Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - To inne volvo...
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 08:39



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
To inne volvo... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2009 21:54
Posty: 243
Quad: wolverine 450 king 750 Renia 1000
Poprzednie quady: ltr 450
PostWysłany: 21.09.2010 13:08 
Re: To inne volvo...
Witam panowie, czytam sobie często nasz temacik o volvo i podziwiam was jak tuningujecie Wasze maszyny.Ale przyznam,że nie do końca to łapie, bo trochę katowałem mojego w terenie w błocie i śniegu. Stwierdzam,że mógłby mieć trochę większą prędkość maks, ale ma jak ma. No i ewentualnie trochę więcej poweru do tyłu.Jak rozumien wszystkie usprawnienia które robicie nie dają większej szybkości ale poprawiają przyśpieszenie. Ja sobie wykombinowałem inaczej, kupiłem Ltr450 i podzieliłem funkcje gadów na zabawe w terenie i totalne wariactwo .
Powiem Wam, że jak na razie jestem zadowolony.
Przez chwile również chciałem podrasowac volvo, ale jak podliczyłem koszty wyszło ,ze lepiej kupić Grizzly.

Jestem ciekaw waszej opinii.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2008 12:51
Posty: 814
Miejscowość: WARSZAWA-YELONKI
Quad: Suzuki Kingquad 750.
Poprzednie quady: Lucky 300,Wolverine 450
PostWysłany: 21.09.2010 14:02 
Re: To inne volvo...
Seta tak jak napisałeś prędkość w Wolvie nie wzrasta ale taki zestaw jak zastosowałem w swoim tknął nowego ducha w mój sprzęt i znacznie lepiej się zbiera :D Dobrze zrobiłeś,że zakupiłeś Ltz bo ja już na dodatki i inne duperele tuningowe wydałem na Wolve 10.000PLN :!: Ale było warto :uśmiech:

_________________
Nie ważne czym jeżdzisz ważne jak jeżdzisz!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2009 21:54
Posty: 243
Quad: wolverine 450 king 750 Renia 1000
Poprzednie quady: ltr 450
PostWysłany: 21.09.2010 14:44 
Re: To inne volvo...
Radzik tak myslałem, bo jak kupowałem ltr to dałem z rejestracją i nowymi oponami około 13.500.
Dodam ,że gad ma 2 latka.
Prawda jest taka,że teraz po kilkudziesiędziu godzinach latania na ośce jakiekolwiek modyfikacje volvo i tak wydawać mi się bedą "wolne" :diabeł:
Ale caly czas z równie wielka przyjemnością dosiadam volvo, frajda z jazdy połączona z obecnością dzieciaków na pokładzie jest wypasiona.
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2010 14:50
Posty: 964
Miejscowość: Warszawa- Siekierki
Quad: G700 WTHC, G700 , G350
Poprzednie quady: очень
PostWysłany: 21.09.2010 16:21 
Re: To inne volvo...
Ja śmigałem na oście :D Doszedłem do wniosku że bardziej mnie kręci turystyka z przeprawą. Bardzo długo myślałem nad g450. Powiem szczerze że gdy odziedziczyłem volvo myślałem czy go nie spieniężyć i nie nabyć g 450 albo choć by g350. Brakuje mi strasznie bagażników w tym quadzie. Teraz będę montował EC (jak zrobię dam znać)

Czy wolverine jest dla mnie quadem przejściowym którego chce się pozbyć?

Nie ! Postanowiłem że zrobię z niego gada przeprawowego. Może nie nadaje się na dzicz bieszczadzką :zły: ale zawsze gdy jedziemy w peletonie quadów 4x4 to mnie wysyłają na zwiad terenu...

Założyłem w quadzie aluminiowe osłony- jest to podstawa bardzo się cieszę że udało mi się je kupić. Masę razy zaryłem brzuchem o coś twardego i gdyby nie te osłony to maszyna stała by w serwisie non stop

Wyciągarka wpakowałem rt25- po co taka mocna? Dla wewnętrznego spokoju. Nie obawiam się że za braknie mocy, a i kolegom pomagam wykaraskać się z błotka.

Dalej są założone ss alloy 312 i 25 calowe sunfy z bieżnikiem a'la big horn. I z takich off roadowych dodatków to tyle.

Mam w planach tą skrzynkę i to chyba tyle. Potem w ruch pójdzie silnik(sprzęgło dysze filtr powietrza już jedzie) No i najważniejsza rzecz która mnie męczy w tym quadzie to hamulce... przewody w oplocie mam już zamówione... jeżeli to nie pomoże to jakaś lepsza tarcza na tył. a najbardziej marzy mi się wywalenie klamki od tylnego hamulca i wstawienie całej pompy od g700 :^^D:

A jeśli chodzi o oświetlenie nocne to 12 albo 8 listwa ledowa montowana w 2 śruby od plastyku przy baku.


