Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polaris 2008 Nowości
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.06.2024 23:19



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Polaris 2008 Nowości 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2007 17:39
Posty: 141
Miejscowość: Jaworze
Quad: Polaris X2 Sportsman 500
PostWysłany: 25.07.2007 13:48 
Polaris 2008 Nowości
Polaris ogłosił nowości na 2008, na swojej przeprojektowanej stronie.
Oto link:
http://www.polarisindustries.com/en-us/ ... erview.htm

800 Touring zwróciła moją uwagę, tylko nadal ta archaiczna wajha zmiany biegów.

_________________
Ride easy, trail is long.


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 25.07.2007 15:02 
Jak widać Polaris co raz bardziej zaczyna wchodzić w sport. Wchodzi nowy model Outlaw 525 S ( dawny Predator ) oraz Outlaw 450 MXR :D Polaris Predator został gruntownie zmodernizowany, z silnika 500ccm teraz ma 525ccm od KTM-a, jego nazwa to Outlaw 525 S.
Teraźniejszy Outlaw z niezależnym będzie się nazywał Outlaw 525 IRS.
Outlaw 450MXR ma jednostkę również pochodzącą z stajni KTM-a, tak więc pogłoski o rozstaniu się tych dwóch koncernów to zwykłe plotki.

Również Polaris Hawkeye już nie będzie Hawkeyem a Sportsmanem. Teraz będzie Sportsman 400H.O. ( w budzie Hawkeye ) więc już będzie fajnie chodził. Z oferty został wycofany Sportsman 450. Nie będzie też już Sportsmana X2 800, teraz będzie tylko 500 ( jak teraz ) i 700.
Wersja 800 będzie dostępna jako Touring.
Dodatkowo, normalny Sportsman 800 EFi zyskał teraz dwie literki w nazwie, i nazywa się Sportsman 800 EFi H.O. ( High Output - podwyższona wydajność ), tak więc można z tego wywnioskować że silnik został wzmocniony :D

Scrambler nadal jest taki sam :szok: Zero zmian, tylko kolory obudów uległy zmianie, co mnie cieszy :hura:

ZAPOWIADA SIĘ CIEKAWIE 8) Szczególnie jeśli chodzi o quady sportowe Polarisa z jednostkami od KTM-a :diabeł: Japończycy idźcie lepiej jeść ryż :uśmiech:

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2007 17:39
Posty: 141
Miejscowość: Jaworze
Quad: Polaris X2 Sportsman 500
PostWysłany: 26.07.2007 08:02 
Mi też się podoba co Polaris zrobił.
Touringi dostały w standarcie EBS i ADC.
Dyffer z X2 z napędem Turf, i wydaje mi się że coś tam podziabali w zawieszeniu. Sprawdzę.
Szkoda że nie dorzucili wyciągarki,,,chyba wiem dlaczego, cewki się sypią, podniosło by to koszt gwarancji. I ta felga R10, ogranicza póżniejszy wybór opon. Brak camo :zły:

KoKoS, a z KTM to nie żaden rozwód. Polaris po prostu w swoim portfelu miał spory pakiet udziałów KTM które upłynnił. Wydaje mi się że powiększali moce produkcyjne i potrzebowali trochę "cash". A KTM robił tak zwany "buy back", czyli pozbywali się nadmiaru gotówki i odkupowali swoje udziały. Takie zagrywki dużych chłopców.

_________________
Ride easy, trail is long.


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 26.07.2007 11:17 
Ale Polarisowi wyjdzie to na dobre, ponieważ zawias Polarisa i ogólna rama plus zabójcza ( i lekka ) jednostka KTMa w połączeniu daje niezłą torpedę. Poza tym to pierwsze wejście Polarisa w świat sportowych 450'tek.


Pixi napisał(a):
Szkoda że nie dorzucili wyciągarki,,,chyba wiem dlaczego, cewki się sypią, podniosło by to koszt gwarancji.


Może to opatentują, i wyciągarki będą dostępne w wersjach deluxe ( o ile takie bedą ).
W końcu nie mogą wszystkiego odrazu dawać do quada :)

Pixi co do felg z tyłu R10 myślę że to bardzo dobry zabieg, ponieważ quad ten jest przystosoway do jazdy w dwie osoby ( większe obciążenie na tył ) więc teraz będzie grusza opona bo nadal 25'' a felga będzie R10. Bo z przodu normalnie jest felga 12'' i opona 25''.


Pixi napisał(a):
ogranicza póżniejszy wybór opon


W PL niestety tak, bo tam to nie problem.

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2007 17:39
Posty: 141
Miejscowość: Jaworze
Quad: Polaris X2 Sportsman 500
PostWysłany: 27.07.2007 09:49 
Wersje "Delux" zazwyczaj mają póżniejszą premierę.
Pewnie będą w camo i z wyciągarką.
Z tą felgą R10 to wydaje mi się trafna uwaga.

_________________
Ride easy, trail is long.


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 28.07.2007 20:33 
Ostatnio przyglądając się specyfikacji Outlawa 450MXR muszę powiedzieć że Amerykanie chyba nauczyli się robić lekkie sprzęty :lol:

Outlaw 450MXR z jednostką od KTMa, waży 165kg i ma wsteczny :!:
Dodatkowo w serii dostajemy aluminiowe felgi oraz opony Maxxis Razr MX :D

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.