Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dwa korki spusczania oleju - przeciągnięta śruba
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 17:24



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Dwa korki spusczania oleju - przeciągnięta śruba 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.05.2011 13:40
Posty: 53
Miejscowość: Kielce
Quad: Wolverine 450
PostWysłany: 06.08.2011 11:32 
Dwa korki spusczania oleju - przeciągnięta śruba
Panowie,
podpowiedzcie dlaczego są dwa korki spuszczania oleju. Nie posiadam serwisówki i nie ma tego na forum.
Jeden jest duży korek z sitkiem i podkładką gumową, a drugi stalowy 14mm z podkładką taki jak przy dyfrach.
Moje pytanie jest spowodowane faktem, że ta druga mniejsza śruba została przeciągnięta i zjeb... się gwint w aluminiowym korpusie miski olejowej. Olej wycieka.
Mam trz rozwiązania:
1. Zakleić na amen śrubę i uzywać tylko większej śruby do spuszczania oleju. Jest to dość łatwe i nie wymaga zdejmowania korpusu. Jest całą kupa klejów które załatwią sprawę po dokładnym oczyszczeniu otworu.
2. Zjąć korpus i rozwiercić otwór z 14mm np. na 15mm i pożniej go przegwintować. Oczywiście trzeba załatwić inna śrubę i ewentualnie podkładki miedziane.
3. Zjąć korpus, rozwiercić np. na 20mm, wkleić aluminiową tuleję i dalej rozwiercić otwór i nagwintować na originalną śrubę 14mm.
Co Wy na to? Nigdy nie rozbierałem całego korpusu i nie wiem jak to jest pracochłonne.

-- dodano 06.08.2011 12:32 --

Mam czwatre rozwiązanie:
4. Bez zdejmowania korpusu rozwiercam otwór z 14 na 15mm, pózniej gwintuje go i na śrubę 14mm nakładam coś w rodzaju nakładki z gwintem. Jest to taki cieniutki kołnierz na istniejącą śrubę. Podpowiedział mi to facet z serwisu Skody, gdzie często mają problemy z przeciągniętymi śrubami. Po rozmowie z mechanikiem tak właśnie zrobię. Jest to najszybsze i najmniej kłopotliwe rozwiązanie, a w dodatku można normalnie użytkować drugi spust oleju.
Pozdrawiam
Jasko79


Ostatnio zmieniony przez jasko79, 06.08.2011 11:32, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.