Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 11.05.2024 09:27



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
czy można lac paliwo prosto do cylindra? 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 04.07.2012 10:53 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
ruby napisał(a):
Wlalem strzykawka w sumie ok 50 ml paliwa.... ale nie zauwazylem zeby to wylecialo jakos przez wydech....
Co z tym zrobic (po tym co napisal "kołek" mam male obawy o silnik)?


Spokojnie. To o czym pisałem może stać się jedynie przy zakręconej świecy. Gdy odkręcisz świece i kręcisz to paliwo wydostanie się przez otwór świecy i silnik będzie czysty, tak jak przed wlaniem paliwa.

Generalnie to tak jak pisałem wcześniej: jeśli po wlaniu paliwa w gaźnik (otwór w który wchodzi filtr paliwa) silnik nie zaskoczy odrazu choć na chwile to coś jest nie tak i nie jest to wina gaźnika.
Spróbuj lać na początek mniejsze ilości paliwa w gaźnik.

A najlepiej sprawdź kompresje.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 04.07.2012 22:43 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
To co opisujesz świadczy o tym że iskra jest w niewłaściwym momencie / złe fazy rozrządu/ nieszczelne zawory/zła regulacja zaworów a nawet płyn chłodniczy przedostający się do komory spalania ,tylko w tedy dochodzi do blokowania silnika w czasie jego zapalania i słychać wtedy stuk /tzw odbicie.


 
Profil

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 05.07.2012 15:32 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Do Emhyra: Urwany wczesniej kabel już podpialem.

Kompresja jest chyba ok. Jak kreci to ... powietrze pod sporym cisnieniem - niestety nie mam narzedzi zeby dokladnie sprawdzic jakie jest Ciśnienie.

Wg mnie jest jakas lipa z tym gaznikiem :/

Jak wykrece swiece i proboje odpalic to wywala powietrze pod sporym cisnieniem ale ani kropelki paliwa... Czy nie powinien pluc paliwem przez otwor po świecy??
Jak kreci to powienien zaciagac paliwo z gaznika i wrzucac je prosto na swiece, czy się myle??
No i zadalem kilka pytan we wczesniejszym poscie - moge prosic o odpowiedzi na nie jak ktoś jest w stanie?

z gory dzięki

ps. Nie wieszajcie proszę psow na mechaniku. Dostarczylem mu tylko silnik bo nie mialem jak calego quada. Prawdopodobnie to moja wina bo mechanik ze mnie zaden i pewnie "cos" zle zrobilem jak montowalem silnik. Proboje dojsc "co" wlasnie :/


 
Profil
Moderator Działu Samoróbki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.09.2007 17:59
Posty: 719
Miejscowość: Ziebice, Opole
Imię: Szymon
Quad: kiedyś był
Poprzednie quady: chińczyk 200 -> samoróbka CB500 -> samoróbka AT650 -> KFX700-> trx450
PostWysłany: 05.07.2012 22:37 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
ruby napisał(a):
Wg mnie jest jakas lipa z tym gaznikiem :/



Gdyby to był gaźnik to silnik by "łapał" po wstrzyknięciu paliwa

Co do plucia ze świecy... może i pluje ale niekoniecznie to zauważysz.

Owszem, silnik zasysa paliwo z gaźnika, ale gdy gaźnik paliwa nie da to silnik nie ma co zassać. Jeśli silnik jest dobrze złożony to powinien zassać paliwo które wstrzykniesz do gaźnika i choć "załapać". Jeśli tego nie zrobi to błąd jest albo w ciśnieniu, albo w rozrządzie, albo w zaworach, albo w iskrze.

Innej opcji raczej nie ma.


 
Profil

Rejestracja: 11.03.2012 20:19
Posty: 28
Quad: Yamaha Wolverine 350
PostWysłany: 07.07.2012 17:18 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
No wlasnie jak wstrzyknalem paliwo do gaznika i probowalem odpalic to slyszalem reakcje! tak jakby delikatnie odpalal ale się dlawil. Wg mnie gaźnik nie daje paliwa i to jest problem.
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, o ktora już pytalem i nikt mi nie udzielil odpowiedzi odnosnie swiatla stop.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 07.07.2012 17:57 
Re: czy można lac paliwo prosto do cylindra?
Wypnij kable z czujnika światła STOP tego w pompie ew. ten w klamce


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.