Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - wymiana sprzęgła
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 12.05.2024 05:17



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
wymiana sprzęgła 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.01.2010 09:07
Posty: 35
Quad: Kawasaki kvf 360
PostWysłany: 08.12.2011 21:09 
wymiana sprzęgła
wiam przymierzam się do wymiany sprzęgła na EPI i mam pytanie czy pod pokrywą sprzęgła jest uszczelka jak tak to gdzie zamówić? jak wymienić te sprężynki w sprzęgle ? i czy jest odczuwalna ta modyfikacja podczas jazdy ? POZDRAWIAM


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 08.12.2011 21:45 
Re: wymiana sprzęgła
Jeśli masz małe sprężynki do sprzęgła odśrodkowego musisz zamówić uszczelkę pod jego dekiel.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.11.2008 16:48
Posty: 291
Miejscowość: Chrzanów
Quad: BRAK
Poprzednie quady: AEON COBRA 180, LUCKY STAR 250, Yamaha WOLVERINE 450
PostWysłany: 08.12.2011 22:34 
Re: wymiana sprzęgła
Witaj, ja mam założone sprzęgło epi kompletne zestaw sportowo - użytkowy (występują różne rodzaje w zależności jaką chcesz charakterystykę - błotne, użytkowe, sportowe itd.) Różnica jest na oryginalnych oponach odczuwalna ale po założeniu atraków wszystko wróciło do normy. Generalnie lepszy start od dołu. Ja osobiście polecam bo to chyba jedna z nie wielu modyfikacji która rzeczywiście coś poprawia w wolerinie. Ja nie zamawiałem uszczelki - wyciąłem z krygielitu (chyba tak to się nazywa) dostępny w dobrych sklepach motoryzacyjnych (służy do robienia uszczelek) + cieniutka warstwa silikonu wysokotemperaturowego. Uszczelkę robisz smarując pokrywę pastą do butów i odciskasz na arkuszu a później wycinanie. Trzyma do tej pory i jest ok. Jeżeli chodzi o wymianę sprężynek to robiliśmy we dwóch - samemu ciężko. Mój zestaw miał dużą sprężynę, małe sprężynki oraz rolki wariatora. Jak byś chciał więcej info to PW.

_________________
Jeżdżę z głową ....................................... w kasku.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 09.12.2011 19:58 
Re: wymiana sprzęgła
Miałem wszystko i powiem że tylko amorki Chochoł poprawią wolverinę reszta to szkoda kasy,lepiej poprawić swoją technikę jazdy i zdecydowanie pomniejszyć swoją wagę. Mogę doradzić że wolvo najlepiej prowadzi się mając zbieżność +0,5mm pod warunkiem że w trakcie regulacji obciążymy quada 70 kg. Robiłem co mogłem z wolvo ale efekty marne tylko amorki Chochoł dały poprawę bo pewniej się czułem na zakrętach i wybojach poprawa 120% mniej walczyłem z kierownica a quad jechał tam gdzie chciałem, nie wyskakiwał z kolein i nie latał po całej drodze.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.