Polaris Predator500
PostWysłany: 10.05.2015 10:56 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Ja bym tego nie ruszał, jest to raczej naturalne że farba odpryskuje na sprawach, pieniądze zainwestowane w malowanie ramy przeznaczyłbyś na coś bardziej przydatniejszego.. Zacznij od wymiany wszystkich płynów nie tylko od oleju, klockami i luzem zaworowym również można by się było przyjrzeć a zwłaszcza że dopiero co go kupiłeś..


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 10.05.2015 12:17 
Odpryski lakieru na spawach
Spawy możesz zabezpieczyć środkami o stosowania bezpośrednio na korozję, a potem prysnąć barbą z puszki. Rozmontuj zaciski hamulcowe i sprawdź cylinderki. Może są zatarte i nie wlcofają się po hamowaniu. Tym sposobem szybko zużyjesz klocki.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 10.05.2015 12:17, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 10.05.2015 15:06 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Ok to na razie odprysków nie zaczepiam. Co do oleju to kupiłem Motul 10W40 5100 4T i już dzisiaj miałem wymieniać ale zacząłem czytać service manual a tam pisze, że trzeba także wymienić o-ringi przy korku spustu oleju i przy filtrze oleju. Postanowiłem więc odłożyć wymianę oleju do momentu zakupu o-ring'ów i z tego co rozumiem mam zmieniać te o-ringi przy każdej zmianie oleju.
I jeszcze hamulce - tak jak piszesz maq wygląda mi to na to, że cylinderek się nie wycofuje - czyli jest do wymiany?


 
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 10.05.2015 18:44 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Trzeba rozmontować i zobaczyć. Może wystarczy wyczyścić. Pamiętam, że ktoś wypychał cylinderek, który był zapieczony hamulcami pojazdu. Zacisk był zdjęty, dolewał płynu, żeby nie zapowietrzył i "hamował".
Filtr masz z uszczelką, a tą od korka obejrzyj. Jeżeli nie jest odkształcona, to się nadaje. Sam kiedyś jeździłem zupełnie bez uszczelki i ani kropli nie uroniłem.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 26.06.2015 21:05 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Problemów ciąg dalszy - miałem dziś wymieniać olej - odpalam gada i patrzę, że licznik świeci się na czerwono i tylne światła wraz z podświetleniem tablicy. Światła na przełączniku są zgaszone a mimo to z tyłu się świecą. Gdy quad jest zgaszony ale ma przekręconą stacyjkę tylne światła też świecą. Co może być przyczyną tych problemów, dodam tylko, że rozkręcałem tylne hamulce - sprawdzałem klocki i cylinderek. Hamulec postojowy jeszcze nie działa bo nie jest wyregulowany - czy to właśnie on może być przyczyna problemów i o czym informuje czerwony licznik?

-- dodano 26 Cze 2015 22:05 --

Hej
Sorry, że odgrzewam kotleta ale nie chcę zakładać nowego tematu na jedno pytanie a mianowicie: z elektryką się nie uporałem ale ostatnio przy przeglądaniu kolejny raz instalacji zauważyłem, że moduł CDI jest lekko miękki od spodu. Czy jest to normalne? Czy jest to oznaka, że nadszedł kres jego żywota. I czy Yamaha umieszcza swoje moduły w Raptorach bo ja mam moduł Mitsubishi i nie wiem czy tak powinno być?


Ostatnio zmieniony przez radek0018, 26.06.2015 21:05, edytowano w sumie 1 raz



 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 27.06.2015 06:30 
Re: Odpryski lakieru na spawach
Moduł powinien być raczej cały twardy tzn chyba w metalowej obudowie jest nie pamiętam ale firmę i materiał sprawdzę i Ci napiszę.


Ostatnio zmieniony przez PiotrMW, 27.06.2015 06:30, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.