To się rozpisałem :lol: Są to plany na najbliższy rok ale jestem pewien że tak przygotowany quad będzie mnie cieszył przez długie lata a co potem??? Może doczekamy się VOLVO 700 :diabeł: :diabeł:


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2008 12:51
Posty: 814
Miejscowość: WARSZAWA-YELONKI
Quad: Suzuki Kingquad 750.
Poprzednie quady: Lucky 300,Wolverine 450
PostWysłany: 21.09.2010 22:44 
Re: To inne volvo...
Staszek przecież bagażnik to nie problem ja przecież mam założony i to pełnowymiarowy :D
Wolverine nigdy nie będzie quadem w pełni przeprawowym ale to przecież jej cały urok bo ma bardzo oryginalny wygląd i jak na uniwersalnego quad bardzo dzielnie radzi sobie w terenie.Zmień tarczę,wyregulij hamulec w nodze(jest regulacja siły nacisku 3 śruby) i będzie tył na asfalcie blokował koła czyli hamulce skuteczne :!: Ja już nic nie założę bo nie ma co :zalamka:Czekam niecierpliwie na nowe opony A co do samego quada to zostaje u mnie do przyszłego sezonu, pózniej sprzedam w dobre ręce osobie która będzie dbała nie mniej niż ja bo bardziej się nie da :uśmiech:

_________________
Nie ważne czym jeżdzisz ważne jak jeżdzisz!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.12.2009 21:54
Posty: 243
Quad: wolverine 450 king 750 Renia 1000
Poprzednie quady: ltr 450
PostWysłany: 22.09.2010 08:32 
Re: To inne volvo...
Jeszcze jedno pytanko.
Czy po wszystkich modyfikacjach serwisowanie jest dalej tak bezproblemowe jak w oryginale.?
Bo nie ukrywam ,że po oraniu ośką co 10 h wymiana oleju itp.
Jedno co mnie jeszcze przekonuje do ewentualnej przesiadki z volvo na większy sprzęt to brak miejsca dla dwójki dzieciaków. Chociaż przyznam ,że łatwość prowadzenia i manewrowania volvo jest trudna do powtórzenia w większych gadach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2008 12:51
Posty: 814
Miejscowość: WARSZAWA-YELONKI
Quad: Suzuki Kingquad 750.
Poprzednie quady: Lucky 300,Wolverine 450
PostWysłany: 22.09.2010 09:07 
Re: To inne volvo...
Serwisowanie jest takie same dysze w gażniku,zestaw sprzęgła nic nie zmienia oprócz lepszych osiągów.
Mój jest serwisowany co 1000km.

_________________
Nie ważne czym jeżdzisz ważne jak jeżdzisz!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 22.09.2010 09:51 
Re: To inne volvo...
radzik napisał(a):
Serwisowanie jest takie same dysze w gażniku,zestaw sprzęgła nic nie zmienia oprócz lepszych osiągów.
Mój jest serwisowany co 1000km.


Dokładnie. Dysze poprawiają tylko reakcję na gaz a sprzęgło w zależności od ustawień powoduje, że quad lepeij się zbiera z dołu bądź ma lepszy v max. Także wysilenie silnika nie ulega zmianie w znaczącym stopniu.


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 28.09.2010 08:40 
Re: To inne volvo...
Radzik a gdzie kupiles albo zrobiles ten bagażnik na tył, bo to bardzo przydatny patent.

-- dodano 28.09.2010 08:40 --

A i jeszcze jedno mam g700 i wolvo 450 i zaręczam ze w wiekszości przypadków wolvo szybciej wyjeżdza z blota niz g700 a jak już się zassie to można go o wlasnych silach wyszarpnąć. Mam jednak nadzieje, ze japończycy w koncu zauważą sukces Renegada i wsadzą do wolverina silnik 550 bo taki wystarczy w 100%


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.08.2008 12:51
Posty: 814
Miejscowość: WARSZAWA-YELONKI
Quad: Suzuki Kingquad 750.
Poprzednie quady: Lucky 300,Wolverine 450
PostWysłany: 28.09.2010 10:29 
Re: To inne volvo...
Bagażnik to pierwsza rzecz jaką trzeba mieć :D Specjaliści od bagażnika do Wolveriny www.bushpig.pl zadzwoń pewnie jeszcze pamiętają co było montowane do mojej maszyny bo było to 3 lata taemu.Bagażnik jest pełnowymiarowy dobrany z jakiegoś innego quada,ale wymiarami pasuje jak by był dedykowany do Wolvka :D Wracając do modelu z silnikiem 550 to naprawdę mogli by pomyśleć aby wprowadzić coś nowego lub stworzyć całkiem nową Wolverinę która by konkurowała z Renią.Jeżeli dalej Yamaha będzie chciała mieć w ofercie quada sportowo-przeprawowego to najwcześniej nowy model pojawi się w 2012roku :zalamka:

_________________
Nie ważne czym jeżdzisz ważne jak jeżdzisz!


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.