Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Cuda z modułem w Jonathon 150
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 11.05.2024 18:32



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Cuda z modułem w Jonathon 150 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.07.2012 11:36
Posty: 6
Quad: King...Way Jonathon 150
PostWysłany: 13.03.2013 21:31 
Cuda z modułem w Jonathon 150
Witam. Mam kilka pytań dotyczących modułu zapłonu. W ostatnich dniach zakupiłem nowy tuningowy moduł. Podczas montowania zauważyłem iż stary moduł mający 6 pinów był podłączony do 5. Jednego brakuje. Brakuje togo pinu, który jest oznaczony czerwonym kablem. Wejścia wszystkie pasują. Gdy podłączyłem nowy moduł: 4T GY6 250 i włączyłem stacyjkę zaczął dymić moduł, a gdy próbowałem odpalić quada zjarał mi się bezpiecznik. Pytanie brzmi: z jakiej paki chiński 6-ścio pinowy moduł działał na 5 pinach a nowy nie chce, mimo że oba powinny działać na 6 pinach?? I czy jest możliwość dorobienia czerwonego kabla we wtyczce od quada??

Sprzedawca na aukcji napisał że moduł 4T GY6 250 jest przeznaczony do stosowania w quadach o pojemności od 50ccm do 250 ccm.


 
Profil

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 14.03.2013 10:14 
Re: Cuda z modułem w Jonathon 150
inne napięcia zasilania


 
Profil

Rejestracja: 24.07.2012 11:36
Posty: 6
Quad: King...Way Jonathon 150
PostWysłany: 14.03.2013 19:17 
Re: Cuda z modułem w Jonathon 150
czyli moduł jest przeznaczony do mniejszego napięcia?? rozumiem. a więc za co jest odpowiedzialny czerwony przewód, który znajduje się na module a w quadzie nie ma???


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 17.03.2013 18:24 
Re: Cuda z modułem w Jonathon 150
adominik21 napisał(a):
Podczas montowania zauważyłem iż stary moduł mający 6 pinów był podłączony do 5. Jednego brakuje
Nic nie brakuje, producent w tym przypadku zastosował gaszenie quada po przez wyłączenie stacyjki, lub odcięcie zapłonu za pomocą cewki wysokiego napięcia lub impulsatora, i dlatego nie zdecydował się na wyprowadzenie (6 – szóstego) przewodu z wiązki elektrycznej który zostałby podłączony do kostki podwójnej/góra modułu zapłonowego.
adominik21 napisał(a):
Gdy podłączyłem nowy moduł: 4T GY6 250 i włączyłem stacyjkę zaczął dymić moduł
Moduł który został zakupiony jest (był, bo już się spalił) pomimo że jest przeznaczony do stosowania w quadach o pojemności od 50ccm do 250 ccm nie zawierał najważniejszej informacji, czy jest to moduł o napięciu zasilania DC, czy też AC.
adominik21 napisał(a):
z jakiej paki chiński 6-ścio pinowy moduł działał na 5 pinach a nowy nie chce, mimo że oba powinny działać na 6 pinach??
Odnośnie pinów 6 lub 5 zostało to wyjaśnione wyżej, a sama przyczyna (dymienie modułu, palenie bezpiecznika) i jej wyjaśnienie tkwi tylko w zamontowaniu niewłaściwego modułu DC, zasilanie (+12V) po stacyjce, zamiast tego który jest kompatybilny dla tego modelu silnika, mianowicie AC ~ ( zasilanie kondensatora z cewki prądowej statora).
adominik21 napisał(a):
zakupiłem nowy tuningowy moduł.
Aktualnie polecany tego typu moduł na rodzimym rynku to BLUE CASOLI11 000 obr/min. dostępny w zależności od potrzeb z tzw. standard, średnią lub szeroką mapą zapłonową.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 24.07.2012 11:36
Posty: 6
Quad: King...Way Jonathon 150
PostWysłany: 15.06.2013 22:54 
Re: Cuda z modułem w Jonathon 150
aha. Wielkie dzięki za odp. Teraz pomyśle czy warto go dofinansowywać czy poprastu kupić coś większego. Dzięki

Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.