Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 07:37



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.12.2015 20:04
Posty: 3
Miejscowość: Mysłowice
Imię: Adam
Quad: Kymco maxxer 450 i
PostWysłany: 01.01.2016 13:39 
Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
Witam Wszystkich serdecznie

Zostałem posiadaczem maxxera 450 z roku 2011 i z przebiegiem 3000 km.

przy ostrym hamowaniu tylnym hamulcem cos dziwnie szczela ( odgłos jakby z przodu ). Odgłos taki podobny do szczelania przegubu na skręconych kołach w aucie, tylko jak jadę gadem prosto lub z górki.

Tak czytam na forach i sam nie wiem co to może być, jedni piszą że tak w quadach jest inni że cos z hamulcami a ja sam już nie wiem .

Jak macie jakies pomysły lub doświadczenia bardzo będę wdzięczny.

A jak ktoś jest z okolic Mysłowic lub Katowic to zapraszam do wspólnej jazdy :kier:

pozdrawiam

Adam

-- dodano 01.01.2016 13:39 --



Ostatnio zmieniony przez kozav, 01.01.2016 13:39, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 01.01.2016 14:58 
Re: Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
tak jest
jest pewien luz techniczny w mostach oraz na wyjściu wałka ze skrzyni i jak hamujesz na tył to blokujesz koła a silnik chce osiągnąć dalej wiec zmieniają się prędkości i na tym luzie słychać takie dupanie.

wszystkie gady tak mają - miej lub bardziej ale mają :)

jak nie wierzysz to chwyć na postoju ręką tylny wał i pokręć nim prawo lewo - usłyszysz to samo ale w mniejszej skali


 
Profil

Rejestracja: 23.12.2015 20:04
Posty: 3
Miejscowość: Mysłowice
Imię: Adam
Quad: Kymco maxxer 450 i
PostWysłany: 01.01.2016 17:47 
Re: Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
cześć Stegos

Dziękuję za odpowiedz.

Ja mam taki luz ale na przednim wałku i dlatego może słyszę to z przodu, ale uwierz mi ten dźwięk jest identyczny jak przegub "szczela" na zakrętach dlatego się martwiłem.
Ale jeżeli jest taki urok Gada to nie będę szukał na siły problemu.

Powiedz mi jak się twoja maszynka sprawdza, jakieś problemy masz z nią ?

Aaaa powiedz mi czy zdejmując pokrywę paska, muszę zmienić uszczelkę czy jest jakaś silikonowa ( wielorazowa ), bo przy wymianie oleju i hamulcy oraz gumy przegubu, którą rozerwałem, chciałbym tam zajrzeć.


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 01.01.2016 18:56 
Re: Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
zrobiłem bez problemu coś ok 2800 i maszyna znalazła nowego właściciela :)
pokrywa paska ma zwykłą pseudo papierową uszczelkę - mi ona przywarła cała do dekla paska wiec jak zdejmowałem to się jej nic nie działo

maszyna sprawdzała się bez najmniejszego problemu - tylko czyść regularnie filtr lyb przerób sobie obudowę tak jak ja to zrobiłem i wtedy mogłem tam zmontować filtr z canam'a/ CF Moto x8 :)

a wracając do stuków - dzieje się tak tyko wtedy jak zablokujesz tylne koła przy hamowaniu inaczej jest cisza - zgadza się?


 
Profil

Rejestracja: 23.12.2015 20:04
Posty: 3
Miejscowość: Mysłowice
Imię: Adam
Quad: Kymco maxxer 450 i
PostWysłany: 02.01.2016 18:38 
Re: Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
hey Stegos

tak jest cisza w czasie jazdy, przy normalnym hamowaniu również tylko przy hamowaniu tylnym i chyba też przednim przy dużej prędkości ( hebel ) oraz na zjeździe na hamulcu z góry ( stromej ) pojawiają się stuki w przodzie. Ale jeszcze jak pogoda osiągnie dodatnie temperatury to jeszcze popatrzę.

Jestem ustawiony z kolegą mechanikiem na mały przegladzik

- wymieniam olej na Motul 10 w 40 / 5100 ( zastanawiam się nad 7100 ) ale już kupiłem - powiedz wymieniać czy kupić 7100
- świece
- filtr oleju
- klocki - kupiłem oryginały
- nie mam ręcznego - poprzedni właściciel zdemontował całe siodło od ręcznego albo zrobili mu to na serwisie, gościu głównie dojeżdżał na działkę, żadne wyprawy, błoto tylko turystyka. Stawiam ze zrobił to serwis... ale po co ?

aaaa i muszę kupić oponki ( tył ) z twoich postów wyczytałem że masz doświadczenie w tym temacie :okok: więc jeżeli możesz podeślij jakiś link do opon abym mógł zakupić.

Sorki, że tak cię męczę ale jest to mój pierwszy gad i nie jestem w temacie, zakupiłem głównie aby oderwać się od pracy i spróbować czegoś nowego, bo tylko praca-rodzina-praca i ciśnienie nadtętnicze z tego wszystkiego :heh:

z góry dzięki za podjęcie tematu i cenne wskazówki

Pozdrawiam

Adam

-- dodano 02.01.2016 18:38 --

możesz dla laika bardziej to naświetlić :blagam:

"tylko czyść regularnie filtr lub przerób sobie obudowę tak jak ja to zrobiłem i wtedy mogłem tam zmontować filtr z canam'a/ CF Moto x8"

jakiś foty masz z tej przeróbki :)

Adam


Ostatnio zmieniony przez kozav, 02.01.2016 18:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 02.01.2016 19:18 
Re: Maxxer 450 przy hamowaniu coś strzela - jakieś wskazówki
zdjęć nie mam za dużo.. uchowało się tylko to jedno
https://drive.google.com/file/d/0Bz_Oid7vkQIgT1p2M0hTRnlkc0k/view?usp=sharing

co do filtra to puszkę robiłem pod taki 156052FR - ma otwór na 57mm i wymiary długość ok 130 szerokość niecałe 115-85 ( bo on lekko do stożka jest

generalnie to tą nową puszkę wstawiłem zamiast fabrycznej i podłączyłem ją do fabrycznej rury (tak jak oryginalną puszkę) a wlot powietrza do filtra zrobiłem z kibel rurki fi 50 :)
dodatkowo dorobiłem snorkle też z kibel rurki fi 50 nie było za dużo przeróbek

a co do puszki - ja zrobiłem ją ze stali zespawałem korytko - przed spawaniem tokarz zrobił mi otwory i dotoczył z jakieś rury króćce abym mógł wszystko podłączyć - potem spawanie, zanim przyspawałem uchwyty na plexi dałem do tokarza aby wyrównał powierzchnie styku puszki z plexi a w samej plexi (grubość 10mm) wyfrezował rowek na 1mm głębokości tak aby pasował idealnie do puszki - dzięki czemu bez silikonu było mega szczelnie.

Dzięki temu miałem lepszy filtr z mega łatwym i szybkim dostępem :)

a co do opon to wybór masz szeroki ale jak wstawisz coś więcej niż oryginalny rozmiar to poczujesz jak go zamuliło.. ale aby poprawić zdolności terenowe to trza dać większe laczki przynajmniej 25' ale wtedy musisz utoczyć rolki na wariatorze lub pogodzić się z pogorszoną dynamiką - jak będziesz zmieszał wagę (pamiętaj aby toczyć wewnętrzny metalowy pierścień :)) to fabryczne mają wagę coś ok 14,5g i zejdź do 12,5g to jest optymalny wymiar :)


Ostatnio zmieniony przez stegos, 02.01.2016 19:18, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.